«Чайку готуватиме новий тренер»: президент друголігового клубу Нігруца – про зміни в третій команді першості
Парадокс родом із Другої ліги: під час самого сезону – жодної тренерської рокіровки, почався зимовий антракт – посипалися відставки. Ось і вчора стало відомо, що Хомутов покидає Чайку. Це вже третя зміна головного тренера в клубах VBET UA Другої ліги ‒ причому, друга з них у командах із групи лідерів. Слідом за Кременем-2 та Реал Фармою оновила тренерський штаб і Чайка.
Довідка «УФ»
Чайка розділяє 3-4 місця з вінницькою Нивою: по 18 очок у цих команд, але перевага за особистими зустрічами (3:0) саме в борщагівців. У Другій лізі 2022/23 10 учасників.
В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» президент СК Чайка (Петропавлівська Борщагівка) Олександр Нігруца розповів про зміни в команді та план її роботи під час зимового антракту. Це – постійна рубрика «УФ» «Як живеш, командо?».
«В.о. головного тренера буде вихованець Шахтаря»
‒ Олександре Петровичу, вчора поширилася інформація, що Денис Хомутов покидає тренерський штаб вашого клубу. Підтверджуєте?
‒ Так. Вирішили припинити співпрацю з головним тренером. Під час зимової перерви визначимося з його наступником.
‒ Чиєю була ініціатива?
‒ Скажімо так, це була обопільна згода. При прийнятті рішення враховувалася думка всього колективу.
‒ Разом із головним тренером пішов і тренерський штаб?
‒ Ні. Всі інші тренери та гравці – на місці. Наразі ніхто не залишив Чайку.
‒ Хто готуватиме команду до весняної частини сезону?
‒ Ми в пошуку. Наразі є певні напрацювання, кандидатури, нам пропонують тих чи інших фахівців. Виконуючим обов’язки головного тренера буде поки що наш граючий тренер Ігор Луценко, проте ми хотіли б, щоб цей кваліфікований захисник із хорошою школою допоміг ще Чайці на полі. Отже, будемо визначатися й уже на час зимових зборів працювати з оновленим штабом.
«Друга ліга скоротила число учасників, але вирівнялася»
‒ Друга ліга нинішнього сезону повторила антирекорд за найменшим числом учасників – всього 10, як у 2014 році. А як ви, як учасники змагань, оціните її рівень?
‒ Так, настільки потужних учасників, як минулорічні Карпати (Львів), ЛНЗ (Черкаси) чи столичний Лівий берег, зараз немає. Проте Друга ліга загалом вирівнялася. І якщо навіть є пару менш досвідчених, за підбором гравців, учасників, то можу впевнено сказати, що з ними грається непросто. Ми це відчули на власному досвіді в Кременчуку, де розділили очки (1:1) із Кременем-2, та й перемогу в Запоріжжі не назвемо легкою (Металург-2 вдома поступився борщагівцям 1:2, ‒ прим. «УФ»).
Отже, підсумовуючи, скажу так: ці 10 учасників Другої ліги – досить гідні суперники, так що не можу сказати, що сезон виявився легким.
‒ І при цьому – Чайка на третьому місці. Виникає питання, а які завдання стоять перед командою на сезон 2022/23?
‒ Фінішувати чим вище, тим краще. Якщо запитуєте, чи стоїть завдання обов’язково підвищитися в класі, то ні – ми не готові до Першої ліги на даний момент. Але якщо Чайка за спортивним принципом здобуде право там виступати, ми зробимо все, від нас залежне, щоб команда була забезпечена необхідним для участі.
‒ Говорячи про неготовність СК Чайка, маєте на увазі кадровий, інфраструктурний чи матеріальний показники?
‒ Тут багато складових. Дійсно, Київська область постраждала від бойових дій. Були прильоти на початку війни в самій Петропавлівській Борщагівці, є пошкоджені та зруйновані будівлі.
Спортивна інфраструктура області постраждала. Зокрема, стадіон імені Бруквенка в Макарові, де ми раніше проводили домашні матчі. Також нема змоги реалізувати наразі той проект, до якого ми давно готувалися – новий стадіон у Петропавлівській Борщагівці. Наразі, на жаль, є нагальніші потреби за спорт, і це будівництво доводиться відкласти до післявоєнних часів.
І в кадровому плані до Першої ліги треба буде посилюватися. Під час цього сезону ми звернули увагу, що в Чайки не вистачало рівноцінних замін, отже, за час перерви в чемпіонаті хотіли б посилити склад 3-4 якісними футболістами, які створили б конкуренцію та посилили кожну з ліній.
‒ Порівняно з минулим сезоном, Чайка втратила кількох основних гравців: Тименко зараз у Ниві (Бузова), Лига – в Поліссі (Ставки), Нівалдо з родиною виїхав у Німеччину, Бартошук, кажуть, тренує дітей на малій батьківщині. Шкодуєте, що не вдалося їх втримати?
‒ Ні, не сказав би, що шкодуємо. В кожного своя історія. Хтось вичерпав себе в нашій команді, комусь треба були нові виклики в кар’єрі. Той же Тименко – мабуть, добре, що пішов із нашої команди, адже у Чайці не демонстрував такого результативного футболу, як у Ниві. Отже, перехід йому на користь, а у нас розкрилися інші футболісти – й непогано грають. Кадрова робота – це постійний процес, і ми не зациклюємося на окремих постатях.
«Плануємо зіграти на Зимовому Кубку ПФЛ»
‒ Чи є вірогідність, що навесні Чайка зіграє не на «Лівому березі», а в Макарові?
‒ Сподіваємося, що буде така можливість, а поки дякуємо ФК Лівий берег (Київ) за гостинність. Тут створені хороші умови, сучасне покриття поля, якісний синтетичний газон зразка ФІФА. Зважаючи на те, що на стадіоні імені Бруквенка пошкоджена адмінбудівля з роздягальнями, для нас грати на «Лівому березі» - це порятунок у наш час.
‒ Ігор Луценко – в.о. головного тренера Чайки. А яким буде план підготовки команди?
‒ З відпустки Чайка вийде в кінці грудня, щоб провести передноворічний збір із селекційними та функціональними завданнями. Ну а по-справжньому роботу розпочнемо орієнтовно 20 січня. До того часу маємо визначитися як із головним тренером, так і з тією основою гравців, які вже й будуть готуватися до весняної частини сезону.
‒ Де будуть проходити збори?
‒ Плануємо займатися в Київській області. В планах – участь у Зимовому Кубку ПФЛ.
‒ Чайка виграла чимало нагород обласного рівня, двічі здобувала Кубок України серед аматорських команд. Які завдання будуть на новий зимовий турнір?
‒ Передовсім, хочемо гарно підготуватися. Знаємо, що запрошення на Зимовий Кубок отримали клуби всіх ліг, сильні аматорські колективи. Тож поки не будемо говорити про конкретні турнірні завдання, проте, звісно, в турнірі з хорошими учасниками не хочеться бути статистами.