«Марсель хотів позбутися Малиновського, а Дженоа отримав зірку, до якої буде інтерес»: експерти про те, як Руслан реанімує кар'єру в Дженоа
Малиновський після семимісячного відрядження до марсельського Олімпіка спробує перезапустити кар'єру в Італії, яка стала другим домом для українця. 30-річний житомирянин нещодавно був офіційно представлений в якості гравця Дженоа.
Генуезці після звільнення Андрія Шевченка у січні 2022-го на півтора року випали з поля зору українських вболівальників. За цей час команда змінила кількох тренерів, вилетіла до Серії Б, повернулася до Серії А та запросила кількох зіркових новачків.
У Ґенуї Малиновському влаштували грандіозну презентацію, а вболівальники сподіваються, що Руслан допоможе команді закріпитися в елітному дивізіоні.
Сайт «Український футбол» спробував розібратися, які шанси у Руслана перезапустити кар'єру в Дженоа. В цьому нам допоможуть журналіст та автор Telegram-каналу «ДжанлукаЛападула» Юрій Шевченко та футбольний експерт Олег Федорчук.
«Можливо, Дженоа була єдиним реальним варіантом Руслана»
– Чому Руслан обрав саме Дженоа?
Юрій Шевченко: Наскільки я розумію, Малиновський хотів повернутися до Італії, тому відмовився від варіанту з Бешикташем. З італійських клубів, судячи з інформації від інсайдерів, найбільший інтерес проявляв Торіно, але віддав перевагу поверненню Влашича. Про Болонью та Монцу ходили чутки, але жодної конкретики. Тож, можливо, Дженоа була єдиним реальним варіантом.
Олег Федорчук: На мою думку, Руслан обрав Дженоа з двох причин: бажання повернутися до Серії А, де він був одним з кращих асистентів, та знаходитися поруч з родиною. Це теж має значення.
На що перш за все зважає гравець при виборі команди – це бажання клубу, а Дженоа має проблеми, які були помітні у матчі з Фіорентиною. Марсель хотів позбутися Руслана, а Дженоа в особі Руслана отримав зірку, до якої буде великий інтерес.
Руслан припустився помилки, коли він вирішив переїхати до Франції, який відрізняється дуже високою інтенсивністю з акцентом на фізику. У футболі дрібниць не буває, адже навіть Мессі нещодавно зізнався, що його родині не дуже комфортно було у Франції останні два роки, попри ставлення ПСЖ до нього та умови, в яких вони там перебували.
«Поразка Фіорентині не означає, що в Дженоа все буде погано»
– Яка кадрова ситуація в Дженоа після повернення до Серії А?
Юрій Шевченко: Дженоа вже стартувала і програла вдома Фіорентині ‒ 1:4, але це не означає, що у команди все буде дуже погано. Альберто Джилардіно має досить непоганий склад, і – що важливо – в Дженоа влітку не влаштували революцію. Часто команди, що підвищуються в класі, радикально міняють склад, а у Дженоа ситуація інша – тут саме підсилення, а не великі зміни.
Головний трансфер – підписання Матео Ретеґі, нападника збірної Італії. Він вже відзначився двома голами в Коппі. Також перспективним здається підписання Жуніора Мессіаса з Мілана – в команді Стефано Піолі він відігравав досить важливу роль, навіть у чемпіонський сезон.
В центр поля прийшов досвідчений Мортен Торсбю, що грав за Сампдорію та Уніон (Берлін), на лівий фланг – Аарон Мартін, основний вінгбек Майнца в минулому сезоні. У Ювентуса орендували центрального захисника Коні Де Вінтера, що минулий чемпіонат провів в Емполі.
З суттєвих втрат – лише ветерани: Стефано Стураро (цей півзахисник пішов як вільний агент), а Доменіко Крішито завершив кар’єру.
«Наскільки мені відомо, Малиновський взяв 17-й номер в Дженоа»
– З ким Руслану доведеться конкурувати за місце в основі?
Юрій Шевченко: Судячи з усього, Малиновського беруть в центр півзахисту, отже це Торсбю та Френдруп, які грали в старті у першому турі. Ймовірніше, Руслан замінить саме Френдрупа, адже Торсбю – відомий новачок, якого брали під основу.
Є ще варіант з 3-5-1-1 і місцем під Ретеґі, але Дженоа грала 3-5-2 і почала сезон з 3-5-2, тому то вже буде експеримент, якщо станеться.
– Дженоа піднявся в Серію А на чолі з відомим в минулому нападником Альберто Джилардіно. Що собою являє Джила, як тренер?
Юрій Шевченко: 3-5-2 з м’ячем та 5-3-2 при захисті, щільний захист без ризику, флангові гравці, котрі беруть участь в атаках, «медзали» (центрхави, ‒ прим. «УФ»), які допомагають в обороні, але також за нагодою підключаються до штрафного. «Реджиста» (плеймейкер команди, здебільшого, на точці атакувального півзахисника, ‒ прим. «УФ») в центрі поля – менше працює на захист, але задає ритм і слідкує за балансом. Двоє нападників, один з яких у постійному русі, зміщується на фланги і поміж лініями, а другий більше спрямований на дії у штрафному.
– Улюблені номери Руслана розібрали Екубан та Строотман. Доведеться обирати нову цифру, яка принесе вдачу?
– Наскільки мені відомо, Малиновський взяв 17-й номер. 1+7=8.
«За півроку у Франції Малиновський зробити різницю не зумів»
– Багато розмов ходить, що Малиновський почав здавати, а після піврічного відрядження до Франції подібні розмови почастішали.
Юрій Шевченко: В Аталанті минулого літа трохи змінився вектор – клуб вирішив омолодити склад і шукав варіанти для прощання з досвідченими гравцями на великих контрактах. Джан П’єро Гасперіні, в свою чергу, захопився оновленням команди, новим проєктом, і також був не проти відпустити тих, кому не бачив стабільного місця у складі.
Тому трансфер з Аталанти навряд чи можна було вважати кроком назад – свою користь бергамаскам Малиновський приніс, а в цій ситуації став заручником обставин. З іншого боку, трохи розчарувало те, що Руслан дуже швидко пройшов шлях від найкращого асистента до гравця ротації і не зміг закріпитися на лідерських позиціях.
В Марселі, чесно кажучи, я за Малиновським не дуже слідкував, але, судячи з усього, Ігор Тудор не знайшов йому оптимальної позиції на полі, а новий тренер Марселіно надав перевагу іншим гравцям. Іноді на адаптацію в новому чемпіонаті та новій країні потрібен час, а тут у Руслана було лише півроку, відразу зробити різницю він не зумів.
Олег Федорчук: Якщо пригадувати навіть найкращі місяці Малиновського в Аталанті, Руслан, здебільшого, з'являвся на заміну або Гасперіні після 60 хвилин гри його прибирав, коли потрібно було освіжити гру. Футболісти, які на полі є творцями, можуть нашкодити командам, які грають весь матч у високому темпі. В Марселі Тудор намагався будувати схожу гру.
«В Дженоа Малиновському буде легше, ніж в Марселі»
– Повернення в Італію допоможе Руслану перезапустити кар'єру після Франції?
Юрій Шевченко: Малиновський приходить до Дженоа як зірка, він матиме стабільне місце в старті, тож умови створені ідеальні. Італію Руслан знає, мову також, йому точно буде легше, ніж в Марселі. У Дженоа Малиновський має бути ключовим гравцем, лідером, саме цього від нього чекають.
Олег Федорчук: Якщо бути об'єктивним і чесним, кар'єра Руслана наближається до завершення та піти на підвищення в умовний Ювентус, якому він багато крові попив, буде складно.
– Олеже Вікторовичу, а як же приклад Мхітаряна, який після 30 грав з Інтером у фіналі ЛЧ?
– Генріх, коли ще грав в Україні, не вилазив з тренувань, розуміючи, що це допоможе йому затриматися на топ-рівні. Відразу зазначу, що це не для порівняння було сказано, а для загального розуміння картини.
Руслан за рахунок свого характеру продемонстрував, що може долати перешкоди на власному шляху. Так було у Шахтарі, Генку після складної травми, Аталанті, коли здавалося, що він залишить команду ще влітку. В Дженоа він буде надмотивований довести самому собі, що він готовий дивувати на футбольному полі.
– Що потрібно покращувати Руслану в ігровому плані?
Олег Федорчук: Забути про те, ким ти був раніше. Стабільно приносити користь колективу, не перетягувати ковдру на себе та не покладатися лише на «колотушку», яка з віком буде ставати слабшою. Багато працювати в тренажерці та приділяти час відновленню, аби убезпечити себе від необов'язкових травм.
– Після Італії варто очікувати на можливе повернення Малиновського до України, якщо Полісся зможе стати справжньою третьою силою в УПЛ?
Олег Федорчук: Не хотілося б бачити, як на твоїх очах згасає зірка. Можна погрітися біля неї – але недовго. Його досвід однозначно буде корисним після завершення кар'єри, щоб допомогти після перемоги у війні піднімати наш футбол.
– На що може розраховувати нова команда Руслана за підсумками сезону?
Юрій Шевченко: Дженоа – новачок Серії А, втім, серед трьох команд, що підвищилися, саме генуезці видаються найбільш готовими до вищої ліги. Потенційно, на мою думку, Дженоа може претендувати на місце в таблиці і повторити шлях Монци минулого сезону. Якщо ж брати більш скромний прогноз – команда точно має залишатися в Серії А.