Авторські матеріали

Сидорчук перейшов у Вестерло, а там уже грає футболіст збірної росії: хто це такий і чи буде спільне фото?

18685
Євген Чепур
24 голосів
Роман Нойштедтер. Фото: Вестерло
Капітан Динамо Сергій Сидорчук підписав контракт із бельгійським клубом Вестерло. Проте там раптово його чекає політика в чистому вигляді: новим одноклубником півзахисника збірної України стане гравець, який свідомо вибрав і грав за збірну росії. Оце так так!

Сергій Сидорчук вперше за 10 з половиною років вирішив змінити обстановку. Несподівано для всіх сторонніх спостерігачів, під самий кінець літнього трансферного вікна капітан Динамо перейшов у склад передостанньої команди бельгійського чемпіонату. Ну, Бог би з ним – яке значення мають усі ці місця на початку вересня для сезону, в якого все ще попереду?

Головне відкрилося пізніше – Сидорчук зіграє в Вестерло з людиною, яка виходила грати за збірну росії. З громадянином країни-агресора Романом Нойштедтером. Сайт «Український футбол» розібрався – хто це такий і наскільки огидний він за шкалою від Кержакова до Дзюби.

Хто такий взагалі цей Роман Нойштедтер?

  • із футбольної династії
  • його батько грав за Дніпро
  • у Німеччині Нойштедтер-старший витіснив Вернидуба й пограв із Вороніним

Майбутній одноклубник Сидорчука народився 18 лютого 1988 року в місті Дніпрі (тодішній Дніпропетровськ). Його батько Петро був радянським футболістом, грав на позиції центрального захисника. Якраз у той короткий період Нойштедтер-старший перейшов із смоленської Іскри в Дніпро Кучеревського. За дніпрян провів всього 5 матчів, далі трішки пограв за Таврію (18 матчів за сімферопольців). Трішки пізніше, в 1992 році, уродженець Казахстану, як і тисячі інших радянських "фольксдойчів", повернувся на батьківщину предків. Пробував сили в Карслруе та Майнці, а в Хемніцері фактично витіснив із складу Юрія Вернидуба (так-так, нашого, того самого). 

Взагалі, Петро Нойштедтер був неуспішним у німецькому футболі, аж поки в 1994 році в 28-літньому віці був придбаний Майнцем. Там він провів найкращі роки кар’єри – грав із Юргеном Клоппом і Андрієм Вороніним, а після завершення виступів почав тренерську роботу в Майнці ІІ. 

Паралельно Рома Нойштедтер починав виступи в Майнці, встиг дебютувати в складі цієї команди та пограти з тим же Арістідом Бансе із донецького Металурга. В липні 2009 року 21-річний Роман перейшов у гладбахську Борусію. Це був поворотний момент його кар'єри - невдовзі про молодого гравця, спроможного зіграти опорника чи центрбека, заговорила вся Німеччина.

Обігрував Баварію, змінив Борусію на Шальке, грав із Сане, Матіпом, Хунтелааром і десятками інших зірок

  • Нойштедтер зіграв 181 матч у Бундеслізі
  • провів 51 гру в єврокубках
  • фатальне рішення прийняв у 2016 році

За три роки в Борусії Нойштедтер-молодший зіграв 68 матчів, відзначившись одним голом і трьома асистами. Дебютував під керівництвом Міхаеля Фронцека в команді, де на перших ролях були Нойвілль, Бобаділья та Аранго. Пробивався в стартовий склад паралельно з майбутнім захисником Баварії Данте, зіркою двох Борусій Ройсом і майбутньою легендою Менхенгладбаха Геррманном. При Люсьєні Фаврі по-справжньому пробився в основу. Наприклад, влітку 2011 року гладбахська Борусія обіграла в Мюнхені Баварію з Нойєром, Ламом, Боатенгом, Кроосом, Роббеном і Мюллером. Нойштедтер відіграв весь матч у якості опорника. "Сухий" матч під ним провів тер Штеген. У грудні 2011-го Борусія винесла в Кубку Німеччини Шальке. Роман віддав одну з гольових передач і відіграв повний поєдинок у центрі півзахисту.

Роман Нойштедтер. Фото: Шальке

Вже наступного сезону Нойштедтер грав за «кобальтових». 161 матч, 8 голів і 8 асистів. Визнання від самого Хуба Стевенса. Одноклубники - Хунтелаар, Дракслер, Матіп, Кевін Боатенг, Фарфан, Шупо-Мотінг, Колашинац, Сане. Це були найкращі роки Романа як футболіста. Проте 2016 року настала в його кар’єрі росія. 

Нойштедтер міг зіграти на Євро-2012 за Україну. Зіграв за росію

  • юним грав у складі Німеччини на Меморіалі Лобановського
  • вибирав між росію та Україною
  • прославився богемним способом життя, але заспокоївся завдяки родині

Власне, тут треба почати ось із чого. Сам Роман Нойштедтер вважав себе звичайним німцем. 5 матчів провів за збірні Німеччини - від юнацьких до товариських матчів національної. Проте всерйоз на щось розраховувати в збірній йому було б смішно: Ройс, Марін, Бадштубер, Хуммельс, Шмельцер, Мюллер були провідними гравцями Конкретно в опорній зоні були Гюндоган, брати Бендери та багато інших. Нема нічого дивного, що агенти почали шукати Роману «іншу батьківщину».

Уродженець Дніпра сам не проти був зіграти за Україну – тим більше, якраз господарку чемпіонату Європи. Проте Блохін був проти ідеї задіяти іноземця, а його конкурентами були Ракицький, Хачеріді та Кучер у захисті, Тимощук, Михалик, Назаренко, Ротань, той же Гармаш. 

«Можу одразу сказати, що він такого бажання не мав. Це була суто рекламна акція з боку футболіста, його агента та батька. Піар на національній збірній робити не можна. Хлопець має німецький паспорт. Він відмовився грати за команду України», ‒ Олег Блохін

На одній із прес-конференцій нам прозоро натякнули: родина Нойштедтерів хотіла підйомні за зміну футбольного громадянства. Нам на той час це було не потрібно, на підході були Степаненко, Сидорчук і ще кілька талантів. А от росія, як завжди, підлізла й підсусідилася. 

Річ у тім, що мама Романа родом із РРФСР, цим скористалися російські вербівники і при Леоніді Слуцькому 1 червня 2016 року Нойштедтер дебютував за "нову батьківщину". Матч Чехія - росія завершився з рахунком 2:1, і надалі все було настільки ж невдало. Роман зіграв два матчі на Євро-2016, його команда не виповзла з групи. Потім його не взяли на Кубок Конфедерацій і чемпіонат світу-2018.

Роман Нойштедтер. Фото: Вестерло

Паралельно котилася вниз його кар’єра: Фенербахче, Динамо (Москва), півроку без контракту. 24 лютого 2022 року (!) Нойштедтер підписав 2-річну угоду з Вестерло. Грає тут центрального захисника, в 44 матчах відзначився одним голом і одним асистом. Востаннє за збірну росії Роман грав у 2020 році, загалом провів за неї 13 матчів (1 гол).

В Бельгії його відносять до «хороших росіян» ‒ Нойштедтер ні словом, ні лайком не підтримав війну, проте й не відхрестився від неї публічно. Свого часу відео зі словами про бажання грати за збірну України Роман називав «ошибкой» і казав, мовляв, у нього батько німець, мама – росіянка, народився в Україні, ріс у Киргизстані. В інстаграмі він продовжує читати таких російських футболістів, як Кузяєв, Паршивлюк, Шунін, Захарян і акаунти РПЛ і «сборная россии».

При цьому жодного слова підтримки України, місця свого народження, «хороший русский» в своїх соцмережах не написав. Сидорчуку тепер з ним грати, перевиховувати його. 

Не вдалось завантажити відео.