«Ми намагалися приховати діагноз»: друг Луческу зізнався, що легендрний тренер боровся зі страшною хворобою
Як дізналися про страшний діагноз?
За офіційними даними, колишній головний тренер Динамо та Шахтаря Мірча Луческу помер у реанімації від важких серцево-судинних ускладнень, інфаркту та інсультів.
Проте, як виявилося, першопричиною катастрофічного погіршення стану стала зовсім інша недуга, про яку знали лише найближчі люди 80-річного тренера. Своїм зізнанням друг Луческу, Овідіу Іоаніцоая, поділився в етері програми «Fotbal Show», повідомляє портал GOLAZO.ro.
«Ми намагалися приховати діагноз, але лейкемія спровокувала і прискорила кінець. Він був бійцем, для нього жодна справа не була заздалегідь програною. Спочатку він не хотів вірити. У якийсь момент здавалося, що він знає, але маскує це. У будь-якому випадку, футбол для нього був усім».
Важливо! У грудні 2025 року, на дуже пізній стадії, у Луческу діагностували рідкісну форму лейкемії (рак крові).
Мірча Луческу. Фото: Getty Images
Чому Луческу не пішов з футболу?
Страшний діагноз родина та друзі Луческу намагалися приховати, щоб не травмувати громадськість та підтримати самого тренера. Іоаніцоая розповів, чому Містер не покинув футбол, дізнавшись про такий важкий стан, і не зосередився виключно на лікуванні.
«Я мав з ним розмову за тиждень чи два до матчу в Стамбулі і сказав правду, тому що лікарі уникали говорити йому правду, а я був своєрідним посередником. Я сказав йому: «Мірчо, справи кепські, так кажуть лікарі». А він відповів: «Я нічого не можу вдіяти, я так починав, якщо треба, я так і закінчу».
Також Іоаніцоая розповів про те, коли востаннє говорив з Луческу та в якому стані перебував легендарний румунський фахівець, який пішов з життя 7 квітня.
«У четвер увечері я востаннє говорив з ним по телефону, він був у хорошій формі, перед цим у нього був один-два похмурих дні. У четвер увечері, о пів на дев'яту, він був навіть веселим, сказав мені: «Давай, завтра я вийду, поїду додому, прийму душ, а потім підемо на капучино». Але ми так і не пішли»
Якою була кар'єра Містера?
У п'ятницю, 10 квітня, Луческу з почестями поховають на столичному цвинтарі Беллу в Бухаресті. За плечима видатного румунського фахівця 47-річна тренерська кар'єра. За цей час він встиг попрацювати з низкою європейських клубів.
За свою кар'єру тренера Луческу здобув 35 трофеїв, що дозволило йому увійти до топ-3 найкращих наставників за цим показником за всю історію футболу.
- Читайте також: «Колись нас покинув Метр, тепер ми залишилися і без Містера»: спогади Кучера, Бойка і Полянського про Луческу
У період з 2004 по 2016 рр. Мірча очолюював донецький Шахтар. За цей час він провів 573 поєдинки: 397 перемог, 85 нічиїх та 91 поразка. Разом з «гірниками» він завоював 22 трофеї, зокрема Кубок УЄФА в сезоні 2008/09.
А вже з липня 2020 року по листопад 2023-го Луческу керував київським Динамо. Румунський фахівець провів 118 матчів біля керма біло-синіх (65 перемог, 19 нічиїх та 34 поразки), завоювавши три трофеї.
- Останнім місцем роботи Містера стала національна збірна Румунії, яку він очолював з серпня 2024 по квітень 2026 року.
- Останнім матчем в житті Луческу стала гра проти збірної Туреччини в рамках півфіналу плей-оф відбору на ЧС-2026, в якій румуни програли з рахунком 0:1.