Мудрик забив диво-гол, Трубіна назвали росіянином, Лунін врятував Реал від розгрому – все про виступ українців в єврокубках
Шахтар здобув першу перемогу українських клубів цього сезону єврокубків. Зате всі українські футболісти з європейських команд синхронно зазнали поразок в Лізі чемпіонів. З позитиву – Зінченко нарешті повернувся в цей турнір.
Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає, як провели єврокубковий тиждень наші футболісти.
ЛІГА ЧЕМПІОНІВ
Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)
- 90 хвилин проти Баварії – 0:1
- Оцінка Flashscore: 8.2
- Оцінка Sofascore: 8.7
- Оцінка Whoscored: 7.7
Своєю грою проти Баварії голкіпер Бенфіки та збірної України ніби відповів усім своїм критикам, які останнім часом дозволяли негативні висловлювання на його адресу. Оцінки Трубіна від статистичних порталів настільки високі, що подібного не пригадаєш за поточний сезон у жодного з наших не лише в єврокубках, а й у європейських чемпіонатах!
Його бал від SofaScore взагалі найвищий серед усіх учасників цього матчу! Так, «орли» не змогли розжитися очками з майбутнім суперником Шахтаря по Лізі чемпіонів, але програли йому мінімально. Причому якби не Трубін, рахунок був би куди більшим. У цьому матчі Анатолій здійснив дев’ять сейвів! Свою переконливу гру у післяматчевому коментарі наш голкіпер оцінив традиційно скромно.
Після поєдинку популярне португальське видання A Bola з якогось переляку назвало його «російським воротарем». На що Трубін відповів публікацією в Інстаграм з чіткими словами: «Для всіх медіа – я Українець».
Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)
- 90 хвилин проти Мілана – 0:1
- Оцінка Flashscore: 6.9
- Оцінка Sofascore: 7.5
- Оцінка Whoscored: 7.1
Ще один голкіпер збірної України також отримав ігрову практику в Лізі чемпіонів у зв’язку із травмою Куртуа. На його рахунку теж чимало сейвів – шість!
Андрій Лунін у матчі з Міланом. Фото: ФК Реал
Суперсейв Луніна проти Мілана дивіться тут
І друга найвища оцінка після Вінісіуса Жуніора серед гравців «вершкових». Також цікаво, що Реал дивовижно мало залучав Луніна до розіграшу м’яча. Загалом команда Анчелотті виконала 511 пасів і лише 5 з них зробив українець, тобто його просто виключили із цих функцій. Але найгірше для мадридців те, що вони програли на Сантьяго Бернабеу, до речі, колишньому тренеру Шахтаря Паулу Фонсеці. Цікаво, що після чотирьох турів основного раунду ЛЧ чинні переможці турніру перебувають аж на 18-й позиції загальної турнірної таблиці.
Турнірну таблицю ЛЧ дивіться в нашому Телеграм-каналі
А от гру самого Луніна оцінили іспанські журналісти, назвавши його найкращим гравцем у складі Реала.
Сам Андрій стійко сприйняв поразку і визнав, що виправдань за неї немає, а свист домашніх трибун на адресу команди справедливий.
Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)
- 9 хвилин проти Інтера – 0:1
- Оцінка Flashscore: –
- Оцінка Sofascore: 6.8
- Оцінка Whoscored: 6.2
Зінченко взяв участь в трьох останніх матчах Арсеналу, причому впродовж одного тижня. Хоча в матчі ЛЧ він отримав найменше хвилин і ніяк вплинути на гру не зумів, а лондонці поступилися Інтеру (0:1). Цікаво, що за свої дев’ять хвилин основного плюс компенсований час Сашко встиг 25 разів торкнутися м’яча і віддати 15 точних пасів з 17, один ключовий з них був вдалим, а от усі три навіси виявилися неточними.
Данило Ігнатенко (Слован, Словаччина)
- 90 хвилин проти Динамо Загреб – 1:4
- Жовта картка
- Оцінка Flashscore: 7.1
- Оцінка Sofascore: 6.4
- Оцінка Whoscored: 6.0
Колишній опорник збірної України отримав свої найвищі оцінки за чотири матчі Ліги чемпіонів. З іншого боку, це один з найменших балів серед гравців Слована і просто найгірший серед півзахисників команди. Однак Ігнатенко був позиційно активним, 65 разів зустрівся з м’ячем, виконав 44 точні паси з 53 (83%), зокрема три з шести вдалих довгі передачі, один раз пробив у площину воріт і виграв усі три верхові єдиноборства. Але його команда знову програла і посідає останнє місце турнірної таблиці ЛЧ.
ЛІГА ЄВРОПИ
Артем Довбик (Рома, Італія)
- 35 хвилин проти Рояль Уніон – 1:1
- Оцінка Flashscore: 6.3
- Оцінка Sofascore: 6.5
- Оцінка Whoscored: 5.8
На матч проти представника Бельгії наш форвард залишився в запасі і вийшов на заміну на 65-й хвилині за мінімальної переваги на табло на користь Роми. Однак втримати цей рахунок римлянам не вдалося і вони втратили очки. Довбик 15 разів торкнувся м’яча, його єдиний удар було заблоковано, він виконав вісім точних паси з дев’яти, програв усі дві спроби боротьби за позицію і єдине верхове єдиноборство. Іншими словами, його вплив на гру був, м’яко кажучи, зовсім не корисним для команди.
Артем Довбик. Фото: ФК Рома
Роман Яремчук (Олімпіакос, Греція)
- Матч в запасі проти Рейнджерс (Шотландія) – 1:1
Яремчук три матчі Олімпіакоса поспіль без ігрової практики. Довіри тренера, як і раніше, він просто не має.
ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ
Михайло Мудрик (Челсі, Англія)
- 90 хвилин проти Ноа (Вірменія) – 8:0
- Гол
- Оцінка Flashscore: 8.3
- Оцінка Sofascore: 8.2
- Оцінка Whoscored: –
Михайло знову добре провів єврокубковий матч. Щоправда, суперник загалом був відверто слабким і отримав від Челсі аж вісім голів. Один із них, причому дуже ефектний, – саме на рахунку українця.
Відео голу Мудрика дивіться в нашому ТГ-каналі
За повний матч Мудрик 44 рази зустрівся з м’ячем, зробив 23 точні паси з 29 (79%), двічі влучив у площину і один раз пробив повз та на ньому 11 разів сталася втрата володіння. Оцінка від статистичних порталів далеко не найвища – 3-4 з кращих. Однак, знову таки, скептики звертають увагу на рівень суперника. Але гол є гол!
Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)
- 16 хвилин проти Серкль Брюгге (Бельгія) – 0:0
- Оцінка Flashscore: 6.3
- Оцінка Sofascore: 6.6
- Оцінка Whoscored: –
Після пристойної серії матчів в основі Таловєров уже другий поєдинок поспіль виходить на заміну, причому не отримує великої кількості ігрових хвилин. Діяв позиційно високо, програв усі дві повітряні дуелі, мав показник точності передач 85%. А його ЛАСК після чотирьох турів аж на 30-й позиції Ліги конференцій.