2 ліга

«Запоріжжя завжди славилося гравцями, школою і тренерами»: Тропін – про дебют у Другій лізі та виграш у лідера

10311
Олександр Карпенко
2 голоси
В’ячеслав Тропін - скріншот
В ексклюзивному інтерв’ю «УФ» головний тренер резервістів Металурга розказав про евакуацію з рідного міста, перемогу над суперником, який взагалі не втрачав до цього очок, і перспективних юних футболістів.

Металург-2 на восьмому місці в Другій лізі, проте заслужив симпатії. Чому? Молоді запоріжці, з середнім віком 20,3 роки виграли свої обидва матчі перед зимовою перервою, в тому числі завдавши поразки непереможному лідеру – Ниві з Київської області. Причому, до цього Бузова взагалі не втрачала очок!

Не дивно, що головний тренер другої клубної команди запорізького клубу здобув звання «Найкращий тренер листопада у VBET UA Другій» від ПФЛ. В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» В’ячеслав Тропін проаналізував виступи Металурга-2 в осінній частині сезону, розповів про допомогу Шахтаря, а також відзначив перспективну молодь.

«99% наших гравців ‒ вихованці запорізького футболу»

- Пане В’ячеславе, наскільки ви залишилися задоволені результатами виступу дублерів Металурга восени?

- Вважаю, що зарано давати оцінку нашій команді. Проте, все, що планували - вдалося реалізувати. Можливо, адаптація наших хлопців до професіонального футболу затягнулася, але від матчу до матчу ми прогресували. Важливо, що жодної безвольної поразки у нас не було. Хлопці дали бій кожному супернику. Результат не завжди був такий як хотілося, але це футбол. Хочу подякувати всім футболістам і тренерському штабу за осінню частину сезону.

- Вам вдалося залучити до команди всіх молодих футболістів, яких хотіли на початку сезону?

- Основна наша мета – виховання молоді для першої команди. 99% наших гравців ‒ вихованці запорізького футболу. Запоріжжя завжди славилося перспективними гравцями, хорошою школою і кваліфікованими тренерами. Кадрових проблем не було, але треба час, щоб хлопці змогли прогресувати.

- Чому деяких гравців заявляли під час сезону?

- Деякі наші вихованці на початку війни перебували за кордоном. Були певні питання щодо їхніх трансферів. Тому довелося їх заявляти протягом сезону. Йдеться про дуже талановитих футболістів Микиту Курелеха, Данила Кравчука та Гліба Толока.

- Кого із своїх молодих футболістів можете відзначити?

- Поки зарано про це говорити. Хлопцям необхідно перейти з другої команди в першу і там закріпитися. Думаю, що тренери першої команди вже побачили футболістів, які можуть вже зараз грати у Першій лізі. Юнацький футбол не дуже стабільний, тому потрібно постійно тримати руку на пульсі. Хлопці в жодному разі не мають розслаблятися. У низки футболістів нашої команди є потенціал. Головне працювати над собою і прогресувати.

Хочу відзначити Іллю Близнюка, який мені допомагав у першій частині сезону. Він зробив дуже багато для професіонального зростання наших підопічних. Багато теплих слів заслуговують лікар команди Інна Пучкова і адміністратор Ігор Дорошенко.

«Інфраструктура Металурга наразі не постраждала»

- За рахунок чого вдалося обіграти лідера групи Ниву (Бузова) в останньому матчі?

- Можливо, нам дещо пощастило, але фортуна посміхається сміливим. Ми ретельно готувалися до цього матчу. Детально розібрали суперника і це принесло результат. Завдяки дисципліні, самовіддачі та майстерності змогли шокувати всіх. Недаремно Нива лідирує, адже це дуже сильна команда.

- У вашій команді є три-чотири рівноцінні голкіпери. Хто визначає того воротаря, який гратиме з перших хвилин?

- Всі хлопці з максимальною самовіддачею працюють на тренуваннях. Радимося завжди з тренером воротарів Русланом Галігузовим. Проте рішення ухвалюємо спільно тренерським штабом. Деякі хлопці готуються з першою командою і на це також варто зважати. Протягом чемпіонату кожен із наших голкіперів непогано себе проявив.

- Можете згадати переїзд команди до Києва із прифронтового Запоріжжя?

- Всі питання щодо переїзду вирішували керівники клубу президент Юрій Зенкін та спортивний директор Михайло Метревелі, а реалізовував адміністративний штаб Металурга. У нас жодних проблем не виникло і за це я хочу подякувати нашим керівникам.

- Який стан інфраструктури клубу у Запоріжжі після обстрілів?

- Дякувати Богу, клубна інфраструктура не постраждала. Сподіваюся, що і у майбутньому також все буде добре.

- Можливо, ваш клуб планує брати участь в зимовому Кубку ПФЛ?

- Поки що не обговорювали це з керівництвом клубу. Найближчим часом ухвалимо остаточне рішення щодо зимових зборів, міжсезонної підготовки. У Дніпрі грають купу зимових турнірів і нам би хотілося взяти в них участь. Думаю, що через пару тижнів вже матиму інформацію з цього приводу.

- Кого із молодих футболістів Запоріжжя можете відзначити?

- У нас достатньо талантів, але їм ще треба багато працювати. У СДЮСШОР Металург під керівництвом Дмитра Колодіна займаються низка перспективних гравців. Також відзначу ДЮСШ запорізького Металурга. Тренерам є з ким працювати і це головне. Відзначу, що багато дітей виїхали за кордон на початку війни. Вони поки що не повернулися. Все залежать від самих хлопців. Зараз зарано когось відзначати. Всі необхідні знання вони отримують, тому все в їхніх руках. Хто віддаватиме всього себе футболу, той і гратиме у збірній. Зі своєї команди відзначу всіх без виключення. Вони своєю грою привертають до себе увагу.

«З Хачеріді працювали в Олкомі»

- Запоріжжя славиться своїми вихованцями (Коваль, Кривцов, Степаненко, Сарапій тощо). Чи є сучасні перспективні молоді футболісти, які привернуть до себе увагу? 

- В Запоріжжі завжди було багато талантів. У нас хороша школа, у якій працюють кваліфіковані тренери. Щодо тих футболістів яких ви назвали, то їм довіряли тренери, а вони щоденно працювали над собою і прогресували. Головне, що хлопці скористалися своїм шансом. Потрібно жити футболом і тоді буде результат.

- Ви перетиналися зі ще одним вихованцем запорізького футболу, уродженцем Мелітополя Євгеном Хачеріді?

- Мав можливість працювати з Євгеном в Олкомі. Він тоді якраз тільки випускався зі школи, і тренувався з нашою першою командою. Друга команда Олкома грала на область. Вже тоді було, що у Євгена є хороша перспектива. Добре, що він зміг вирости в гравця національної збірної. Можливо, ми йому допомогли у плані професіонального зростання.

- Наскільки важливо те, що під час війни ПФЛ все ж організувала чемпіонати?

- Безумовно, це дуже важливо. Хочу подякувати ЗСУ, ПФЛ, УАФ за можливість займатися своєю улюбленою справою. Є певні нюанси, але це реалії сьогодення. Металург з задоволення бере участь у цьому чемпіонаті.