«У граючого тренера – зламаний ніс і струс мозку»: президент ФК Ужгород розповів про жахливе ДТП перед матчем з Поліссям-2
Автобус футбольного клубу Ужгород перед заключним матчем другого туру в Групі «А» Другої ліги потрапив у ДТП. Він постраждав дорогою на гру за 100 кілометрів від Глибочиці під Житомиром, де мав відбутися матч з Поліссям-2.
Аварія сталася поблизу села Майстрів Звягельського району, тілесні ушкодження отримали представники тренерського штабу Яромир Лобода та Роберт Смокоровський, а також лікар Володимир Червіняк. Травми меншої тяжкості отримали фізіотерапевт Михайло Даньков і стратегічний директор Фелікс Ардельянов.
Незважаючи на це, представники Ужгорода після ДТП знайшли в собі сили вийти на матч проти Полісся-2 (1:4).
Сайт «Український футбол» поспілкувався з президентом ФК Ужгород Рудольфом Балажинцем, який докладніше розповів події, які супроводжували команду перед грою в Житомирі.
«Дякуємо Поліссю, яке надало автобус, щоб команда дісталася до Житомира»
– Футболісти ФК Ужгород після ДТП зіграли свій матч з Поліссям-2. Що спричинило аварію?
– ДТП трапилося неподалік від Звягеля. Водій Mitsubishi під впливом спеки хотів з третього ряду перелаштуватись на розворот. Так розвертався, що перший наш бус пропустив, а другий влетів ,коли розвертався. Водій визнав свою провину, а наші молоді хлопці в шоковому стані давали свідчення. Самі розумієте їхній стан: одного тренера шиють, другого...
Дякувати богу, в команді є психолог, капелан, які будуть працювати з гравцями ,аби привести їх до тями. Ця молодь вже не така, як ми. Їй потрібен інший підхід.
– Хто не зміг бути присутнім?
– Ми втратили граючого тренера Смокоровського – зламаний ніс та струс мозку. Головного тренера [Яромир Лобода] лікаря [Володимира Червіняка] не було на матчі. Важко зібратися на гру, коли в одну мить твоє життя може обірватися. Було прийняте рішення зіграти, попри всі моменти.
Момент з ДТП, фото: ФК Ужгород
– Полісся допомогло вам дістатися з місця пригоди.
– Ми дуже вдячні їм, що змогли оперативно включитися. Як ви знаєте, автобус, який ми орендували, не підлягав ремонту, довелося з Ужгорода ще один відправляти, щоб команда змогла після матчу доїхати.
– Ваше резюме по матчу?
– В ситуації, яка склалася, команда виглядала достойно. Я залишився задоволений грою. На жаль, не обійшлося без суддівських помилок. З початку сезону ми нарахували 6 помилок, які мали вплив на результат. Важко зрозуміти молодим пацанам, які ніколи не грали в професійному футболі, чому так багато помилок зі сторони арбітражу.
«Думали перенести матч через травми та COVID-19»
– В двох стартових турах ФК Ужгород набрав один заліковий бал. Команда буде доукомплектовуватися?
– Так. Ми шукаємо якісних молодих виконавців. Ми не очікували великої кількості травм. Ніби йшли у відпустку на місяць, а по факту зібралися за 10 днів. Для декого важко даються навантаження при переході з любителів в профі. Не брав участь у матчі Минайленко. Смокоровський прооперований плюс коронавірус. На лаві запасних лише 4 людини фактично залишалося. Думали перенести гру, але було вже надто пізно.
– Які позиції потребують підсилення?
– Шукаємо опорника і центрального захисника.
Гравці ФК Ужгород, фото: ФК Ужгород
«Я та тренерський склад вже наїлися того лайна, розумієте?»
– В команди є проміжна ціль після повернення в професійний футбол?
– Ми робимо акцент на розвиток молодих футболістів, щоб за рік спробувати кількох гравців продати.
Я та тренерський склад вже наїлися того лайна, розумієте? Коли я був в системі Минаю, нам зателефонували і сказали, що нема грошей фінансувати команду U-19. Дурять, підписують, а потім викидують на смітник.
У нас в команді є молодий захисник Цибик, який багато місяців пропустив через складну травму. Хоч ми й не були професіоналами, але за власний кошт поставили хлопця на ноги. За футбольними та християнськими мотивами люди мають залишатися людьми.
Наведу один приклад. Зараз один із наших футболістів вчиться у Штатах (захисник Кецук, – прим «УФ»). Університет йому закриває 90% навчання, а з бюджету клубу ми покриваємо різницю, якої не вистачає.
– Скільки доплачуєте?
– 10 тисяч доларів на рік.