Різне

Пятов, Роналду, Кейн і Левандовські заслужили згадку про себе від УЄФА: чим відзначився легенда Шахтаря

Данило Моісєнков
88
Андрій Пятов. Фото: ФК Шахтар
Легендарний український ексворотар Андрій Пятов увійшов до історії Ліги чемпіонів УЄФА. Відомо, чим запам'ятався українець у головному клубному турнірі Європи.

Поки у США триває Клубний чемпіонат світу-2025, УЄФА готується до початку кваліфікаційних раундів єврокубкових турнірів сезону 2025/26.

В тому числі пресслужба Європейського союзу футбольних асоціацій опублікувала деякі статистичні факти стосовно найкращих пенальтистів в історії Ліги чемпіонів.

Так, найкращими бомбардирами ЛЧ за голами із одинадцятиметрової позначки є Роберт Левандовський та Кріштіану Роналду, які мають по 19 м'ячів з пенальті.

В одному конкретному сезоні головного клубного турніру Європи двом футболістам вдавалося реалізувати по п'ять ударів з позначки:

  • 5 – Жуан Маріу (Бенфіка – 2022/23);
  • 5 – Гаррі Кейн (Тоттенхем – 2024/25).

Окрім цього, не забули в УЄФА і про голкіперів, згадавши досягнення легенди донецького Шахтаря і збірної України Андрія Пятова – він став одним з двох воротарів з найбільшою кількістю відбитих пенальті.

  • 5 – Андрій Пятов;
  • 5 – Джо Харт.

У Лізі чемпіонів українець має 72 зіграні поєдинки: 120 голів пропущено і 18 «сухих» зустрічей.

  • Пятов виступав за Шахтар з 2007-го по 2023 рр.: 482 матчі, 415 пропущених м'ячів та 223 гри «на нуль».
  • Він 11 разів ставав чемпіоном України, у восьми випадках вигравав Кубок і Суперкубок України, а також у сезоні 2008/09 став переможцем Кубка УЄФА.