Найдорожчий український футболіст: як Мудрик обійшов Шевченка, Чигринського та Ярмоленка в топі трансферів
Перехід вінгера Шахтаря Михайла Мудрика до Челсі змінив лідера в рейтингу самих дорогих футболістів з України.
Сайт «Український футбол» наводить оновлений топ-10 найдорожчих гравців та згадує історії їх переходів.
10. Роман Яремчук з Гента в Бенфіку – 17 млн євро
Після невдачі в Динамо та чотирьох сезонів у бельгійському Генті (152 матчі, 61 гол та 18 асистів), Яремчук на піку своєї форми в літку 2021 року перебрався до Бенфіки.
В португальському клубі Роман почав досить непогано, навіть забив у ворота Динамо в Лізі чемпіонів. Проте далі його гра пішла на спад і після одного сезону він повернувся до Бельгії, проте вже до Брюгге.
9. Сергій Ребров з Динамо в Тоттенгем – 18 млн євро
Після восьми років в Динамо Сергій Ребров хотів отримати для себе новий виклик і знайшов він його в Англії, перейшовши влітку 2000 року до Тоттенгему.
Як і Яремчук Сергій розпочав досить непогано, але після зміни Джорджа Грема на Глена Ходдла – українець перестав потрапляти до основного складу. Ребров затримався у складі «шпор» на чотири сезони (72 матчі, 16 голів та два асиста), один з яких провів в оренді в Фенербахче.
8. Андрій Ярмоленко з Борусії Дортмунд у Вест Хем – 20 млн євро
Ярмоленко досить неоднозначно провів сезон в Німеччині – забив всього шість голів та зробив шість асистів в 26 матчах і пропустив 12 поєдинків через травму коліна. Саме здоров’я українця і стало основною причиною для його продажу.
Така ситуація не влаштовувала «бджіл» і вони вийшли на трансферний ринок, щоб продати українця, який не зміг набрати оптимальну форму після травми. На зустріч їм пішов Вест Хем, придбавши Ярмолу зі знижкою в п’ять млн євро.
7. Віталій Миколенко з Динамо в Евертон – 23.5 млн євро
В кінці 2021 року досить неочікувано для всіх вболівальників біло-синіх з’явилась інформація, що Миколенко перейде до англійського Евертону, ще й не за малі гроші. Особливо це здивувало на фоні того, що керівництво киян не дуже охоче продає своїх гравців, тим більше якщо їм тільки 21 рік.
Миколенко за рік в Англії вже встиг провести 36 поєдинків у складі «ірисок» і забити один гол. Така статистика дозволила українцю стати безальтернативним лівим захисником для Евертона, де він продовжує набиратися досвіду в АПЛ.
6. Андрій Шевченко з Динамо в Мілан – 23.9 млн євро
Перший гучний трансфер в історії незалежної України, який вже понад 20 років знаходиться в топ-10 найдорожчих українців. Мілан слідкував за Шевою декілька років та збирав про нього всю можливу інформацію – від ігрових якостей до його поведінки в житті. І влітку 1999 року россонері все ж таки наважились на трансфер.
І вони не прогадали – Шевченко провів в Мілані найкращі роки свого футбольного життя та приніс італійському клубу багато трофеїв.
5. Дмитро Чигринський з Шахтаря в Барселону – 25 млн євро
Невпевненість у своїх силах та частково проблеми зі здоров’ям не дозволили Чигринському належним чином проявили себе в Барселоні, але дали можливість Шахтарю заробити 10 млн євро чистого прибутку – Барса купила українця за 25 млн євро, а через рік Шахтар викупив його назад вже за 15 млн євро.
Починав сезон 2009/10 Дмитро як основний гравець, проте з часом перебрався на лавку запасних. За 10 млн євро каталонці купили 14 матчів Чигринського в своєму складі, які пройшли без результативних дій, але й без поразок.
4. Андрій Ярмоленко з Динамо в Борусію Дортмунд – 25 млн євро
Вінгер Динамо досить ефектно провів дев’ять років в київському клубі (340 матчів, 137 голів та 90 результативних передач). Такі результати змусили привернути до нього увагу Борусії Дортмунд. Як вже зазначали вище – в Німеччині Ярмоленко провів тільки один сезон і відправився до Англії.
3. Олександр Зінченко з Манчестер Сіті в Арсенал – 35 млн євро
Зінченко п’ять сезонів провів в Манчестер Сіті (128 матчів, два голи та 12 асистів), проте основним гравцем «містян» через високу конкуренцію він так і не став. Щоб якось змінити своє положення та дати новій поштовх своїй футбольній кар’єрі він зважився на зміну клубу.
Варто зазначити, що за п’ять років в Манчестері у Олександра було чимало пропозицій, але він на всі відповідав відмовою, так як мав бажання стати основним у Сіті. Але від варіанту з Арсеналом він не встояв, так як головним тренером «канонірів» є Мікель Артета, з яким Зінченко працював ще в Манчестер Сіті і був дуже задоволений цією співпрацею.
2. Андрій Шевченко з Мілану в Челсі – 43.8 млн євро
16 років перехід Шевченка до Челсі був найдорожчим трансфером серед українців та був орієнтиром для всіх молодих футболістів з України. Цей трансфер відбувся тільки через одну дуже просту причину – на той момент власник «синіх» Роман Абрамович мріяв, щоб в його команді грав Андрій Шевченко, і він цього домігся.
Але вдалим цей трансфер для українця назвати дуже важко – Шевченко зіграв тільки два сезони – 77 матчів, 22 голи та 10 результативних передач. Так як гра у Шеви пішла не дуже – його спочатку відправили на сезон назад до Мілану, а далі він в статусі вільного агента приєднався до Динамо.
1. Михайло Мудрик з Шахтаря в Челсі – 100 млн євро (70 +30 млн євро бонуси)
Сага з переходом Мудрика тривала півроку. Влітку головним претендентом на 22-річного українця ще в першій половині 2022-го був Байєр, але керівництво Шахтаря не захтіло відпускати молоду зірку за 25 млн євро. Далі була Ліга чемпіонів, яка задерла цінник на Михайла до небес.
Взимку боротьба за Мудрика знову набула активності. Шахтар хотів за свою зірку 100 млн євро і не менше, а головний кандидат на купівлю Михайла – лондонський Арсенал – не хотів викидати такі гроші за гравця без досвіду гри в європейських чемпіонатах.
Як підсумок – Шахтар відхилив три пропозиції від Арсеналу (найбільша в 60 млн євро + 20-25 млн євро бонусами).
А далі за Мудрика вхопився Челсі, який на фоні великої кількості травмованих вінгерів шукав можливості підсилити свою лінію атаки. «Аристократи» за один день зробили пропозицію Шахтарю, яка його влаштувала, а потім здійснили атаку на Мудрика в соціальних мережах, щоб за допомогою своїх фанатів змусити Михайла обрати саме Челсі.
Андрій Шевченко (не Миколайович), спеціально для «Українського футболу».
P.S. Більш давні трансфери, які здійснювалися за долари США, ми теж для зручності конвертували в євро.