Ексклюзив

«Важко віриться, що Полісся встигло зігратися»: експерти оцінили шанси житомирян вдало дебютувати в Лізі конференцій

1490
Олександр Карпенко
5 голосів
Андрій Столярчук і Володимир Звєров, колаж: «УФ»
Андрій Столярчук та Володимир Звєров в ексклюзивному коментарі «УФ» оцінили перспективи єврокубкового дебюту Полісся, яке сьогодні зіграє проти Олімпії в 2 кваліфікаційному раунді ЛК.

Полісся в дебютному для себе євросезоні отримало в суперники минулорічного учасника групи Ліги конференцій словенську Олімпію, яка непогано себе зарекомендувала на євроарені та готова кинути виклик амбіційному колективу з Житомира.

В міжсезоння житомиряни пішли на оновлення складу, зробивши ставку на тренера, в якого нема досвіду роботи на дорослому рівні, а тим більше – у єврокубках. Тепер банда під керівництвом Імада Ашура спробує у першому офіційному матчі нового сезону показати, що собою являє оновлене Полісся.

Сайт «Український футбол» напередодні матчу Полісся – Олімпія поспілкувався з нашими колегами – коментатором Андрієм Столярчуком та журналістом Володимиром Звєровим, які поділились своїм баченням, як Полісся може досягти успіху проти Олімпії.

«Після травми Бескоровайного Шабанов знадобився би Поліссю»

– Боротьба за єврокубки минулого сезону ще свіжа в пам'яті. Полісся, яке її виграло, має шанси проскочити кілька раундів кваліфікації ЛК?

Андрій Столярчук: Те, як закінчився попередній сезон УПЛ, не має жодного відношення до того, як команди можуть теоретично зіграти в єврокубках. Полісся суттєво посилилося в міжсезоння і на 50% відрізнятиметься від складу попереднього сезону.

Володимир Звєров: Якщо порівнювати Рух та Полісся, у Львові всі робили акцент на тому, що вони молода команда, але було видно, що вони хотіли. Полісся весь час говорило, що вони хочуть. Ми не розуміємо, наскільки зіграна ця команда. Це дебютна кампанія в єврокубках, попри те, що гравці мають цей досвід. Ситуація цікава в тому плані, що ми не знаємо чого очікувати від команди, в яку прийшов новий тренер з нулем матчів в дорослому футболі і що чекати від команди в цілому.

Володимир Звєров, фото: скріншот YouTube

– Трансферна кампанія відповідає новому змагальному рівню Полісся?

Андрій Столярчук: Команду поповнили класні виконавці – Гуцуляк, Бабенко, Бескоровайний, Сарапій. Це ті люди, які стануть стрижнем оновленого житомирського колективу. Теперішнє Полісся може цілком краще виступити за Рух, який через участь кількох провідних виконавців на Олімпіаді, мав би менші шанси. 

Команда зробила хороші кадрові кроки. Я ще не бачив у справі легіонерів, які прийшли в команду, але цікаво на них буде подивитися, тому що були і невдалі підписання, як у випадку з Фортюне. Українці, які прийшли в Полісся, є сформованими футболістами. Трансфери були зроблені під нового тренера, якому хочеться побачити футболістів безпосередньо в тренувальному процесі. Всі гравці не повинні мати проблем з тим, аби вписатися в гру команди.

Володимир Звєров: Проблеми у Полісся є. Бескоровайний травмувався. Дніпровські футболісти якісні індивідуально, але чи готові вони бути командою разом з рештою нових гравців? Сарапій добре грає в чужому штрафному. Полісся, яке виграло Першу лігу, 10 голів забило зі стандартів Гуцуляк допоможе в обіграшах один в один – він один із тих, хто може бути в цьому корисним. Помітно, що Назаренко може вирішити епізод. Важко віриться, що команда зіграна, на відміну від Олімпії. 

– Для вас є зрозумілими кадрові втрати Полісся, коли команду залишили недавні основні воротар Бойко, захисники Шабанов, Кравченко?

Андрій Столярчук: Мені здавалося, що Ахіллесовою п'ятою команди була гра в обороні. В перспективі Бескоровайний та Сарапій можуть утворити потужну пару центрбеків. Бойко та Кудрик не провели сезон так, щоб до них не виникло якихось питань, а Волинець своєю надійною грою в попередніх командах довів, що на нього можна розраховувати. За кадровим потенціалом нинішнє Полісся поступається лише Шахтарю та Динамо.

Андрій Столярчук, фото: скріншот YouTube

Володимир Звєров: Після травми Бескоровайного я думав, що Шабанов знадобився би Поліссю. Можливо, клуб взяв курс на омолодження складу. Ті футболісти, які прийшли, не такі вікові. Бойко був найкращим воротарем першої половини минулого сезону, проте багато напомилявся в другій половині. З точки зору менеджменту Полісся це був логічний крок.

Бюджет Полісся дозволяє їм висмикнути будь-якого якісного гравця, якщо не враховувати Динамо та Шахтар. Яскравий приклад цьому – Бескоровайний, який під час війни повернувся грати за рідний клуб Кривбас, мріяв з командою грати в єврокубках, але місцевий улюбленець потім опиняється в Житомирі. 

«Тренер-ноунейм – це ризик, на який пішов Буткевич»

– Вірите в тренерський талант Імада Ашура?

Андрій Столярчук: Мені дуже не сподобалося, як вчинили із Сергієм Шищенком, який завоював цю перепустку до єврокубків і міг претендувати на свій шанс, але це справа керівництва Полісся. Відносно нового тренерського штабу – треба дивитися. На даний момент Ашур – це людина, яку хочеться побачити в справі, а яке його Полісся – ми побачимо в новому сезоні.

Я не бачив товариські поєдинки. Для мене Полісся зараз – чистий аркуш паперу. Після перших 5-6 матчів можна більш предметно та експертно давати оцінки роботі Ашура. За юнацьким та молодіжним футболом я, чесно кажучи, не дуже слідкую. На даний момент це тренерський ноунейм і цікаво буде побачити, яку команду від побудує в Поліссі, маючи кадровий ростер, який відображатиме його футбол.

Володимир Звєров: Коли була презентація Ашура, говорили в кулуарах, що рішення по Шищенку прийняли після програного півфіналу Кубка України. Його доля була вирішена завчасно. Тут питання конкретного аналізу президента клубу та його оточення. Мені запам’яталася фраза на презентації Ашура, що вони стежили за ним довше, ніж Ашур за Поліссям. Ситуація з Шищенком не була спонтанним рішенням Буткевича. 

Імад Ашур, фото: ФК Полісся

Тренер-ноунейм – це ризик, на який пішов Буткевич. Якби цей тренер призначався не під єврокубки це сприймалося простіше. Є час розкочегаритися. Перший сезон – нічого страшного. Результат роботи Ашура не буде оцінюватись виключно єврокубками, тому що можна швидко вилетіти від більш досвідченої команди.

Люди, які бачили контрольні матчі Полісся, кажуть, що команда не вразила. В спарингу з Епіцентром два голи прийшло з флангу Тейлора. 

«Для мене Полісся зараз – чистий аркуш паперу»

– Порівняно з попереднім сезоном Полісся стало сильнішим?

Андрій Столярчук: В плані індивідуальностей – 100%. Збірна Англії на Євро продемонструвала, що можна із зірковими виконавцями показувати блювотний футбол, у якому вони не можуть себе реалізувати. Згадуючи Луїса Арагонеса, якай заклав фундамент для тріумфу збірної Іспанії в кінці 00-х-початку 2010-х, він говорив, що на побудову цілісного колективу потрібен час. Є хороший підбір виконавців у Полісся. Чи вдасться всі ці інгредієнти правильно змішати і зробити смачний футбольний салат.

Володимир Звєров: За підбором гравців – так. Але команда – це не лише набір футболістів. Це ж не Football Manager, де набрали футболістів і понеслися. Команда в Полісся була зіграна. В першому колі їм вдавалося трошки більше. Після зміни тренера навесні команда була вже не на тому рівні. Полісся стане сильнішим, коли футболісти повністю інтегруються в команди. Повноцінна інтеграція буде можлива не раніше кінця першого кола. 

– Олімпія для Полісся є прохідним суперником?

Андрій Столярчук: Я одним оком подивився на ростер Олімпії і не побачив відомих виконавців. За підбором футболістів житомирська команда сильніша. Якщо Полісся зуміє реалізувати індивідуальний потенціал окремих виконавців тут і зараз, вони повинні проходити Олімпію.

Гравці Полісся, фото: ФК Полісся

Володимир Звєров: Я коментував кілька матчів Олімпії в Лізі конференції, тому добре вивчав цю команду. Минулого сезону Олімпія грала в груповому турнірі. Вони виглядають фаворитами проти Полісся. Ця команда збереглася. Вони підсилилися. 

В центрі поля грає центрхав Ельшнік, який класно себе показав на Євро. Цьому чоловіку вже пора грати на серйозному рівні, хоча в нього був досвід виступів на рівні четвертого дивізіону Англії, зігравши під 50 матчів, а потім він повернувся в Словенію. Зараз, я так бачу, дуже серйозні питання, чи залишиться він в клубі. Мати такого футболіста – велика перевага. Якби його купили до матчів з Поліссям, шанси українців трошечки зростали б. 

В Олімпії без Ельшніка є класні гравці на флангах, «собака» з Аргентини в центрі поля. Там мало молодих. Ці футболісти знають, як колупатися в таких матчах. Є легіонери з Іспанії та Португалії, непоганий воротар. Дуже непогана команда.

– Чим далі йтиме Полісся в єврокубках, тим складніше буде витримувати графік двох матчів на тиждень. Питання з переносами через логістику знову вийде на перший план?

Андрій Столярчук: Оці всі переноси та підігравання учасникам єврокубків ґвалтують наш футбол. Ніколи це особливого зиску не давало. Мені навпаки здається, що хороші команди повинні бути готові до всіх викликів, в тому числі і логістичних. В нас і до війни були переноси з авіасполученнями, домовлялися кому як зручно. Це велика проблема українського футболу протягом багатьох років. Потрібно брати приклад з інших ліг, де не переносять матчів. Ми хочемо продати пул, а який транслятор захоче мати з нами справу з переносами? Коли ти купуєш АПЛ ти знаєш, що в суботу, неділю та понеділок в тебе буде один матч ввечері. Всі повинні бути в рівних умовах. Це запорука того, що ти маєш обличчя перед іноземними партнерами.

Володимир Звєров: Стосовно переносів ти ніколи не вгадаєш, кому вони підуть в плюс. Звісно Буткевич на публіку може говорити про карт-бланш тренеру, але в керівництва Полісся є чітка градація оцінки проміжного чи результату по дистанції.