Ексклюзив

Вестерло Сидорчука зіграє з Алдервейрелдом і Вертонгеном: ось що розповідають вихованці Динамо й Шахтаря, які грали в Бельгії

138173
Дмитро Чорнобай
11 голосів
Драмбаєв, Сидорчук та Бунчуков, колаж: «Український футбол»
Олександр Драмбаєв, який у минулому сезоні виступав за Зульте-Варегем, та Денис Бунчуков із бельгійського Візе розповіли «УФ» про чемпіонат Бельгії, де відучора виступатиме Сергій Сидорчук.

Вчора, як грім серед ясного неба, капітан Динамо Сергій Сидорчук приєднався до Вестерло та став повноцінним гравцем бельгійського колективу, підписавши контракт на три роки.

Навіщо ветерану збірної України переходити в чемпіонат Бельгії? У який футбол грає Вестерло? Чи стане Сергій Сидорчук помітною фігурою в бельгійському чемпіонаті?

З цими та іншими питаннями журналіст сайту «Український футбол» Дмитро Чорнобай звернувся до гравців, що мають досвід гри в Бельгії:

  • Олександра Драмбаєва, який минулий сезон провів в оренді, граючи за Зульте-Варегем, а зараз перейшов у хорватський Осієк (пройшов юнацькі склади Шахтаря);
  • Дениса Бунчукова, який нині є гравцем бельгійського Візе, а в минулому чемпіонаті грав за вищоліговий Серен (займався в академії Динамо). 

«Чемпіонат Бельгії є сильною лігою з чудовими гравцями»

- Навіщо Сидорчуку в поважному футбольному віці переходити в чемпіонат Бельгії? Які плюси в цьому?

Драмбаєв: Я вважаю, що йому просто цікаво поставити перед собою нові цілі. Грати у європейському чемпіонаті ‒ завжди цікаво. Оцінити та подивитись на свої можливості… Якщо Сидорчук себе добре почуває, то чому б і ні? 

Бунчуков: Бельгійська ліга розташована між АПЛ, де велика інтенсивність, та іспанською лігою, де йде уповільнення темпу, але грає багато розумних гравців. Рівень, звичайно, тут нижчий за європейські Топ-5, але при цьому я думаю, що це буде непогане випробування для Сергія.

Не вдалось завантажити відео.

- Які плюси цього чемпіонату?

Драмбаєв: Я думаю, що чемпіонат Бельгії інтенсивніший, цікавіший. Тут кожен матч є цікавим та непередбачуваним. Ти не можеш сказати наперед, хто сьогодні виграє. Тут все дуже швидко змінюється.

Бунчуков: Я можу сказати, що чемпіонат Бельгії є сильною лігою з чудовими гравцями. Вболівальників багато, інфраструктура на дуже високому рівні.

- Відзначите якісь мінуси ліги?

Драмбаєв: Навіть не знаю. Не можу назвати, нічого не спадає на мою думку. Це дійсно добротна, популярна в себе в країні ліга.

Бунчуков: Важко щось казати про мінуси. На мою думку, це дуже непогана ліга. Хіба проблема в світовій популярності – на неї мало звертають уваги вболівальники з інших країн.

- Хто буде конкурентами Сергія в новому клубі? Як там взагалі з півзахистом?

Драмбаєв: Якщо чесно, по матчах із Вестерло я більше звертав увагу на флангових гравців – тому що сам крайній оборонець за амплуа. Буде точно важко, але Сергій є професіоналом. Спочатку йому треба буде адаптуватись. Це першочергово, що потрібно зробити, а у футбол грати він вміє. Це він доказував неодноразово.

Бунчуков: Сильний півзахист, але думаю, що Сергій впорається з конкуренцією.

«Всі намагаються грати у відкритий футбол, ніхто не ставить автобус»

- У який футбол грає Вестерло? Чого вони можуть досягти в цьому сезоні?

Драмбаєв: В минулому сезоні вони грали в один футбол, а в цьому будуть грати в інший. У них нові гравці, це новий чемпіонат, де Вестерло поки бореться за виживання. Тут важко грати з кожною командою. Немає легких матчів у Бельгії. Всі намагаються грати у відкритий футбол, ніхто не ставить автобус. Мені кинулось в очі, що команди після 60-ї хвилини починають ще більше бігати. Немає вільної хвилини, аби відпочити. Хіба, якщо ВАР втручається, то маєш час на відпочинок.

Сергій Сидорчук, фото: ФК Вестерло

Бунчуков: Так трапилось, що я тренувався разом із цією командою два тижні. Навіть зіграв один товариський матч! Тому можу сказати, що Вестерло ‒ команда високого рівня з дуже гарним тренером. Попри поганий старт в чемпіонаті, вони можуть досягнути чимало у нинішньому сезоні.

- Тобто, чемпіонат Бельгії фізично сильний?

Драмбаєв: Так, усі команди дуже добре підготовлені у плані фізики. Тут неймовірно складні збори. Я ще ніде не стикався з таким. Для мене в Бельгії були найважчі передсезонні збори. Ми кожного дня їздили в парк. Він недалеко від нашого містечка, там дуже великий ліс. Зранку бігали 12 кілометрів, а ввечері ‒ по сім. Тому, можливо, гравці настільки підготовлені фізично.

«Сидорчука брали у Вестерло не просто так, а щоб він був в основі»

- Сидорчук стане помітною фігурою в бельгійському чемпіонаті?

Драмбаєв: Якщо все буде добре, то, звісно ж, заграє. Думаю, він туди їхав не сидіти на лавці, а грати у старті. Його брали не просто так, а щоб він був в основі. У Сергія великий досвід, чудовий пас, він добре бачить поле і має гарну техніку. Думаю, він допоможе команді.

Бунчуков: Чесно кажучи, не бачив гру Сергія вже декілька років, тому мені важко сказати. Але у будь-якому випадку стати помітною фігурою буде дуже важко, оскільки чемпіонат доволі високого рівня.

- Як вважаєте, Сергій буде успішним у Бельгії? Він потягне темп цього чемпіонату?

Драмбаєв: Думаю, що потягне Сергій темп. Наскільки знаю, то в Динамо вони також немало бігають, особливо на зборах. Головне, аби він адаптувався. Перші ігри, перші тренування... Йому потрібно дати час і він зможе увійти в гру. У нього все буде добре.

Бунчуков: Думаю, що так. В чемпіонаті є гравці його віку, які показують себе дуже непогано. Тому в нього є всі шанси досягти тут успіху.

Сергій Сидорчук, фото: ФК Динамо

«У Бельгії дуже гарне співвідношення молодих та дорослих гравців»

- Це типово для Жупілер-ліги, що сюди приходять гравці в такому віці й з таким міжнародним досвідом?

Драмбаєв: Не думаю, що тут роблять ставку на досвідчених футболістів. В Бельгії дуже гарне співвідношення молодих та дорослих гравців. Я вважаю, щоб команди показували гарний результат, то повинна грати не лише молодь. У складі мають бути й досвідчені гравці, які зможуть щось підказати, бо бачили багато в своїй кар'єрі. Я вважаю, що психологія є важливою у футболі, тому не варто робити ставку лише на молодь, яка виступає дуже нестабільно. 

Бунчуков: Ні. Як на мене, то це чемпіонат, де молоді бельгійці, французи й нідерландці в своїй більшості розпочинають кар’єри. Тут також доволі багато гравців, які перебувають на оренді з відомих команд топ-чемпіонатів Європи.

- Крім бельгійських збірників, які повертаються додому, такі приклади, як 32-річний новачок Сидорчук, є?

Олександр Драмбаєв: У цьому чемпіонаті круті ветерани. Наприклад, Тобі Алдервейрелд... На нього подивишся ‒ як грає, яка у нього структура, і розумієш, що це топ-гравець. Він у минулому сезоні дуже багато назабивав за Антверпен ‒ з пенальті, головою. Його статура, досвід та бачення гри ‒ це топ. 

Це я вам навів один приклад, а є ж іще Міньоле та Боята в Брюгге, Вертонген в Андерлехті. Тобто, дійсно є відразу кілька зіркових ветеранів – і вони не дограють, а грають.

Денис Бунчуков: Тут дійсно вистачає досвідчених гравців, проте ліга вважається молодою. Але бельгійські клуби добре розуміють, навіщо їм новачки, отже, на Сидорчука розраховують і хочуть, щоб він реально допоміг Вестерло.