Суперліга домовляється з УЄФА: чемпіона України в Лізі чемпіонів чекає новий формат і битви лише з рівними
Провідні європейські клуби оголосили про створення Суперліги у квітні 2021 року. Більшість швидко відмовилися від проекту, і лише Реал Мадрид та Барселона залишилися вірними цій ідеї.
Кожні кілька місяців ЗМІ повідомляли про останні події щодо нового змагання: його систему, плани трансляцій, рішення Суду Європейського Союзу на користь ініціаторів та їхню боротьбу з УЄФА. Схоже, що все буде скасовано. Видання Mundo Deportivo повідомило, що за останні місяці відбулося вісім зустрічей між представниками УЄФА, компанії A22, яка мала керувати Суперлігою, та клубів.
👉 За новим планом у Лізі чемпіонів, як і зараз, гратимуть 36 команд, але вони будуть поділені на дві групи:
- Перша група – 18 топ-клубів за рейтингом УЄФА, які гратимуть лише між собою. Це означає ще більше суперматчів на кшталт Барселона – ПСЖ.
- Друга група – решта 18 учасників, які теж гратимуть виключно між собою.
З першої групи одразу 8 команд виходитимуть до плей-оф. Ще 8 з них, разом із найкращими 8 командами другої групи, зіграють стикові матчі за вихід до 1/8 фіналу.
Матчі й надалі проходитимуть під егідою ЛЧ, але транслюватимуться на новій онлайн-платформі. Глядачам обіцяють два варіанти:
- безкоштовний перегляд з рекламою;
- платна підписка без реклами.
«Відносини між УЄФА та Суперлігою значно покращилися. Хоча угоду ще не підписано, зараз м’яч на боці Ньона», – підсумувало Mundo Deportivo.
- Новий формат можуть запровадити вже з сезону 2027/28, після завершення чинних телевізійних контрактів.
- Цього сезону чемпіон України – київське Динамо – не зміг пройти кваліфікацію в основний етап Ліги чемпіонів.