Чи піде у відставку Ребров? «УФ» зібрало думки провідних журналістів після невдачі України в Лізі націй
Збірна України поступилася у двох вересневих матчах Албанії (1:2) та Чехії (2:3). Невтішні результати змушують ставити питання про роботу головного тренера.
На післяматчевій прес-конференції Ребров, відповідаючи на питання журналіста про можливу відставку, відповів, що поки залишається працювати. Але чи й сама по собі відставка є панацеєю для головної команди України?
Сайт «Український футбол» запитав у наших колег, чи є доцільною відставка Реброва до початку кваліфікації Чемпіонату світу-2026.
«Ребров – це не тільки національна збірна, на ньому зав'язана уся вертикаль»
Роберто Моралес: На Реброві зав'язана уся вертикаль збірних, робота усіх молодіжних та юнацьких команд. Тому його теоретична відставка може мати негативний вплив на цей проект. У головній же команді Реброві провалюється і найбільше нервують не самі поразки, а те, що тренер каже про якісь позитивні моменти у грі.
Вадим Скічко: Чи має Ребров йти у відставку? Ні, не повинен. Ліга Націй тільки почалася, хоча якість гри команди недостатня. Втім, якщо з Грузією у жовтні буде те саме, то сенс у звільненні буде.
Сергій Ребров, фото: Getty Images
Андрій Столярчук: Я вважаю, що, на відміну від матчу з Албанією, за гру з Чехією і команді, і тренерам не повинно бути соромно. Так, багато що не вдавалося, але було бажання, самовіддача, прагнення боротися. Думаю, свій вотум довіри Ребров ще не вичерпав і повинен допрацювати до кінця, як мінімум, цього розіграшу Ліги Націй.
«Наша мета – потрапити на Чемпіонат світу. Хіба збірна хоч на крок відійшла від виконання цього завдання?»
Андрій Шахов: Ні, ні та ще раз ні! Для мене Ліга Націй – абсолютно штучний турнір, який хіба що трішки важливіший за товариські матчі. Але навіть якби це був, скажімо, відбірковий турнір, моя думка все одно не змінилася б. Я бачу, у що грає збірна, вона створює моменти, яких було більше, ніж у суперника й у грі з Албанією, й у грі з Чехією, вона небезпечно та різноманітно атакує. До того ж, на мій погляд, Ребров зараз – найкращий український тренер, який довів своє вміння не лише у Динамо, а й за кордоном. Зрештою, головне завдання збірної на найближчий час – потрапляння на Чемпіонат світу. І їй присвячено все, зокрема, ці напівофіційні матчі в Лізі Націй. А хіба команда хоч на один крок відійшла від виконання цього завдання? Тому, повторюся, я за те, щоб Ребров продовжив керувати нашою збірною.
Андрій Піскун: Ребров має набратися сміливості і піти у відставку, якщо бажає збірній найкращого. Ну, не виходить у нього, не розуміють його футболісти. Треба це визнати. Кого я бачу замість нього? З українців – тільки Ротаня, який показав, що його команди можуть змінюватися, і ротань-стайл вже відійшов у минуле. Досвід у цього молодого тренера чималий. З іноземців можна ризикнути і поставити Мельгосу, який феєрить з молодіжкою. У нього нема самостійного досвіду роботи з дорослими командами, але, здається, іспанець вже дозрів до цього. Також нарешті можна придивитись до інших іноземних тренерів. У збірній однозначно треба щось міняти.
Сергій Ребров, фото: AP
Владислав Лютостанський: За рік команда Реброва в жодному з матчів (окрім спарингу з Молдовою) не виглядала переконливо. У що має грати ця збірна – зрозуміло, а ось у що вона грає на полі – загадка. Петракова за подібну гру та результати вже б зняли, з Ребровим ситуація інша. Впевнений, йому дадуть допрацювати з командою до ЧС-2026. Бентежить найбільше те, що всі в команді говорять про «зробити висновки», але ніхто їх, схоже, не робить. Ребров на публіці відмовляється брати відповідальність на себе, хоча очевидно, що проблема в ньому. Якщо ж Сергій Станіславович дійсно вірить у те, що він все робить правильно, то пора повертатися на Близький Схід.
До речі! Оглядач «УФ» Андрій Піскун відкрив свій ТГ-канал. Прочитати думки нашого автора off the record можна тут.
- Збірна України наразі посідає четверте місце в турнірній таблиці свого квартету, маючи дві поразки в двох матчах.
- В жовтні на команду Сергія Реброва очікують зустрічі з Грузією (11.10) та Чехією (14.10).