Жеваго відповів на питання, які турбують фанів Ворскли: почесний президент клубу все відверто розповів


Сезон 2024/25 став для Ворскли найгіршим в історії незалежної України, адже полтавська команда вперше вилетіла до Першої ліги.
Почесний президент клубу Костянтин Жеваго висловився стосовно результатів кампанії та планів на майбутній сезон.
«Це абсолютно неприйнятний результат для колективу клубу і для мене особисто, враховуючи досягнення та успіхи клубу протягом останніх щонайменше 20 років. Настав час для аналізу ситуації, пошуку причин.
Якщо на табло твоя поразка, значить, було зроблено не все або наявні причини, які цьому завадили. Саме аналізом цих причин ми й займаємось в міжсезоння. Наша стратегічна мета – повернення до еліти українського футболу, Прем'єр-Ліги, вже за підсумками цього сезону».
Окрім цього, бізнесмен відповів, чи варто очікувати кадрових змін у структурі клубу та яка ситуація з фінансами.
«Зараз триває глибокий аналіз діяльності клубу у минулому сезоні та в попередні роки. Найближчим часом буде ухвалено низку кадрових і організаційних рішень та оголошено відповідальних осіб за ключові напрямки.
Ми ініціюємо повний фінансовий аудит усіх доходів і витрат за попередні періоди. Це необхідний крок, що надасть нам фінансову прозорість та подальшу стабільність. Ми прагнемо оперативно врегулювати поточні кредиторські вимоги і надалі працювати ще більш ефективно».
Також Жеваго поговорив про жіночу команду Ворскли та її роль в стратегії клубу.
«Розвиток жіночої команди – важлива складова стратегії клубу. Ми надзвичайно пишаємося здобутками жіночої команди: перемогою в чемпіонаті та Кубку України. Команда вже проходить кваліфікацію до жіночої Ліги чемпіонів УЄФА, що підкреслює не лише престиж клубу, а й зміцнює імідж України на міжнародній арені та додає нам рейтингових балів у таблиці коефіцієнтів УЄФА», – приводить слова функціонера прес-служба Ворскли.
- Жеваго вже тривалий час перебуває за межами України. У липні 2021-го Інтерпол оголосив почесного президента Ворскли в міжнародний розшук за запитом ДБР.
- Бізнесмена підозрюють у причетності до схеми розтрати 2.5 млрд грн банку «Фінанси та Кредит».
- За даними ДБР, офшорна компанія у 2007–2014 роках відкрила кредитні лінії в іноземних банках, а «Фінанси та Кредит» поручився за цю компанію на суму понад 113 мільйонів доларів.
- У липні 2024 року Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) заочно заарештував Жеваго, який є фігурантом у справі ексголови Верховного суду Всеволода Князєва.