Бебех, Вацко, Циганик? Хто виграв «Золотий мікрофон» 2023 року і хто за кого голосував

Переглядів 39559
Олександр Озірний Олександр Озірний
8 голосів
Бебех, Вацко, Циганик? Хто виграв «Золотий мікрофон» 2023 року і хто за кого голосував
Колаж: «Український футбол»
Сайт «Український футбол» провів опитування для визначення найкращого футбольного журналіста України 2023 року.

Третій референдум у меню 2023 року – це опитування «Золотий мікрофон України». Незважаючи на те, що це – очевидно вибирати найкращих тренера, воротаря, легіонера року, саме журналістське опитування стало одним із найдавніших після класичного референдуму «Гравець року в Україні». 

Ще в 1996 році газета «Український футбол» вперше визначила власника призу «Золотий мікрофон». Це були 90-ті, коли інтернет навіть в офісах зустрічався рідко та був, сказати б, тісним. Коли газети ще відзначалися достатньою скромністю, щоб не включати себе в опитування. Отже, «Золотий мікрофон України» спершу визначав суто найкращих радійників і телевізійників – ведучих, коментаторів, репортерів. 

Князювали тоді представники найпопулярнішого жанру – телекоментатори. Спорту на ТБ та радіо було багато, і не лише футболу. Матчі показували в жахливій якості, із знаменитими повторами з мигаючою R (replay), і перший тайм могли транслювати в прямому ефірі, а другий – після вечірніх новин пізно вночі. Тим не менш, їх охоче дивилися. А майстри футбольного мікрофона, як сказали б у ті роки, були вельми популярними та затребуваними. 

Першим лауреатом конкурсу став динамівський прес-аташе Олексій Семененко, відомий також за коментарем матчів на ТБ. Пізніше Сергій Бондаренко, Лідія Таран та Олександр Гливинський вигравали цей референдум. Серед наших лауреатів ви можете прослідкувати всю історію нашого футбольного телебачення: «Футбол від УТН», трансляції «Інтера», який міг показати як англійську Прем’єр-лігу чи якийсь вибраний матч Кубка УЄФА, так і національну збірну, потім НВО Поверхность із її новим стандартом показу міжнародного футболу та фантастичною передачею «Ліберо», яка змінила світогляд у тисяч вболівальників. Розквіт 2000-х, коли практично всі провідні канали транслювали фінальні частини чемпіонату світу та Європи, регулярні змагання топ-ліг Європи і навіть інколи чемпіонат Аргентини. Той щасливий час, коли вперше в історії можна було побачити в прямому ефірі всі матчі туру чемпіонату України з футболу! А зараз це здається буденним…

Далі лауреатами ставали Дмитро Джулай, Павло Черепін, Ігор Циганик, Роберто Моралес і, звичайно, Віктор Вацко – тріумфатор п’яти із шести останніх опитувань «УФ». Це молоде покоління сформувало нинішніх спортивних журналістів – і в хорошому, і в поганому, в самих нотках інтонації та способі подачі матеріалу, ми чуємо відзвук Джулая, Вацка та Моралеса в тих, чиї імена ви побачите в величезному списку номінантів. 

До речі, про цей список. Ви звернули увагу, що в ньому зібрані дуже різні журналісти. Телерепортери та коментатори. Журналісти електронних ЗМІ та навіть друкованих видань, які все ще видаються десь в Україні. Нарешті, найсучасніші представники професії – блогери та влогери, інфлюенсери, аналітики та інсайдери. 

Ми довго думали, як саме відродити «Золотий мікрофон». Залишити тільки тележурналістів не випадало – якраз у рік відновлення референдуму закрився останній профільний спортивний телеканал. Не враховувати блогерів неможливо – це ознака часу. Не звертати увагу на нетрадиційні платформи категорично не випадає – навпаки, соцмережі та відео-платформи всього за кілька років стали традиційними – на відміну від газет, журналів, радіостанцій та телеканалів, яких треба заносити в «червону книгу» журналістики.

Отже, вольовим рішенням ці два референдуми (2022 та 2023 року) ми провели максимально демократично – приймаючи всіх, хто говорить, пише та думає про футбол. Ви знайдете в списку номінантів дуже різних людей – і знаменитих, і маловідомих. Тих, хто має велику загальнодержавну аудиторію, або ж працює для вузької ніші зацікавлених. Навіть неодноразовий чемпіон і найкращий футболіст України Віктор Леоненко згаданий деким із респондентів – а що, ми не проти, це теж наш колега: блогер, експерт, в тому числі, й нашого видання. Голосували й за багаторічного головного редактора тижневика «Футбол» Артема Франкова – хоча, на нашу думку, занадто мало.

Звертає увагу й те, що багато фахівців футболу голосували за своїх земляків – співробітників регіональних видань, прес-служб футбольних клубів. Можливо, комусь це видасться містечковістю, проте, якщо вже ми прийняли лозунг демократичності, ми враховуємо й ці голоси. На виборах депутатів ніхто ж не вказує, що кандидати невідомі, недостатньо освічені чи спеціалізуються аж ніяк не на парламентському праві – добре це чи погано…

Принаймні, відкрите голосування «УФ», де кожен голос вказано і кожен респондент поданий у списку, дає можливість з іншої сторони поглянути на футбол. А нішеві, галузеві, спеціалізовані голосування можуть проводити творчі конкурси та Асоціація спортивних журналістів України, яка й має, на нашу думку, виняткове право визначати саме фахівців в окремих номінаціях – окремо представників друкованої преси, радіо, телебачення і так далі, як це там роблять багато років. Ми ж спробували провести дещо, схоже на загальнодержавні вибори. І в цьому, вважаємо, полягає певна цінність нашого експерименту.

Є одна ознака, яку ми в нашій редакції не можемо не відзначити після колегіального обговорення ходу голосування та його результатів. З однієї сторони, згадка 72 (!) журналістів свідчить, що світ футболу багато читає/слухає/дивиться. Це добре. З іншої – у нас немає більше загальнодержавного майданчика, рівного за охопленням аудиторії ТК Футбол 1/2/3, Мегаспорту чи колишній спортивній редакції НТКУ. Звідси – локальні кумири та знаменитості та лише півтора десятки із семи десятків імен, які однозначно відомі всім. Так виходить? Судити не беремося. 

Ми зробили, що змогли – згідно з традиціями «Українського футболу», опитали представників майже кожного професіонального клубу України (за винятком деяких клубів нижчих ліг і одного гранда, які проігнорували наші запрошення взяти участь у референдумі). Загалом 156 респондентів взяли участь у нашому голосуванні – дуже дякуємо нашим п’яти співробітникам, хто збирав ці голоси, а також прес-службам футбольних клубів, які йшли назустріч і сприяли в голосуванні. А хто став переможцем «Золотого мікрофону», хто за кого голосував і як виглядає табличка найкращих, ви дізнаєтеся, прогортавши цю публікацію до кінця. 

Хто і як голосував у референдумі «Золотий мікрофон» України 2023 року?

✅Функціонери – президенти, тренери, агенти

Олексій Альохін (футбольний агент, АL&ІK fооtbаll mаnаgеmеnt):

1. Циганик. 2. Звєров. 3. Дмитрулін. 

Андрій Аніщенко (головний тренер ФК Металіст, Харків, Д2):

1. Циганик. 2. Бебех. 3. Джулай.

Володимир Баєнко (генеральний директор ФК Кривбас, Кривий Ріг, Д1):

1. Бебех. 2. Тимощук. 3. Акуленко.

Михайло Басараб (головний тренер ФК Скала 1911, Стрий, Д3):

1. Вацко. 2. Максимів. 3. Заплатинський.

Анатолій Безсмертний (головний тренер Вікторія, Миколаївка, Д2):

1. Валерко. 2. Янголь. 3. Франков.

Олексій Бєлик (старший тренер ФК Шахтар, Донецьк, U-19):

1. Вацко. 2. Бебех. 3. Максимів.

Руслан Бова (віце-президент ФК Тростянець, Д3):

1. Вацко. 2. Співаковський. 3. Поворознюк.

Юрій Вернидуб (головний тренер ФК Кривбас, Кривий Ріг, Д1):

1. Звєров. 2. Вацко. 3. Циганик.

Юрій Вірт (екс-НК Верес, Рівне, Д1):

1. Вацко. 2. Співаковський. 3. Гіленко.

Василь Вороб'як (спортивний директор ФК Скала 1911, Стрий, Д3):

1. Вацко. 2. Заплатинський. 3. Максимів.

Артем Гагарін (віце-президент ФК Кривбас, Кривий Ріг, Д1):

1. Вацко. 2. Максимів. 3. Нікітіна.

Іван Гецко (екс-ФК Чорноморець, Дніпро, Карпати та збірна України):

1. Кульчицький. 2. Бебех. 3. Співаковський.

Олександр Головко (головний тренер ФК Діназ, Вишгород, Д2):

1. Вацко. 2. – 3. –

Валерій Грига (генеральний директор ФК Металіст, Харків, Д1):

1. Бебех. 2. Звєров. 3. Циганик.

Юрій Гура (екс-головний тренер ФК Олександрія, Д1):

1. Терехов. 2. Вереітін. 3. Кульчицький.

Ігор Дедишин (генеральний директор ФК Рух, Львів, Д1):

1. Вацко. 2. Бебех. 3. Гіленко.

Олександр Денисов (директор з медіа, маркетингу та спонсорства ФК Полісся, Житомир, Д1):

1. Франков. 2. Співаковський. 3. Машкіна.

Олег Дулуб (головний тренер ФК ЛНЗ, Черкаси, Д1):

1. Співаковський. 2. Вацко. 3. Циганик.

Олександр Єгоров (директор ФК Локомотив, Київ, Д3):

1. Бебех. 2. Поворознюк. 3. Франков.

Олександр Єжаков (заслужений тренер України):

1. Циганик. 2. Піскун. 3. Ілючек.

Сергій Загоруйко (виконавчий директор ААФУ):

1. Валерко. 2. Столярчук. 3. Звєров.

Артур Загорулько (граючий президент ФК Нива, Вінниця, Д3):

1. Янголь. 2. Моралес. 3. Столярчук.

Ярослав Здирко (в.о. старшого тренера ФК Кремінь-2, Кременчук, Д3):

1. Столярчук. 2. Круторогов. 3. Бебех.

Андрій Зубченко (старший тренер МФК Металург-2, Запоріжжя, Д3):

1. Вацко. 2. Циганик. 3. Бебех.

Валерій Іващенко (головний тренер ФК Оболонь, Київ, Д1):

1. Циганик. 2. Звєров. 3. Кобельков.

Сергій Іващенко (президент СК Полтава, Д2):

1. Круторогов. 2. Вацко. 3. Тингаєв.

Максим Карагодін (футбольний агент, FАMK Grоup):

1. Вацко. 2. Співаковський. 3. Звєров.

Костянтин Караманіц (президент ФК Кривбас, Кривий Ріг, Д1):

1. Вацко. 2. Бебех. 3. Нікітіна.

Віталій Кварцяний (екс-президент і головний тренер ФК Волинь, Луцьк, Д2):

1. Піскун. 2. Бебех. 3. Циганик.

Ігор Климовський (головний тренер ФК Кремінь, Кременчук, Д2):

1. Вацко. 2. Циганик. 3. Бебех.

Володимир Книш (тренер ФК Полісся, Житомир, Д1):

1. Валерко. 2. Співаковський. 3. Вацко.

Сергій Ковалець (екс-ФК Інгулець, Петрове, Д1):

1. Франков. 2. Кобельков. 3. Валерко.

Сергій Коваль (радник президента НК Верес, Рівне, Д1):

1. Звєров. 2. Моралес. 3. Співаковський.

Олександр Ковпак (екс-головний тренер ЛНЗ Черкаси, Д1):

1. Вацко. 2. Поворознюк. 3. Бебех.

Дмитро Костюк (народний депутат України, президент ПФК Звягель, Д3):

1. Вацко. 2. Поворознюк. 3. Валерко.

Євген Красніков (екс-спортивний директор СК Дніпро-1, Д1):

1. Франков. 2. Циганик. 3. Звєров.

Олег Краснопьоров (головний тренер ФСК Маріуполь, Д2):

1. Валерко. 2. Козюпа. 3. Дем‘янчук.

Ігор Кривенко (футбольний агент, АL&ІK fооtbаll mаnаgеmеnt):

1. Піскун. 2. Циганик. 3. Вацко.

Іван Кузьменко (генеральний директор ФК Олександрія, Д1):

1. Співаковський. 2. Круторогов. 3. Костюк.

Валерій Куценко (головний тренер ФК Гірник-Спорт, Горішні Плавні, Д2):

1. Вацко. 2. Бебех. 3. Циганик.

Олександр Кучер (екс-головний тренер СК Дніпро-1, Д1):

1. Валерко. 2. Циганик. 3. Вацко.

Вадим Лазоренко (головний тренер ФК Локомотив, Київ, Д3):

1. Бебех. 2. Поворознюк. 3. Вацко.

Володимир Лапіцький (спортивний директор ФК Рух, Львів, Д1):

1. Вацко. 2. Бебех. 3. Валерко.

Віктор Леоненко (екс-Динамо, Київ, Д1, збірна України):

1. Піскун. 2. Співаковський. 3. Васильков.

Віталій Лисицький (спортивний директор ФК Колос, Ковалівка, Д1):

1. Вацко. 2. Моралес. 3. Бебех.

Роман Локтіонов (головний тренер ФК Кремінь, Кременчук, Д2→ФК Кремінь-2, Кременчук, Д3→ФК Кудрівка, Д3):

1. Валерко. 2. Циганик. 3. Вацко.

Владислав Лупашко (головний тренер ФК Інгулець, Петрове, Д2):

1. Співаковський. 2. Шалота. 3. Кузьменко.

Станіслав Майзус (виконавчий директор СК Полтава, Д2):

1. Вацко. 2. Гаркуша. 3. Валерко.

Юрій Максимов (головний тренер СК Дніпро-1, Д1, екс-головний тренер ПФК Звягель, Д3):

1. Вацко. 2. Циганик. 3. Бебех.

Василь Малик (екс-головний тренер ФК Нива, Тернопіль, Д2):

1. Вацко. 2. Піскун. 3. Співаковський.

Мирон Маркевич (головний тренер ФК Карпати, Львів, Д2):

1. Франков. 2. Вацко. 3. Циганик.

Ярослав Марцінків (тренер ФК Прикарпаття, Івано-Франківськ, Д2):

1. Моралес. 2. Столярчук. 3. Ланяк.

Андрій Мельничук (головний тренер СФК Буковина, Чернівці, Д2):

1. Вацко. 2. Босянок. 3. Скічко.

Михайло Метревелі (спортивний директор МФК Металург, Запоріжжя, Д2):

1. Вацко. 2. Співаковський. 3. Бебех.

Володимир Микитін (головний тренер МФК Металург, Запоріжжя, Д2):

1. Вацко. 2. Бебех. 3. Волочай.

Сергій Нагорняк (головний тренер ФК Епіцентр, Кам’янець-Подільський, Д2)

1. Кобельков. 2. Циганик. 3. Вацко.

Іван Надєїн (президент НК Верес, Рівне, Д1):

1. Болотніков. 2. Звєров. 3. Співаковський.

Володимир Носов (президент Металіст 1925, Харків, Д1):

1. Вацко. 2. – 3. –

Микола Павлов (президент Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу):

1. Валерко. 2. Янголь. 3. Піскун.

Віталій Первак (головний тренер ФК Лівий берег, Київ, Д2):

1. Вацко. 2. Валерко. 3. Янголь.

Андрій Полтавець (президент ФК ЛНЗ, Черкаси, Д1, Черкаси, Д1):

1. Шевякін. 2. Лукʼяненко. 3. Волочай.

Андрій Попович (президент ФК Прикарпаття, Івано-Франківськ, Д2):

1. Ланяк. 2. Вацко. 3. Моралес.

Руслан Ротань (головний тренер ФК Олександрія, Д1, та олімпійської збірної України):

1. Вацко. 2. Столярчук. 3. Звєров.

Йожеф Сабо (екс-Динамо та збірна України):

1. Франков. 2. Піскун. 3. Вацко.

Сергій Сизихін (головний тренер СК Чайка, Петропавлівська Борщагівка, Д3):

1. Валерко. 2. Поворознюк. 3. Моралес.

Микола Синиця (генеральний директор ФК Чернігів, Д2): 

1. Валерко. 2. Бебех. 3. Поворознюк.

Володимир Сисенко (головний тренер СК Полтава, Д2):

1. Круторогов. 2. Вацко. 3. Тингаєв.

Ілля Скоропашкін (футбольний юрист): 

1. Моралес. 2. Кудирко. 3. Шевченко.

Віктор Скрипник (головний тренер ФК Ворскла, Полтава, Д1):

1. Франков. 2. Моралес. 3. –

Костянтин Сосенко (агент ФІФА): 

1. Вацко. 2. Кудирко. 3. Моралес.

Сергій Старенький (граючий директор ФК Діназ, Вишгород, Д2):

1. Циганик. 2. Вацко. 3. Бурбас.

Олександр Стахів (головний тренер ФК Нива, Тернопіль, Д2):

1. Вацко. 2. Сеньків. 3. Бебех.

Олег Федорчук (екс-головний тренер ФК Таврія, Д1, Оболонь, Д2, Енергія, Нова Каховка, Д3):

1. Піскун 2. Моралес. 3. Малиновський.

Андрій Філь (директор ФК Кремінь, Кременчук, Д2):

1. Бебех. 2. Вацко. 3. Гіленко.

В’ячеслав Фрідман (комерційний директор СК Дніпро-1, Д1):

1. Кобельков. 2. Скічко. 3. Циганик.

Олександр Хацкевич (екс-Динамо, збірна України):

1. Франков. 2. Звєров. 3. Вацко.

Володимир Циткін (головний тренер ФК Хуст, Д2):

1. Моралес. 2. Валерко. 3. Баняс.

Олександр Чижевський (головний тренер, ФК Агробізнес, Волочиськ, Д2):

1. Круторогов. 2. Поворознюк. 3. Стецюк.

Дмитро Чирикал (головний тренер ФК Дружба, Мирівка, Д3):

1. Мельниченко. 2. Поворознюк. 3. Пейчєв.

Валерій Чорний (головний тренер ФК Чернігів, Д2):

1. Валерко. 2. Поворознюк. 3. Вацко.

Валерій Шаповалов (головний тренер ФК Тростянець, Д3):

1. Вацко. 2. Гіленко. 3. Столярчук. 

Володимир Шаран (екс-головний тренер ФК Минай, Д1):

1. Костюк. 2. Вацко. 3. Кульчицький.

Богдан Якубовський (директор ФК Нива, Тернопіль, Д2):

1. Вацко. 2. Сеньків. 3. Звєров.

✅Фахівці – журналісти

Олег Бабій (головний редактор сайту Футбол 24):

1. Джулай. 2. Валерко. 3. Кузьмяк.

Тамара Бадашвілі (Dеputy CЕО Sеtаntа Spоrts):

1. Джулай. 2. Волочай. 3. Бебех.

Сергій Болотников (KDK):

1. Сеньків. 2. Волочай. 3. Вацко.

Ігор Бурбас (Футбол ІNSІDЕ/BurBuzz):

1. Михайлюк. 2. Шалота. 3. Циганик.

Богдан Вакуленко (комунікаційний менеджер Sеtаntа Spоrts):

1. Сеньків. 2. Вацко. 3. Франков.

Артур Валерко (FаnDаy.nеt/Український футбол/SpоrtАrеnа):

1. Франков. 2. Піскун. 3. Янголь.

Микола Васильков (РестоVратор):

1. Циганик. 2. Сажко. 3. Співаковський.

Віктор Вацко (Вацко Оn Аіr):

1. Джулай. 2. Сеньків. 3. Гіленко.

Даніїл Вереітін (прес-аташе Української Прем’єр-Ліги):

1. Співаковський. 2. Бебех. 3. Іванюкович.

Дмитро Вєнков (Український футбол):

1. Співаковський. 2. Поворознюк. 3. Колісник.

Василь Водарський (прес-служба ФК Агробізнес, Волочиськ, Д2):

1. Піскун. 2. Круторогов. 3. Сеньків.

Артем Войцеховський (FаnDаy.nеt):

1. Піскун. 2. Моралес. 3. Бебех.

Віталій Волочай (коментатор MЕGОGО та Sеtаntа Spоrts):

1. Сеньків. 2. Шалота. 3. Сажко.

Максим Гіленко (ТаТоТаке):

1. Вацко. 2. Співаковський. 3. Звєров.

Олександр Гливинський (Президент Асоціації спортивних журналістів України):

1. Михайлюк. 2. Джулай. 3. Громіков.

Олександр Гребенников (PR-менеджер ФК Чернігів, Д2):

1. Вацко. 2. Співаковський. 3. Циганик.

Єгор Данилов (SpоrtАrеnа.cоm):

1. Дмитрулін. 2. Бебех. 3. Джулай.

Сергій Дрига (SpоrtАrеnа.cоm):

1. Бебех. 2. Вацко. 3. Дмитрулін.

Ігор Дробний (прес-служба ФК Кривбас, Кривий Ріг, Д1):

1. Акуленко. 2. Тимощук. 3. Бебех.

Назар Заплатинський (керівник медіа, ФК Скала 1911, Стрий, Д3):

1. Поворознюк. 2. Вацко. 3. Максимів.

Олександр Золотогорський (2+2/FооtbаllHub):

1. Звєров. 2. Скічко. 3. Моралес.

Максим Іванов (прес-аташе ФК Металіст, Харків, Д2):

1. Волочай. 2. Циганик. 3. Звєров.

Андрій Каплун (Український футбол/FаnDаy.nеt):

1. Франков. 2. Вацко. 3. Співаковський.

Микола Коберський (прес-аташе ФК Діназ, Вишгород, Д2):

1. Янголь. 2. Франков. 3. Вацко.

Вадим Корженко (Українське радіо):

1. Власенко. 2. Столярчук. 3. Звєров.

Віталій Кравченко (MЕGОGО): 

1. Скічко. 2. Лукʼяненко. 3. Козюпа.

Кирило Круторогов (YоuTubе-канал FаnDаy):

1. Шалота. 2. Михайлюк. 3. Кравченко.

Андрій Кудирко (Золотий Талант):

1. Вацко. 2. Циганик. 3. Бебех.

Дмитро Кузнєцов (прес-аташе ПФК Звягель, Д3):

1. Валерко. 2. Синчук. 3. Джулай.

Любомир Кузьмяк (Футбол 24/коментатор ФК Карпати, Львів, Д2):

1. Волочай. 2. Шалота. 3. Михалюк.

Олександра Кучеренко (MЕGОGО): 

1. Кобельков. 2. Бебех. 3. Моралес.

Олег Ланяк (пресслужба ФК Прикарпаття, Івано-Франківськ, Д2):

1. Моралес. 2. Валерко. 3. Столярчук.

Дмитро Литвинов (Trіbunа.cоm):

1. Бойко. 2. Козюпа. 3. Волочай.

Сергій Лук'яненко (MЕGОGО): 

1. Співаковський. 2. Козюпа. 3. Машкіна.

Всеволод Мазур (SpоrtАrеnа.cоm):

1. Волочай. 2. Звєров. 3. Тодос.

Георгій Мазурашу (народний депутат України, спортивний журналіст і коментатор, Чернівці-Київ):

1. Моралес. 2. Циганик. 3. Михайлюк.

Андрій Малиновський (Еспресо ТВ, Футбольний формат): 

1. Ващук. 2. Іванюкович. 3. Леоненко.

Олександр Михайлюк (коментатор Sеtаntа Spоrts, 2по45 з Алексом Михайлюком, Футбол 2.0):

1. Шалота. 2. Столярчук. 3. Вацко.

Роберто Моралес Муньос (MЕGОGО, ТаТоТаке): 

1. Звєров. 2. Вацко. 3. Козюпа.

Микола Несенюк (директор департаменту із роботи зі ЗМІ ФК Динамо, Київ, Д1):

1. Співаковський. 2. Моралес. 3. Дмитрулін.

Олександр Озірний (FаnDаy.nеt, Spоrt-еxprеss.uа, Український футбол):

1. Піскун. 2. Бебех. 3. Моралес.

Артем Панченко (керівник спортивного мовлення MЕGОGО): 

1. Волочай. 2. Колісник. 3. Бойко.

Олександр Петров (Український футбол, FаnDаy.nеt):

1. Звєров. 2. Вацко. 3. Бебех.

Павло Пилипчук (керівник прес-служби ФК Карпати, Львів, Д2):

1. Кузьмяк. 2. Пастернак. 3. Козюпа.

Андрій Піскун (Український футбол, spоrt-еxprеss.uа):

1. Моралес. 2. Терехов. 3. Співаковський.

Максим Поваров (прес-аташе ФК Зоря, Луганськ, Д1):

1. Вацко, 2. Циганик. 3. Поворознюк.

Павло Посохов (прес-аташе ФК Металіст 1925, Харків, Д1):

1. Валерко. 2. Войцеховський. 3. Лук'яненко.

Олександр Сажко (Trіbunа.cоm):

1. Сеньків. 2. Шевченко. 3. Козюпа.

Андрій Сеньків (KDK, Гуд Ібенінг):

1. Тодос. 2. Стецюк. 3. Ватрас.

Руслан Свірін (ТК «Київ»):

1. Валерко. 2. Шахов. 3. Франков.

Вадим Скічко (MЕGОGО):

1. Шевякін. 2. Новак. 3. Громіков.

Михайло Смоловий (ТаТоТаке):

1. Моралес. 2. Звєров. 3. Джулай.

Михайло Співаковський (ТаТоТаке):

1. Звєров. 2. Гіленко. 3. Вацко.

Денис Столярчук (статистик ПФЛ):

1. Валерко. 2. Дмитрулін. 3. А.Столярчук.

Антон Терехов (Український футбол, FаnDаy.nеt):

1. Вацко. 2. Моралес. 3.Піскун.

Богдан Тимовчак (директор медіацентру ФК Рух, Львів, Д1):

1. Вацко. 2. Бебех. 3. Співаковський.

Андрій Тодос (ZоryаLоndоnsk):

1. Сеньків. 2. Бебех. 3. Звєров.

Дмитро Торончук (прес-служба ФК Нива, Тернопіль, Д2):

1. Бебех. 2. Вацко. 3. Максимів.

Олександр Травянка (FаnDаy.nеt, Spоrt-еxprеss.uа, Український футбол)

1. Вацко. 2. Бебех. 3. Піскун.

Галина Третяк (екс-керівник прес-служби, прес-аташе ФК Олександрія):

1. Вацко 2. Круторогов. 3. Звєров.

Віталій Хемій (прес-служба ФК Чорноморець, Одеса, Д1):

1. Звєров. 2. Сеньків. 3. Співаковський.

Ігор Циганик (1+1, 2+2, Циганик Lіvе):

1. Вацко. 2. Звєров. 3. Бебех.

Ярослав Чуйко (Hеаd оf Brаnd Sеtаntа Spоrts):

1. Джулай. 2. Волочай. 3. Бебех.

Влад Шалота (коментатор Sеtаntа Spоrts):

1. Михайлюк. 2. Столярчук. 3. Вацко.

Михайло Шафір (прес-аташе ФК Нива, Вінниця, Д3):

1. Моралес. 2. Янголь. 3. Веклич.

Андрій «не Миколайович» Шевченко (Український футбол, FаnDаy.nеt):

1. Співаковський. 2. Піскун. 3. Вацко.

Ігор Шевчук (прес-служба ФК Карпати, Львів, Д2):

1. Вацко. 2. Кузьмяк. 3. Сеньків.

Вадим Шевякін (MЕGОGО): 

1. Моралес. 2. Кравченко. 3. Лук'яненко.

Олександр Шмигора (прес-аташе ФК Кремінь, Кременчук, Д2):

1. Вацко. 2. Столярчук. 3. Гливинський.

Олег Щербаков (Trіbunа.cоm):

1. Вацко. 2. Козюпа. 3. Сеньків.

Валентин Щербачов (заслужений журналіст України):

1. Столярчук. 2. Звєров. 3. Дмитрулін.

Степан Щербачов (керівник спортивної редакції 1+1 mеdіа):

1. Звєров. 2. Циганик. 3. Вацко.

Анатолій Янголь (прес-аташе ПФЛ, ведучий програми «Україна футбольна»):

1. Валерко. 2. Вацко. 3. Бебех.

✅ Результати референдуму «УФ» 

«Золотий мікрофон» України 2023 року – Віктор Вацко

Персона (платформа)

1

2

3

Сума

1

Вацко Віктор (Вацко Live)

42

17

16

176

2

Бебех Роман (Бомбардир/MEGOGO)

7

17

16

71

3

Валерко Артур (УФ/Sport Express/SportArena)

15

4

4

57

4

Циганик Ігор (ЦиганикLive/FootballHub)

6

13

9

53

5

Звєров Володимир (Звєров про футбол, ПРОФУТБОЛ Digital)

8

9

10

52

6

Співаковський Михайло (ТаТоТаке)

8

9

9

51

7

Моралес Муньос Роберто (MEGOGO, ТаТоТаке)

9

8

6

49

8

Піскун Андрій (Fanday.net/Український футбол/Sport Express)

7

5

3

34

9

Франков Артем (журнал «Футбол-Війна»)

9

1

4

33

10

Сеньків Андрій (KDK, Гуд Ібенінг)

5

4

3

26

11-12

Поворознюк Дмитро (Трендець, екс-Футболіст)

1

9

3

24

 

Столярчук Андрій (Суспільне)

2

7

4

24

13

Волочай Віталій (Setanta Sports/MEGOGO)

4

3

3

21

14

Джулай Дмитро (Setanta Sports, Ліберо)

4

1

4

18

15

Круторогов Кирило (FanDay YouTube)

3

4

-

17

16-17

Янголь Анатолій (прес-служба ПФЛ, ведучий «Україна футбольна»)

2

3

2

14

 

Шалота Владислав (коментатор Setanta Sports)

2

4

-

14

18

Михайлюк Олександр (коментатор Setanta Sports, «2по45 з Алексом Михайлюком», Футбол 2.0)

3

1

2

13

19

Козюпа Ірина (Tribuna.com)

-

4

4

12

20

Кобельков Володимир (MEGOGO/Київський торт)

3

-

2

11

21

Дмитрулін Микита (SportArenaTV)

1

1

4

9

22-24

Гіленко Максим (ТаТоТаке)

-

2

4

8

 

Максимів Василь (Брутальний Футбол)

-

2

4

8

 

Скічко Вадим (MEGOGO)

1

2

1

8

25-27

Лук'яненко Сергій (MEGOGO )

-

2

2

6

 

Кузьмяк Любомир (Футбол 24/коментатор ФК Карпати, Львів, Д2)

1

1

1

6

 

Шевякін Вадим (MEGOGO)

2

-

-

6

28-29

Кульчицький В'ячеслав (UA-Футбол)

1

-

2

5

 

Терехов Антон (Fanday.net/Український футбол/Sport Express)

1

1

-

5

30-36

Акуленко Олександр (прес-служба ФК Кривбас)

1

-

1

4

 

Бойко Ігор (Setanta Sports/Противний голос)

1

-

1

4

 

Костюк Богдан (УПЛ-ТБ, Футбол 2.0)

1

-

1

4

 

Ланяк Олег (пресслужба ФК Прикарпаття, Івано-Франківськ, Д2)

1

-

1

4

 

Тодос Андрій (ZoryaLondonsk)

1

-

1

4

 

Кудирко Андрій (Золотий талант)

-

2

-

4

 

Тимощук Роман (коментатор ФК Кривбас)

-

2

-

4

37-46

Заплатинський Назар (коментатор ФК Скала 1911, Стрий, Д3)

-

1

1

3

 

Іванюкович Елла (FanDay YouTube)

-

1

1

3

 

Колісник Андрій (Колісник YouTube)

-

1

1

3

 

Кравченко Віталій (MEGOGO)

-

1

1

3

 

Сажко Олександр (Tribuna.com)

-

1

1

3

 

Стецюк Северин (Брутальний футбол)

-

1

1

3

 

Болотніков Сергій (KDK)

1

-

-

3

 

Ващук Олександр (Еспресо ТВ, Футбольний формат)

1

-

-

3

 

Власенко Вадим (Українське радіо)

1

-

-

3

 

Мельниченко Олександр (Football Hub)

1

-

-

3

47-59

Громіков Іван (Setanta Sports, MEGOGO)

-

-

2

2

 

Машкіна Марина (SportArenaTV)

-

-

2

2

 

Нікітіна Катерина (Футболістка)

-

-

2

2

 

Тингаєв Олександр (Кремінь-ТБ YouTube)

-

-

2

2

 

Босянок Денис (Спорт1/2)

-

1

-

2

 

Вереітін Данило (прес-служба УПЛ)

-

1

-

2

 

Войцеховський Артем (Fanday.net/Український футбол/Sport Express, "Пивна Кега Аррісабалага")

-

1

-

2

 

Гаркуша Анатолій (газета Спортклуб)

-

1

-

2

 

Новак Олександр (FootballHub)

-

1

-

2

 

Пастернак Богдан (Kamp-Sport)

-

1

-

2

 

Синчук Роман (UA-Футбол)

-

1

-

2

 

Шахов Андрій (прес-служба ФК Динамо, Київ)

-

1

-

2

 

Шевченко Юрій (Джанлука Лападула)

-

1

-

2

60-72

Баняс Володимир (прес-служба УПЛ)

-

-

1

1

 

Бурбас Ігор (BurBuzz)

-

-

1

1

 

Васильков Микола (VЗбірна)

-

-

1

1

 

Ватрас Дмитро (Tribuna.com)

-

-

1

1

 

Веклич Ігор (коментатор ФК Нива, Вінниця, Д3)

-

-

1

1

 

Гливинський Олександр (президент АСЖУ, прес-аташе збірної України з футболу)

-

-

1

1

 

Дем'янчук Сергій (Команда №1)

-

-

1

1

 

Ілючек Юрій (Україна-Центр)

-

-

1

1

 

Кузьменко Євген (Тг ЄВГЕН КУЗЬМЕНКО)

-

-

1

1

 

Леоненко Віктор (Леоненко PROSPORT)

-

-

1

1

 

Малиновський Андрій (Еспресо ТВ, Футбольний формат)

-

-

1

1

 

Пейчєв Сергій (Пресинг)

-

-

1

1

 

Шевченко Андрій (Fanday.net/Український футбол/Sport Express)

-

-

1

1

✅ Хто вигравав "Золотий мікрофон" України в попередні роки?

1996

• «Золотий мікрофон» України

1. Олексій Семененко (УТ-1 – Прес-служба ФК Динамо Київ) – 219

2. Валентин Щербачов (УТ-1) – 79

3. Сергій Дерепа (УТ-1) – 69

4. Сергій Савелій (УТ-1) – 47

5. Михайло Ревенко (Запорізьке телебачення) – 43 

1997

• «Золотий мікрофон» України

1. Олексій Семененко (УТ-1 – Прес-служба ФК Динамо Київ) – 286

2. Олександр Журахівський (Інтер) – 73 

3. Сергій Савелій (УТ-1) – 51

4. Сергій Дерепа (УТ-1) – 49

5. Сергій Бондаренко (Футбол від УТН) – 28

1998

• «Золотий мікрофон» України

1. Сергій Бондаренко (Футбол від УТН) – 163

2. Олексій Семененко (УТ-1 – Прес-служба ФК Динамо Київ) – 101

3. Сергій Дерепа (УТ-1) – 91

4. Сергій Полховський (1+1) – 90

5. Олександр Журахівський (Інтер) – 77

1999

• «Золотий мікрофон» України

1. Олексій Семененко (НТКУ – Прес-служба ФК Динамо Київ) – 353

2. Сергій Дерепа (Спортивний канал) – 197

3. Сергій Полховський (1+1) – 167

4. Сергій Савелій (НТКУ) – 110

5. Олександр Гливинський (Футбол від УТН) – 102

2000

• «Золотий мікрофон» України

1. Сергій Дерепа (Спортивний канал) – 253

2. Дмитро Джулай (НТКУ) – 211

3. Олексій Семененко (НТКУ – Прес-служба ФК Динамо Київ) – 201

4. Сергій Полховський (1+1) – 158

5. Олександр Журахівський (Інтер) – 112

2001

• «Золотий мікрофон» України

1. Дмитро Джулай (НВО Поверхность) – 278

2. Денис Босянок (НВО Поверхность) – 153

3. Віктор Вацко (НТКУ) – 105

4. Сергій Бондаренко (НТКУ) – 74 

5. Сергій Дерепа (НТКУ) – 32

2002

• «Золотий мікрофон» України

1. Лідія Таран (Новий канал) – 137

2. Сергій Дерепа (НТКУ) – 87

3. Дмитро Джулай (НВО Поверхность) – 76

4. Олександр Гливинський (Новий канал) – 53

5. Сергій Полховський (1+1) – 51

2003

• «Золотий мікрофон» України

1. Дмитро Джулай (НВО Поверхность) – 437

2. Віктор Вацко (Інтер) – 212

3. Олександр Гливинський (Новий канал) – 207

4. Лідія Таран (Новий канал) – 170

5. Денис Босянок (НВО Поверхность) – 158

2004

• «Золотий мікрофон» України

1. Дмитро Джулай (НВО Поверхность) – 749

2. Віктор Вацко (Інтер) – 317

3. Денис Босянок (НВО Поверхность) – 237

4. Олександр Гливинський (Новий канал) – 189

5. В’ячеслав Шарафудінов (ТРК Україна) – 162

2005

• «Золотий мікрофон» України

1. Павло Черепін (Перший канал) – 551

2. Дмитро Джулай (НВО Поверхность) – 415

3. Віктор Вацко (Інтер) – 301

4. Олександр Гливинський (Новий канал) – 249

5. В’ячеслав Шарафудінов (ТРК Україна) – 204

2006

• «Золотий мікрофон» України

1. Віктор Вацко (Інтер) – 209

2. Дмитро Джулай (НВО Поверхность) – 106

3. В’ячеслав Шарафудінов (ТРК Україна) – 79

4. Олександр Гливинський (Новий канал) – 75 

5. Роберто Моралес (Мегаспорт) – 75

2011

• Золотий мікрофон України

1. Віктор Вацко (ТК Футбол) – 204 (35-45-9)

2. Дмитро Джулай (Спорт-1) – 160 (28-26-24)

3. Ігор Циганик (2+2) – 121 (24-13-23)

4. Андрій Малиновський (ТК Футбол) – 66 (11-10-13)

5. Сергій Панасюк (ТК Футбол) – 49 (2-6-31)

2012

• Золотий мікрофон України

1. Віктор Вацко (ТК Футбол) — 195 (42-24-21) 

2. Ігор Циганик (1+1, 2+2) — 156 (30-25-16) 

3. Денис Босянок (1+1, Перший національний, ТК Хокей) — 89 (16-12-17) 

4. Олександр Денисов (ТК Україна/ТК Футбол) — 79 (13-14-12) 

5. Сергій Панасюк (ТК Футбол) — 67 (11-10-14) 

2013

• Золотий мікрофон України

1. Юрій Розанов (ТК Футбол) — 215 (48-29-13) 

2. Віктор Вацко (ТК Футбол) — 200 (33-39-23) 

3. Ігор Циганик (2+2) — 131 (24-22-15) 

4. Олександр Денисов (ТК Футбол) — 64 (7-16-11) 

5. Сергій Панасюк (ТК Футбол) — 37 (4-4-17) 

2014

• Золотий мікрофон України

1. Віктор Вацко (ТК Футбол) — 175 (40-23-9)

2. Ігор Циганик (2+2) — 103 (19-16-14)

3. Роман Бебех (2+2) — 55 (6-10-17)

4. Олександр Денисов (ТК Футбол) — 45 (6-11-5)

5. Андрій Малиновський (ТК Футбол) — 37 (5-7-8)

2022

• Золотий мікрофон України

1. Віктор Вацко (Вацко Live) — 104 (17-20-13)

2. Роман Бебех (Бомбардир/Megogo) — 92 (16-14-16)

3. Ігор Циганик (ЦиганикLive/FootballHub) — 52 (9-8-9)

4. Дмитро Поворознюк (Трендець) — 51 (8-11-5)

5. Артур Валерко (Fanday.net/УФ/SportArena) — 49 (8-9-7)

* * *

Результати 2023 року відродженого референдуму оголошуються на сайті «Український футбол». Ви вже можете подивитися, хто і як голосував за найкращих іноземних футболістів чемпіонату України та найкращих воротарів України в 2023 році. А ось як голосували і хто виграв у номінації «Золотий мікрофон України» в минулому 2022 році.