Єгор Твердохліб: «Шаран звертає увагу на важливі речі, без яких ФК Минай не може досягти позитивного результату»
Одним із героїв 25-го туру УПЛ став півзахисник ФК Минай Твердохліб. Єгор відзначився голом і взяв участь в іншій результативній комбінації. Таким чином, Ворскла з кількома збірниками, із гравцями з досвідом виступів у кількох чемпіонатах, із вихованцями провідних академій поступилася Минаю, провідну роль у якому відіграє гравець, який ще не так давно грав у Першій лізі та навіть Аматорському чемпіонаті України.
Єгор Твердохліб в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» розповів про перемогу над Ворсклою, новий грізний Минай і свою власну кар’єру.
«Ми знали, за рахунок чого ми можемо переграти Ворсклу»
‒ Вітання з перемогою над Ворсклою. Чи чекали, що зможете переграти одного з претендентів на єврокубки й коли прийшло розуміння, що три очки ваші?
‒ Дякую за вітання. Так, звісно, ми вірили, що можемо перемогти. Напередодні ми зробили теорію по цій команді, і тренерський штаб вказав нам на хороші сторони суперника та їх недоліки. Тому ми знали, за рахунок чого ми можемо переграти цю команду.
‒ Розкажіть про момент із першим голом. Після подачі Булези ви поборолися за м'яч. Свідомо відкидали під удар Петька чи було бажання спробувати розвернутися та пробити самому?
‒ Чесно кажучи, в тому моменті був сумбур. Я хотів прокинути м‘яч собі під удар, але мені влучило в ногу і відскочило до Сергія Петька, він класно пробив без замаху, тому воротарю було важко зреагувати на цей удар. Добре, що так сталось і ми змогли відкрити рахунок до перерви.
‒ Ви досить багато атакували та били по воротах полтавців. А забили в не зовсім притаманному вам стилі, замкнувши подачу Булези головою. Це награне?
‒ Ну, я б не сказав, що не в своєму стилі забив. Навпаки, якщо проаналізувати всі голи, які я забив в чемпіонаті, то вони між собою схожі. Все було по ситуації: Юрій Коломоєць дав пас у вільну зону, я крикнув, щоб Андрій Булеза зробив передачу на дальню, і так все вийшло, вдалася класна комбінація.
«Я в цьому сезоні грав на чотирьох різних позиціях»
‒ Взагалі, якщо згадувати сезон, який втрачений момент у вас міг завершитися найкрасивішим голом? Коли було відчуття ‒ ох, як же жаль, що не залетіло?
‒ Прикро за кожний нереалізований момент, тому що хочеться забивати в кожному матчі в кожному моменті, але не завжди так виходить. Потрібно працювати над реалізацією на тренуваннях, щоб у грі вирішувати такі моменти. Якщо брати загалом в сезоні, то, звісно, найбільш прикрий момент ‒ це гра з ФК Львів. При рахунку 0:0 я не реалізував 100% момент і через декілька хвилин пропустили гол. Ту гру ми так і програли. Було дуже важко після того моменту. До цих пір його пригадую.
‒ Після травми Воробчака вам доводиться прикривати зону справа під нападником. Це розширило географію ваших дій?
‒ Я в цьому сезоні грав на чотирьох різних позиціях, тому проблем з цим немає. Головне ‒ виконувати настанови тренерського штабу та приносити користь команді.
‒ Як грається після переходу на гру в три центральних захисники? Здається, гравці атаки Минаю від цього отримали більше простору?
‒ Так дійсно, ми перебудували свою гру в три центральних захисника, але все рівно ми підлаштовуємося під суперника, тому для нас уже не проблема зіграти в три чи два центральних захисники. Залежить від команди противника, настільки багато вони дають нам вільного простору.
‒ В останніх шести турах у вас тільки дві поразки ‒ від грандів. Отже, Минай вийшов на бойову форму?
‒ Так, у нас дійсно сильний бойовий колектив, дай Бог, щоб так і продовжувалось. Ми стали більш зіграні, якщо взяти початок другого колу, тому, на мою думку, і такий результат.
«Найважче грати проти Шахтаря, Дніпра-1, Зорі та Чорноморця зразка другого кола»
‒ Існує думка, що весь наш футбол "просів", і гранди також ‒ з ними можна грати. Погодитеся? І навіть після умовно домашнього матчу з Шахтарем?:)
‒ Якщо брати часи до війни, то, звісно, рівень чемпіонату «просів»: за рахунок того, що майже всі легіонери виїхали. Якщо ж брати початок цього сезону, то я особливих змін не відчуваю. Всі команди підрівнялись, тим цікавіше, тому що кожен може виграти у будь-кого.
‒ Давайте про ваших візаві з інших клубів. Проти якого захисника в УПЛ вам гралося найважче? Яка команда будує найважчий захист?
‒ Не можу когось виділити окремо ‒ є багато хороших захисників, проти кого я грав. Наразі, я думаю, найважче грати проти Шахтаря, Дніпра-1, Зорі. Ці команди, на мою думку, зараз сильно виглядають. Також можу виділити Чорноморець, як вони почали грати в другому колі.
‒ У 25 матчах у вас 5 голів і два асисти. Чекали від себе такого результату?
‒ Звісно, я від себе чекав такого результату, можливо навіть хотілось краще на даний момент виступити. Адже моментів вистачає, потрібно працювати над реалізацією.
‒ У вас напарники ‒ Вишневський, Коломоєць і Селезньов. З ким грати найбільш цікаво?
‒ У нас всі гравці по-своєму сильні, у кожного свої переваги. Мені без різниці, з ким грати. Головне, що у нас є розуміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
«В УПЛ команда-суперниця відразу карає за помилку»
‒ Закарпаття вважається одним із найбільш безпечних регіонів України (тільки Чернівецька область не переживала прильотів зовсім). Почуваєтеся там в безпеці чи при тривогах тривожно?
‒ Так, дійсно. На сьогоднішній день можна сказати, що це найбільш безпечне місце. Тут не так відчувається тривога, навіть якщо порівнювати з Києвом ‒ коли додому приїжджаю і лунає повітряна тривога, то відчувається по-різному. Маючи нагоду, хочу подякувати нашим ЗСУ, які так мужньо захищають нашу землю та наших людей від російської агресії, та нашим захисникам протиповітряної оборони за наші безпечні ночі.
‒ Які відчуття в футболістів, коли матч переривається через тривогу? Чи правда, що після цієї паузи біжиться зовсім не так, як до, і певним чином збивається ритм?
‒ Не можу відповісти на це питання, так як, на щастя, ми не потрапляли в таку ситуацію, щоб під час матчу була повітряна тривога. Було в минулому колі, коли ми перед матчем чекали 3,5 години закінчення повітряної тривоги та потім вийшли на гру.
‒ Давайте пригадаємо, як ви опинилися в Минаї. Які пропозиції мали під час зимової перерви 2021/22 і чому вибрали саме цю?
‒ У мене цей варіант з’явився першим, тому я відразу поїхав на перегляд. Також були й інші пропозиції, але хотів проявити себе в УПЛ.
‒ Довго не повідомлялося, що з вами підписано контракт. Було тривожно чи ви на той час уже знали, що залишаєтеся в Минаї?
‒ Так, я знав, що клуб хоче мене підписати, ще взимку перед зборами в Туреччині. Але довго не могли домовитись з моїм колишнім клубом, потім почалась війна, і я уже підписав контракт, коли приїхав в команду на літні збори. А так я завжди був на зв’язку з клубом і в нас були усні домовленості. Тому знав, що клуб та тренерський штаб на мене розраховує.
‒ Як дався вам перехід в УПЛ? Як відчувається ця різниця в класі ‒ менше часу на прийом м'яча, на прийняття рішень? Що ще інакше порівняно з нижчими лігами?
‒ Так дійсно, Прем’єр-ліга відрізняється від нижчих ліг, швидкостями, прийняттям рішення, і тут за помилку відразу карає команда-суперниця. Рівень футболістів індивідуально вищий, ніж в Першій чи Другій лізі.
«В моїй родині всі грали в футбол»
‒ Давайте про вас. Звідки ви родом і як потрапили в футбол?
‒ Я ‒ із селища Борова (це в Фастівському районі Київської області). В моїй родині всі грали в футбол, на нашому, місцевому рівні. Я теж починав грати в чемпіонаті району, потім отримав можливість проявити себе в фастівському Олімпі. Трішки займався в київському Динамо, але більше ‒ в вишгородській Чайці.
У складі цієї команди я дебютував на дорослому рівні (в 17 років), Чайка грала в чемпіонаті України серед аматорів. Її тренер Олег Царюк працював також тренером в структурі київського Атлету, тож через рік я перейшов туди. Це хороший для мене період (у 14 матчах ААФУ – 13 голів і два асисти, ‒ прим. «УФ»). Мене помітили в Гірнику-Спорт, Ігор Жабченко дав можливість проявити себе в Першій лізі. Коли ж з’явився варіант спробувати сили в УПЛ, скористався своїм шансом.
‒ З якими почуттями покидали Гірник-Спорт?
‒ За той період, коли я був в Гірнику-Спорт, я став уже як свій, тому розійшлися ми нормально і зараз тримаю зв’язок з президентом клубу.
‒ Вами цікавилося на аматорському рівні ще кілька професіональних клубів, чому опинилися саме в Гірнику-Спорт?
‒ Особисто мені не відомо, хто цікавився мною перед Гірником-Спорт. Коли прийшла пропозиція із Горішніх Плавнів, я поїхав на перегляд і там залишився.
‒ Ви забили гол сезону в незакінченому сезоні 2021/22 у Першій лізі. Що думали, коли йшли в прохід при голі Металіста? Збоку ж кричали "пас, віддай".
‒ Нічого не думав, якщо чесно. Просто переді мною був простір і я біг до воріт. Бачив зліва підключення Клебера, і за рахунок нього змістився в центр і вдарив по воротах. Добре, що все так вийшло.
«Не може не подобатись пара Піхальонок-Довбик»
‒ Як працюється з Шараном? На що він, передовсім, звертає вашу увагу?
‒ Звісно, ще до приходу в команду я знав Володимира Богдановича, це дійсно професіонал своєї справи, видно, як він переживає за команду та результат. Тренерський штаб найбільше звертає увагу на дисципліну та самовіддачу. На мою думку, інакше не може бути, якщо одна команда десь поступається в майстерності іншій команді, то тільки за рахунок дисципліни і самовіддачі можна досягти позитивного результату.
‒ Як змогли отримати вільну роль в нападі Минаю?
‒ Ну, я б не сказав, що маю в нападі вільну роль, все ж таки, є певні задачі та план на гру, який я та кожний гравець повинен виконувати, але якщо м‘яч в зоні атаки, то нам не забороняють використовувати свою імпровізацію.
‒ Минай зараз дещо відірвався від небезпечної зони, проте сезон у розпалі й може трапитися будь що.
‒ Так, я згоден. Ми ще повністю свою задачу не виконали, тому потрібно далі працювати, щоб в наступних матчах досягати бажаного результату. У нас попереду ігри з прямим конкурентами, де буде вирішуватись подальша наша доля.
‒ Ваш суперник ‒ Дніпро-1. Що думаєте про їхній рівень і хто вам подобається в складі цієї команди?
‒ Це сильна, збалансована команда, яка намагається грати в комбінаційний футбол, і всім суперникам важко грати проти Дніпро-1, адже на даний момент це один з лідерів нашого чемпіонату. Звісно, не може не подобатись пара Піхальонок-Довбик. На мою думку, це ударна сила Дніпра-1 в цьому сезоні, тому зробимо теорію по цій команді й будемо готуватись на справжній бій.