Ексклюзив

«Це було спільне рішення»: начальник команди Колос-2 Наконечний – про скандал із матчем у Тростянці, який не відбувся

848
Олександр Щербатих
6 голосів
Ігор Наконечний, колаж: «Український футбол»
У суботу, 7 вересня, було заплановано матч Другої ліги Тростянець – Колос-2 (Ковалівка). Проте матч на Сумщині тривав лише 8 секунд та завершився скандалом. Сайт «УФ вирішив дізнатись позицію сторін.

Старту гри Другої ліги між ФК Тростянець та Колосом-2 передувала тривала повітряна тривога. Згодом поєдинок таки розпочався, але за вісім секунд його знову перервала сирена. Цього разу загроза бомбардування тривала більше години, тож гості покинули стадіон, як це дозволяє регламент. 

Цей вчинок викликав невдоволення у керівництва клубу із Сумщини. Пізніше сайт «Український футбол» взяв коментар у віце-президента команди-господарів Руслана Бови. Тепер своїм баченням ситуації поділився начальник команди Колос-2 Ігор Наконечний.

«Необхідні документи підписали я, інспектор матчу та представник Тростянця»

– Ігоре Вадимовичу, яке ваше загальне враження від цієї події?

– Моя позиція: грати матчі всюди, де ми маємо їх грати. Ми – перша команда, яка погодилась їхати у Тростянець та проводити там поєдинок. Не дивлячись на ситуацію з кількістю повітряних тривог у цьому місті, я за кілька днів до гри зідзвонився з представником Тростянця. Юрій, на жаль забув прізвище, сказав, що усе добре і вони отримують дозвіл від ОВА. ПФЛ підтвердила, що Сумська ОВА дає дозвіл.

Далі ми поїхали в Полтаву, там переночували та наступного дня приїхали у Тростянець. Дуже хотіли зіграти, але коли прибули на стадіон, там уже була тривога. Після відбою ми вийшли розминатись, потім були урочисте виконання Гімну України, звісно ж, хвилина мовчання та віддання шани загиблим, а далі – вісім секунд гри. Після цього знову повітряна тривога.

Футболісти Колос-2, фото: ФК Тростянець

Раніше, протягом усього тижня, ми відстежували ситуацію у Тростянці і постійно там повітряна тривога була по 14-17 годин на добу. Тому ухвалили рішення, що потрібно ухвалювати рішення. Інспектор матчу не розумів, скільки очікувати. Ми – теж. А разом із цим – дорога додому займає 6-7 годин. Тож вирішили їхати. Необхідні документи підписали я, інспектор матчу та представник Тростянця. Після цього ми пообідали та поїхали додому. 

Це було спільне рішення, так що усі ці звинувачення з боку президента команди-суперника я вважаю неправильними. Більше того, в день нашого матчу Нафтовику з Охтирки (теж Сумська область) не дозволили грати матч чемпіонату України серед аматорів і вони поїхали у Нові Санжари. Чому?

– Віце-президент Тростянця говорив, що «через ПФЛ спускались сигнали, що Колос-2 хвилюється», що матч не буде дограно…

– Це здогадки. Ми не хвилювались. Ми відстежували ситуацію щодо кількості повітряних тривог. Те, що команда приїхала – демонструє готовність грати у футбол, а не бажання відвідати Полтаву, а згодом і Тростянець. Команда Колос-2 приїхала вчасно та готувалась до матчу.

Чого я не розумію, так це рішення ОВА. Це виглядало як «ми даємо дозвіл, але не несемо ні за що відповідальності». У цей час ФК Тростянець говорить, що клуб бере на себе усю відповідальність. А яку? Чим вони можуть допомогти? Я просто не розумію. 

«Я пропонував зіграти десь на нейтральному полі. Є ж Прилуки, Полтава»

– Про що протягом цих кількох годин комунікували представники клубів? Можливо, були варіанти перенести матч або зіграти наступного дня?

– Ми спілкувались. Футболісти спілкувались. Але мені, як начальнику команди, ніхто не говорив, щоб, наприклад, залишитися цього дня у Тростянці. 

– Яка позиція вашого клубу щодо майбутнього цього матчу?

– У понеділок, 9 вересня, я вийду на зв’язок з представниками Тростянця й ми будемо вирішувати, що із цим робити. Я й до цього моменту пропонував зіграти десь на нейтральному полі. Є ж Прилуки, Полтава. Щоб просто було менше тривог. Я дізнавався про варіанти у Києві, але цього тижня у столиці усе було зайнято.