Беседін, Пластун і Макаренко – проти екс-динамівця, Кучер дебютував проти Фаворова – як виступили наші в єврокубках

Кирило Круторогов Кирило Круторогов
8 голосів
Ігор Пластун. Фото: Ордабаси
Основний раунд трьох євротурнірів усе ближче, українців у кваліфікації дедалі менше, але є цікаві історії. Про виступ кожного з них – у матеріалі «УФ».

Жодного українця не грало в Лізі чемпіонів. Але відбулося кілька дербі між нашими гравцями у Лізі конференцій, а українська бригада арбітрів відпрацювала на матчі співвітчизника.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає, як провели чергові матчі єврокубків наші футболісти, тренери та арбітри.

ЛІГА ЄВРОПИ

Андрій Карвацький (Паневежис, Литва)

• Матч в запасі проти Маккабі (Тель Авів, Ізраїль) – 1:2

Після «відсидки» на лаві для запасних у поєдинках кваліфікації ЛЧ проти польської Ягеллонії уродженець Нововолинська стежив за поразкою своєї команди від ізраїльтян. Його Паневежис пропустив два вирішальні голи у стартові 10 хвилин та зміг відіграти лише один на 70-й.

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Ігор Пластун (Ордабаси, Казахстан)

• 90 хвилин проти Пюніка (Вірменія) – 0:1
  • Оцінка Flashscore: 6.1

Колишній центральний захисник Оболоні, Карпат та збірної України провів повний домашній поєдинок проти Пюніка Егіше Мелікяна. Можна вважати, що це було українське дербі, адже у складі вірменської команди грав інший наш центрбек Антон Братков. На 24-й хвилині Ордабаси забив гол, який не зарахували через офсайд. А от визначальний момент стався на 56-й хвилині, коли за Пюнік відзначився нігерієць Отубанжо.

Євген Макаренко (Ордабаси, Казахстан)

• 75 хвилин проти Пюніка (Вірменія) – 0:1
  • Оцінка Flashscore: 6.3

Ще один ексгравець нашої збірної грав ближче до атаки, провів велику частину поєдинку, але все ж таки був замінений.

Артем Беседін (Ордабаси, Казахстан)

• Матч в запасі проти Пюніка (Вірменія) – 0:1

А от український форвард не з’явився навіть на заміну, навіть попри те, що його команді дуже важливо було відігратися після пропущеного голу на початку другого тайму. Нагадаємо, що на попередній стадії Ордабаси також програло в першому матчу Діфферданжу (0:1), але епічно врятувалося і пройшло далі. Чи вдасться повторити цю звитягу з конкурентом з Вірменії? Дізнаємося за тиждень.

Артем Бєсєдін. Фото: Ордабаси

Антон Братков (Пюнік, Вірменія)

• 90 хвилин проти Ордабаси (Казахстан) – 1:0
  • Жовта картка
  • Оцінка Flashscore: 6.4

Суперник нашого казахстанського тріо відіграв повний поєдинок. Тоді як Сергій Вакуленко все ще пропускав матч через дискваліфікацію. Цікаво, що попри відсутність пропущених голів Антон Братков спільно зі своїм партнером по центру захисту отримали найнижчі оцінки з-поміж гравців Пюніка.

Данило Кучер (Арарат-Вірменія)

• 90 хвилин проти Академії Пушкаша – 0:1
  • Оцінка Flashscore: 6.7

Колишній голкіпер Дніпра, Минаю та Інгульця взяв участь у ще одному українському дербі в Лізі конференцій. Після дебюту у складі вірменської команди кілька днів тому в матчі чемпіонату він вийшов у стартовому складі і в поєдинку єврокубків. На міжнародному рівні ця гра стала для нього другою після кваліфікаційного поєдинку Ліги Європи проти сербського Партизана у складі латвійського РФШ чотири роки тому.

У домашньому поєдинку з угорською Академією Пушкаша він здійснив шість сейвів, але пропустив вирішальний гол на 89-й хвилині. Разом із правим хавом команди він отримав найвищу оцінку серед гравців Арарата-Вірменії.

Артем Фаворов (Академія Пушкаша)

• 27 хвилин проти Арарата-Вірменії – 1:0
  • Оцінка Flashscore: 6.6

А це другий учасник українського дербі. Угорська команда Фаворова потрапила в цей раунд по блату, адже мала грати з Дніпром-1, а він, як ви знаєте, припинив існування. Експівзахисник Оболоні та Десни почав матч в запасі, але з’явився на заміну в середині другого тайму. Особливо похизуватися за цей виїзд у Вірменію йому нічим.

Богдан Мельник (Фехервар, Угорщина)

• 90 хвилин проти Омонії (Кіпр) – 0:1
  • Оцінка Flashscore: 5.9

Захисник, який пройшов школу Ворскли, провів повний поєдинок за Фехервар  у виїзному матчі на Кіпрі, отримав попередження, а також –  найнижчу оцінку серед всіх гравців своєї команди.

Ельдар Кулієв (Зіра, Азербайджан)

• 35 хвилин проти Осієка (Хорватія) – 1:1

Вихованець Маріуполя, який пограв в УПЛ за цю команду та Минай, з’явився на заміну на початку другого тайму виїзного матчу проти Осієка. Його команда горіла з 38-ї хвилини, але врятувалася від поразки на 90+6-й реалізованим бразильцем Рафаелем пенальті.

Ельдар Кулієв. Фото: ФК Зіра

Євген Сердюк (ЦСКА 1948 Софія, Болгарія)

• 7 хвилин проти Пафоса (Кіпр) – 2:1

Герой болгарської команди на попередній стадії, коли він вийшов на заміну та забив гол в овертаймі, який дав болгарам путівку в наступний раунд. Цього разу він також почав у запасі, але з’явився на заміну наприкінці гри. На той час рахунок вже був на користь ЦСКА 1948.

Денис Шурман

Українська бригада арбітрів працювала як раз на матчі ЦСКА 1948 – Пафос. Шурман призначив пенальті на 51-й хвилині, який реалізував бразилець Таліс. Він же пізніше отримав жовту картку.

Єгор Маценко (Шльонськ, Польща)

• Матч в запасі проти Санкт-Галлена (Швейцарія) – 0:2

Українець ігрового часу не отримав, його команда зазнала болісної поразки на виїзді, пропустивши обидва голи ще до перерви.