Лунін, Зінченко, Трубін і їхні суперники: з ким і за що будуть боротися в весняних єврокубках українські легіонери?
У Луніна конкуренція з розряду Санта-Барбари, Зінченко має ушкодження, а у Трубіна максимальна мотивація. У спеціальному матеріалі «УФ» – розбір положення наших топових легіонерів у своїх клубах напередодні відновлення єврокубків 2023/24. Ось де і за кого нам вболівати в весняній стадії континентальних змагань:
- За Луніна – в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів:
13 лютого. РБ Лейпциг – Реал, 6 березня. Реал – РБ Лейпциг
- За Зінченка – в 1/8 фіналу Ліги чемпіонів:
21 лютого. Порту – Арсенал, 12 березня. Арсенал – Порту
- За Трубіна – в попередньому раунді на виліт Ліги Європи:
15 лютого. Бенфіка – Тулуза, 22 лютого. Тулуза – Бенфіка
Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає про справи українських футболістів, на яких чекають єврокубки, та кому їм доведеться протистояти.
Андрій Лунін (Реал Мадрид)
- 1/8 Ліги чемпіонів проти РБ Лейпциг
Керманич «вершкових» Карло Анчелотті влаштував щось схоже на шоу або щоденні військові зведення: тільки він перед кожним матчем публічно посилює інтригу щодо вибору воротаря на гру – Лунін чи Кепа. Ми переживаємо і вболіваємо за Андрія, переважно, саме він отримує місце в основі, демонструє переконливу гру, яка не викликає питань, але Анчелотті починає все з початку. А ще періодично згадує Куртуа. Очевидно, що перебувати в такому середовищі з не стовідсотковою довірою тренера Луніну не надто комфортно з точки зору психології, але він справляється.
Наразі він провів уже 15 матчів Реала в усіх турнірах цього сезону, в 6 відіграв на «нуль» та пропустив 13 голів. Ключове, що він ще ніколи не мав стільки ігрової практики в Мадриді і це дуже хороша ознака попри всі нюанси з воротарською конкуренцією з розряду Санта-Барбари. Тим більше, Реал залишається одноосібним лідером іспанської Прімери, вигравши цей статус у Жирони Довбика і Циганкова та здобувши перевагу в пʼять очок. Хоча напередодні команда Луніна зіграла внічию в мадридському дербі з Атлетико, за три дні до рестарту в Лізі чемпіонів вона з розгромом виграла непростий поєдинок саме з Жироною. В активі Луніна – «сухий» матч, хай і не найважчий у кар’єрі.
Андрій Лунін. Фото: ФК Реал
Якщо Реал загалом цієї зими був максимально пасивним на трансферному ринку і не здійснив жодного вхідного чи вихідного переходу, то їхній майбутній опонент по плей-оф ЛЧ, РБ Лейпциг, поводив себе порівняно активно. Вони продали за 3 мільйони євро в американський Ред Буллз 32-річного Еміля Форсберга, який у шести матчах групового етапу Ліги чемпіонів поточного сезону забив один гол та записав на свій рахунок 2+1 в 14 поєдинках Бундесліги. А от сам клуб заплатив 24 мільйони Наполі за північномакедонського центрхава Наполі Еліфа Ельмаса.
Нещодавно команда Марко Розе примудрилась програти три тури чемпіонату Німеччини поспіль і хоч після вони перервали серію, обігравши Уніон (2:0), але місце в зоні ЛЧ принаймні тимчасово було втрачено.
Олександр Зінченко (Арсенал)
- 1/8 Ліги чемпіонів проти Порту
Зима проходить не найкращим чином для одного з лідерів нашої національної збірної. Через ушкодження він пропустив матч проти Фулгема 31 грудня, а потім й гру проти Ліверпуля в Кубку Англії. Згодом повернувся і відзначився асистом у зустрічі з Ноттінгем Форрест. Однак 4 лютого Зінченка доволі несподівано було замінено під час перерви матчу чемпіонату проти того таки Ліверпуля. Як виявилося згодом, Зіна знову отримав ушкодження, Мікель Артета відмовився якось коментувати важкість травми, хоча і зауважив, що в нього стався рецидив з нещодавно вилікуваною проблемою з литковим м’язом. Але дербі проти Вест Гема (6:0) він знову пропустив. Завдяки перемозі «гармашів» над лідером, Ліверпулем (3:1), вони повернулися в гонку за чемпіонство АПЛ, відстаючи від «мерсисайдців» лише на два бали. Однак є ще колишня команда Зінченка і чинний чемпіон Прем’єр-ліги МанСіті, що розташовується між ними, маючи стільки ж очок скільки й в Арсенала та гру в запасі.
Олександр Зінченко. Фото: ФК Арсенал
Суперник лондонців по плей-оф головного євротурніру, Порту, на внутрішній арені поступово котиться до провалу. Нещодавній конкурент Шахтаря за путівку з групи йде на третій позиції Прімейра-ліги та поступається запеклому ворогу, Бенфіці, 7 очками. Задля підсилення позиції в центрі оборони «дракони» купили за 12 мільйонів євро 21-річного гравця Фамалікана Отавіо. А в оренди до Олімпіакоса відправили його іспанського колегу за амплуа Давіда Кармо та форварда Франа Наварро.
Анатолій Трубін (Бенфіка)
- Попередній плей-оф раунд Ліги Європи
Уже ексголкіпер Шахтаря переконливо проводить дебютний сезон в Португалії. На його рахунку 11 матчів з 27 в усіх турнірах, зіграних на «нуль». Трубін має повну довіру тренера лісабонців, повагу вболівальників і стабільно позитивну оцінку від тамтешніх журналістів та експертів. А представниця агентської компанії, яка займається Анатолієм, нещодавно натякнула, що вони пильно стежать за ситуацією з воротарями в АПЛ, чим викликала чималий інтерес у португальських медійників, чи не зібрався наш воротар робити наступний крок у кар’єрі вже найближчого літа.
Його ж Бенфіка доволі впевнено почувається в чемпіонаті країни та готується до матчу Ліги Європи проти французької Тулузи.
Взимку «Орли» виявилися активними на трансферному ринку. Вони продали за 10 мільйонів у американський Даллас форварда Петара Мусу. Отримали 9 мільйонів за продаж в катарський Аль-Духаіль Лукаса Веріссімо, 6 млн. приніс трансфер Жоао Віктора та ще мільйон – Шикіньо, якого відправили в Олімпіакос.
Разом з тим Бенфіка продовжує колекціонувати талантів. Зокрема, виклала 18 мільйонів за 20-річного форварда Сантоса Маркоса Леонардо та рівно вдвічі менше за 18-річного аргентинського таланта Велеса Джанлуку Престіані.
Анатолій Трубін. Фото: ФК Бенфіка
Їхній суперник по ЛЄ, Тулуза, мало того, що має значно менше єврокубкового досвіду, так ще і її поточні справи в чемпіонаті складаються не найкращим чином – лише 14 місце, аж 15 очок відставання від зони єврокубків і лише плюс шість балів переваги від команд з зони вильоту. Тим не менш, французи вирішили спробувати трохи змінити ситуацію під час зимової кампанії, придбавши у Серкль Брюгге за 2,5 млн. 23-річного атакувального івуарійця Янна Гбохо та майже за 3 мільйони у кіпрського Аріса його однолітка габонця Шеві Бабіку. А от чим Тулуза відверто здивувала, так це орендою до московського Локомотива боснійського форварда Саїда Хамуліца, який до того грав також в оренді, але в нідерландському Вітессі.