Ексклюзив

«Постійний біль, який нічим не знімається»: лікар Бабелюк пояснив, що переживає Луческу, і дав несподіваний прогноз на його роботу в Динамо

4991
Даниіл Вереітін
5 голосів
Мірча Луческу. Фото: ФК Динамо
Фізична активність Луческу під питанням, але це не завадить йому керувати командою

Мірча Луческу достроково завершив сезон: у румунського фахівця розвинувся коксартроз, через що він не зможе керувати діями Динамо з лави запасних та навіть не буде активно залученим до тренувального процесу киян. Поки Луческу заміщатиме Олександр Шовковський.

Але хвороба Луческу не виключає його з гри остаточно: він ще може впливати на дії команди на поле. Про це в коментарі сайт «Український футбол» розповів спортивний лікар Дмитро Бабелюк.

— Дмитре, ось ми всі говоримо про незадовільні результати Динамо. Але аж тепер починаємо розуміти, як його головний тренер провів останній рік. Чи міг впливати на роботу Луческу постійний больовий синдром?

— Постійний біль, який нічим не знімається, завжди впливає на якість повсякденного життя, а тим паче ‒ на роботу. Правда, все це є доволі індивідуальним, тому це краще спитати у самого коуча.

— Взагалі, після такого діагнозу та операції, яка очікується, найближчим часом, у віці містера Мірчі можна сподіватися, що повернеться повна рухомість і працездатність? Як швидко Луческу стане на ноги?

— Питання термінів також є доволі індивідуальним, адже тут на час повернення буде впливати і вік наставника. Як правило, до повноцінного життя пацієнти повертаються за 2-3 місяці, але бувають нюанси щодо реабілітації, та, навіть, самого оперативного втручання. У такому віці при такій масивній операції на насправді є дуже багато змінних, які можуть вплинути на термін відновлення.

— Чи можна керувати командою дистанційно при цій хворобі?

— Звичайно, керувати діями команди дистанційно Луческу зможе. Ти фактично випадаєш лише на 1 день - день операції. Але втручання не впливає на мозкову активність (лише наркоз), тому Мірча може бути постійно на телефоні і брати участь в управлінні командою. Питання ‒ наскільки в цьому буде потреба і чи буде це ефективно.