Українці в єврокубках: Трубін і Бенфіка – в Лізі Європи, Таловєров, Кочергін та Коваль – найгірші у своїх командах
Трубін витягнув команду в ЛЄ, Зінченка розкритикувала легенда, а буквально всі наші в Лізі Європи відверто провалилися.
Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає як себе проявили наші хлопці у шостому турі Ліги чемпіонів та Ліги Європи.
ЛІГА ЧЕМПІОНІВ
Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)
- 90 хвилин проти РБ Зальцбурга
- Оцінка від Sofascore: 7.3
- Оцінка від Whoscored: 6.8
Основний воротар збірної України відіграв весь груповий раунд найпрестижнішого євротурніру в стартовому складі лісабонців. В заключному матчі його команді було вкрай важливо обігрувати прямого конкурента за путівку в Лігу Європи, причому щонайменше з різницею в два мʼячі, і вони свого досягли (3:1).
Цікаво, що фінішувала Бенфіка з рівними показниками очок (по 4) та різницею забитих і пропущених з австрійцями (-4 в кожної). Рівновага між командами і в очних поєдинках (0:2, 3:1), тому португальці вийшли в плей-оф ЛЄ за додатковим показником – більшою кількістю забитих голів (7 проти 4).
В цьому надважливому поєдинку Трубін здійснив п’ять сейвів, 43 рази торкнувся м’яча, віддав 27 пасів (87% точних), зокрема шість разів з десяти спроб доставив до партнерів довгими передачами.
А після гри українець дав коментар місцевим журналістам: «Ми зіграли дуже добре і повністю цього заслужили. Ми показали всім, і насамперед собі, що вірили до кінця, боролися за цей клуб і вболівальників. На жаль, ми не продовжуємо боротьбу у Лізі Чемпіонів. Ми боролися за Лігу Європи і досягли цього. Тепер зосередимося на нашому чемпіонаті та продовжимо роботу».
Анатолій Трубін. Фото: ФК Бенфіка
Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)
- Матч у запасі проти Уніона (Німеччина)
Кепа відновився і наш Лунін, на жаль, присів у запас. Хоча цей матч ніякого значення з турнірної точки зору для їхньої команди не мав, але Реал помучився у Берліні. Кепа пропустив двічі, хоч мадридці врешті решт і вирвали перемогу та завершили груповий етап зі 100% показником очок.
Конкурент Луніна отримав за цю гру від Sofascore 6.8 балів – третій найгірший показник з-поміж гравців стартового складу команди.
Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)
- Матч у запасі проти ПСВ (Нідерланди)
Українець тішився візиту до Ейндховена, де він на початку кар’єри трохи пограв по оренді з МанСіті. Але на полі у цій грі так і не з’явився. Замість нього ліворуч в обороні грав Якуб Ківьор. Від Sofascore отримав 7 балів, що є середньою оцінкою для гравців Арсенала в цьому матчі. Гра завершилася нічиєю (1:1) та виходом лондонців у плей-оф з першого місця.
Тим часом доволі несподівану критику на свою адресу почув Зіна від ексфутболіста Баварії, МЮ та збірної Англії Оуена Харгрівза: «В моєму розумінні, Зінченко – єдина слабкість цього Арсенала. Інша частина команди досить хороша, щоб виграти нинішній чемпіонат Англії. Я знаю, що Зінченко по ходу гри змінює свою базову позицію, зміщуючись у півзахист і створюючи тим самим перевантаження для оборони суперника. Але цей у ворота Арсенала в недавньому матчі з Астон Віллою стався внаслідок того, що в потрібний момент Зінченка не виявилося на його базовій позиції лівого флангового захисника. Досить уже бігати у той центр поля! Не треба нічого винаходити, просто будь захисником».
ЛІГА ЄВРОПИ
Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)
- 79 хвилин проти Тулузи
- Оцінка від Sofascore: 6.7
- Оцінка від Whoscored: 5.7
Вечір четверга вийшов фатальним для новачка збірної України і його австрійської команди. ЛАСКу було важливо удома перемагати невмотивовану Тулузу та сподіватися, що бельгійський Уніон не обіграє Ліверпуль. Але вийшло справжнє негативне бінго – Таловєров припустився помилки, що призвела до голу та отримав найнижчу оцінку від обох порталів з-поміж гравців своєї команди. Цікаво, що його замінили за рахунку 1:1 і майже одразу ЛАСК пропустив другий гол, який і призвів до поразки.
За час на полі український центрбек чотири рази виніс мʼяч, здійснив один відбір, двічі з трьох спроб виграв боротьбу за позицію, а ще дві з трьох верхові дуелі, на ньому сім разів сталася втрата мʼяча. Він 75 разів торкнувся мʼяча та віддав 57 точних передач з 63 (показник точності 90%!).
Однак окрім невдачі австрійців, ще й паралельно Уніон обіграв команду Клоппа, тож ані в наступний раунд Ліги Європи, аніж навіть заохочувальну путівку до Ліги конференцій австрійці з нашим Максі не отримали, а будуть змушені переключатися на внутрішній чемпіонат.
Максим Таловєров. Фото: ФК ЛАСК
Владислав Кочергін (Ракув, Польща)
- 62 хвилини проти Аталанти (Італія)
- Оцінка від Sofascore: 5.8
- Оцінка від Whoscored: 5.1
Ракуву для того аби фінішувати на третій сходинці і потрапити в Лігу конференцій було потрібно здобути більше очок ніж Штурм, який гостював у Спортинга. Або сподіватися на поразку австрійців з великим рахунком за умови своєї мінімальної невдачі з бергамасками. Але вийшло все зовсім не так – поляки вдома програли розгромно (0:4), більш розгромно, аніж Штурм у Лісабоні (0:3) і, попри однакову кількість очок з австрійцями, фінішували останніми.
На жаль, для самого Кочергіна матч також вийшов невдалим. Він припустився помилки, яка призвела до одного з пропущених голів та за оцінками обох статистичних порталів став відвертим антигероєм серед своїх партнерів по команді.
Українець лише 36 разів торкнувся м’яча, показник точності пасів склав 67%. До того ж, йому вдалося лише один раз за чотири спроби виграти боротьбу за позицію.
Максим Коваль (Шериф, Молдова)
- 90 хвилин проти Роми (Італія)
- Оцінка від Sofascore: 6.2
- Оцінка від Whoscored: 5.9
Ексголкіпер Динамо провів усі шість матчів групового раунду Ліги Європи з першої до останньої хвилини за Шериф. В заключному турі його команда вже ні на що не розраховувала, а Рома свою мотивацію мала. Тож команда Жозе Моуріньо шансів Шерифу не залишила. Коваль пропустив тричі (0:3) та здійснив ще три сейви. Він 47 разів торкнувся м’яча і віддав 36 пасів з дуже поганим показником точності (47%). За оцінкою Sofascore та Whoscored наш воротар – найгірший гравець у складі своєї команди. Єврокубки для Шерифа та Коваля завершилися.