«Шахтар» і німці

Переглядів 279
UkrFootball.ua UkrFootball.ua

Німецька машина не помітила «Шахтар». Організованість й притаманна для команд бундесліги сувора ігрова дисципліна здолали лідера українського футболу. Звісно, можна нарікати на будь-що й шукати виправдання, але в цьому матчі «гірники» не були схожі самі на себе. Понад десятиліття вітчизняні клуби випробовували щастя з леверкузенцями, та нікому так і вдалося засмутити німців. Не під силу це було зробити й «гірникам». 0:4 — без натяку на супротив.

А все починалося для підопічних Мірчі Луческу більш-менш сприятливо. Перша гостра атака гірників пройшла вже на першій хвилині зустрічі. «Шахтар» грав широко, грав цікаво й мав певні шанси гучно про себе заявити на перших хвилинах. Мав, та не скористався. Німці швидко прибрали м’яч до своїх ніг і за великим рахунком не відпускали його аж до самісінького свистка.

Захист донеччан, який у цьому сезоні вже вдосталь пропустив голів, не надто переконував своєю надійністю і в цьому матчі. Тріщав-тріщав і таки луснув. А сталося це фактично на порожньому місці. Типовий для леверкузенців навіс видався несподіванкою для центральних оборонців. Кісслінг з одинадцяти метрів відправив м’яч під сітку. Не сильно, зате влучно. 1:0 — минала 22 хвилина.

«Шахтар» кинувся відіграватися. Зумів провести пару-трійку симпатичних атак і на тому призупинився.

Машина наступала. Подальші двадцять хвилин пройшли під німецьку дудку: «Байєр» загострював, створював — «Шахтар» оборонявся й руйнував. На перерву команди пішли за ігрової та результативної переваги господарів. Луческу мав щось змінювати, такий перший тайм принести перемоги не міг.

По перерві на полі з’явився не надто частий гравець основного складу Бернар. Таким був хід Містера й, забігаючи наперед, — він себе не надто виправдав.

«Шахтар» усіма силами кинувся на ворота господарів і почав підживлювати сподівання українських уболівальників на відплату, та сталося нещастя… Капітан «гірників» зіткнувся з Кісслінгом у карному майданчику — суддя вказав на одинадцятиметровий. Можливо, це те саме, що пов’язувати заморозки й письмовий стіл, але яка іронія: в минулому поєдинку чемпіонату України Даріо Срна власноручно реалізував два пенальті, а тепер привіз його на свої ж ворота.

0:2, й надії на перемогу починають танути. Паралельно танули й сили української команди. «Шахтар» сповільнився, якщо не сказати «зупинився». На полі була одна команда. Вона забила й сумнівний третій гол, а згодом і поставила крапку, оформивши справжній розгром. До слова, не надто таланить Андрію П’ятову з німецькими командами.

«Гірники» повторюють свій антирекорд програшів у Лізі чемпіонів з різницею в чотири м’ячі. А німці встановлюють новий рекорд — найрезультативніша звитяга в найпрестижнішому клубному турнірі Старого Світу. Один матч: два рекорди, тріумф, розгром і три очки за «Байєром».

За кілька тижнів донеччанам доведеться приймати леверкузенців уже вдома. Поразка — це наука, ніяка перемога так не вчить. Що ж, «Шахтар» програв битву, та війна триває…

ПІСЛЯМОВА

Мірча ЛУЧЕСКУ, головний тренер «Шахтаря»:

— Дуже важко коментувати такий матч. Звичайно, це поганий результат. А якщо все аналізувати так, як воно було насправді, то ми грали, мабуть, більше проти судді, ніж проти команди суперника.

Можемо говорити про рівний перший тайм за винятком того моменту, коли подачу з флангу замкнув Кісслінг. І ми мали хороший момент наприкінці тайму, коли Тейшейра, на жаль, не потрапив у площину воріт.

Щойно почався другий тайм, як раптом ні з того ні з сього арбітр придумує пенальті. Даріо гравця взагалі не чіпав, просто стояв на місці. Дивно, що такий суддя призначив пенальті. Але це не все. Був ще момент, коли після передачі Дугласа з флангу м’яч влучив Рольфесу в руку. Це однозначно пенальті. І після цього епізоду відразу ж пішла контратака суперника і чистий офсайд, з якого вони забили третій гол.

На жаль, простежується відсутність поваги до «Шахтаря». У двох поспіль наших матчах у Лізі чемпіонів, на жаль, результат зробили судді. Нам залишається бути незадоволеними суддівством і добре підготуватися до другої гри з «Байєром» вдома. Мені соромно за таке суддівство, але, якщо чесно, я очікував такого.

Самі ХЮЮПЯ, головний тренер «Байєра»:

— Я дуже задоволений діями своєї команди. Ми чудово контролювали м’яч. Це важлива домашня перемога. Якщо ми хочемо пройти далі і вийти з групи, потрібно перемагати вдома. У деяких епізодах Фортуна була на нашому боці. Можливо, арбітр також допустив помилки. Я вважаю, що «Байєр» грав краще, ніж «Шахтар». Тому ми заслужено перемогли. «Шахтар» — дуже сильна команда, яка має великий досвід виступу в єврокубках. Не очікував такого розвитку подій на полі. Думав, що буде набагато складніше.