Чому програв Дніпро-1? Труднощі адаптації новачків, грубі помилки, провальний перший тайм

Переглядів 1170
Олександр Калінін Олександр Калінін
Олег Федорчук та гравці АЕКа, колаж: УФ
Постійна рубрика «УФ» «Експертиза»: розбираємо, як Дніпро-1 дебютував у єврокубках, чому перший офіційний матч Краснікова та Кучера завершився поразкою та чи є перспективи в цієї команди.

Дніпро-1 змінив головного тренера, підписав низку новачків і здобув такого топ-менеджера вітчизняного футболу, як Євген Красніков. Небезпідставно багато фахівців називали цю команду не лише головним претендентом на бронзові медалі, а й досить реальним конкурентом для дуету ослаблених грандів.

Насправді ж кіпрський АЕК переграв підопічних Олександра Кучера в дебютному матчі Дніпра-1 в єврокубках. Причому, перший тайм українська команда провалила настільки, що 0:2 при співвідношенні ударів по воротах 4:11 здавалося ще не найгіршим підсумком.

Поступившись 1:2, Дніпро-1 сподівається відігратися в матчі-відповіді на Кіпрі. А «Український футбол» розбирає причини невиразного старту оновленого Дніпра-1, пояснюючи, чому АЕК зумів знайти слабкості в грі однієї з найкращих вітчизняних команд.

Дніпро-1 підійшов до старту в єврокубках, фізично не встигаючи награти бойову основу

У кадровому плані наклав свій відбиток фактор часу – Красніков і Кучер взялися за роботу вже на зборах, переговори продовжувалися, дехто з гравців прибув уже прямо напередодні старту сезону. Уеслі Брагу, наприклад, взагалі не заявляли на матч із АЕКом.

Постійні чутки навколо Довбика не могли не відволікати уваги найкращого бомбардира дніпровців. Артем на радарі в кількох клубів Серії «А», АПЛ і Бундесліги. Зважаючи на реальність цих пропозицій, інших варіантів навіть не розглядали – а там були гранди турецької Супер-ліг. Можна собі уявити психологічний стан 25-річного гравця, яким дійсно цікавляться клуби серйозного рівня – навіть за найвищого професіоналізму, відволіктися від цього важко.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от SC Dnipro-1 official 🇺🇦 (@scdnipro1)

Чи не в цьому причина того, що з-під нагляду кіпрських захисників Довбик вийшов тільки кілька разів – невдовзі після перерви? Пару гострих випадів за гру – занадто мало для Артема, провідного форварда, який повинен робити різницю.

Сама матриця тактичних задумів Краснікова передбачає награного, адаптованого в грі плеймейкера. Цій команді конче був потрібен Рикун або Клейтон Шав’єр, але Піхальонок не зміг взяти на себе цю роль, а Домінго Бланко елементарно ще не встигає з адаптацією.

Нарешті, несподівана проблема «першого номера». Макс Валеф напомилявся достатньо, щоб стати вічним мемом стосовно воротарів-легіонерів. До речі, Fanday.net детально розбирав історію екс-голкіпера Форталези – звідки він взявся в Дніпрі-1, де грав раніше і чому в 28 років награв лише 28 матчів на більш-менш високому рівні. Почитайте цей матеріал Андрія Каплуна.

Оновлений Дніпро-1 занадто змінився, щоб зіграти «на чистовик» без проблем

Якщо розбирати побудови Кучера, лише центр захисту Дніпра-1 залишився повністю від попередника. Причому, по грі пари Адамюк – Сваток багато питань, обидва голи просто не мали б шансів відбутися, якби задня лінія дніпровців зіграла елементарно уважно та зібрано.

Воротар у команди новий – Макс Валеф «запустив» один гол після очевидної помилки на виході при кутовому, кілька разів «губив рамку», не дуже впевнено відбивав м’яч на кутовий. При очевидній пластичності, стрибучості та реакції бразильський легіонер не справляє враження готового майстра, або досвідчений тренер воротарів Городов змушений буде заново пройти з ним усі ази професії, або Дніпро-1 поспішно шукатиме вільних агентів на кшталт Каніболоцького, Гриценка чи Гальчука.

Фланги дніпровці також оновили. Причому, здається, в грі на захист у них попереду важкий пошук хороших варіантів. Танчик, який закривав місце правого захисника в Металісті в нижчих лігах, відчув на собі різкість і наполегливість суперників із АЕКа. В моменті з першим голом Володимира обійшли зі знущальною легкістю. Можливо, доведеться пробувати на правому фланзі Адамюка чи навіть Пуріту. Проблема тут досить очевидна.

Так само без Гуцуляка не вистачало пружинистої мобільності в атаках на фінальній третині поля. Це значно скорочувало можливості в контратаках, навіть коли Піхальонок протягував м’яча й вистеляв перспективні передачі на Пуріту чи Бланко. Різницю між тягучими та вибуховими флангами проілюстрував Назаренко – навіть у не найкращому для себе матчі значно оживив гру й додав тиску на краях.

«Проблема Дніпра-1 в першому таймі пов’язана з грубими індивідуальними помилками захисників і воротаря, але також і з тактичними моментами, ‒ прокоментував для «УФ» відомий тренер і експерт Олег Федорчук. ‒ Програючи в рахунку, логічно спростити гру, перейти до швидкого переходу від оборони в атаку, до довгих і середніх передач. А от Дніпро-1 продовжував діяти на коротких передачах, гальмуючи свою гру. При досить швидких Назаренку, Бузанелло, Танчику, Пуріті це було нелогічно».

Другий тайм і гол Сватка залишає надію на порятунок

Програючи 0:2 після першого тайму, Дніпро-1 різко змінив хід гри. Пасивного Когута, одного з головних винуватців першого пропущеного, замінив Громов – і відразу додав гостроти, ставши найбільш націленим на ворота гравцем Дніпра-1. Пізніше, з виходом Назаренка, додалося ще й швидкості.

«Кучер відреагував на події правильно, заміни дійсно пожвавили гру, ‒ відзначив Олег Федорчук. ‒ От тільки реалізація в кількох моментах дуже підвела Дніпро-1. Другий тайм команда виграла, виглядала значно цікавіше й гостріше»

Головною проблемою Дніпра-1 в матчі-відповіді стане баланс між стилем команди, яка зібрана з гравців, умілих у комбінаційному футболі, та необхідністю вміти зіграти в гостях на контратаках, на швидкій доставці м’яча вперед – хай і через довгий пас. Образно кажучи, нині гравці Дніпра-1 заточені, щоб вигравати з повною перевагою в володінні м’ячем і пасах, а на Кіпрі ключовим буде вміння бити швидкими атаками в кілька передач. А це, як бачимо, краще вміє саме АЕК.

Вилучення Сарапія, справедливості заради, ігрове, поставить перед Кучером необхідність оновити центр поля. Проблема погіршується невдалим матчем Когута, який у Кошицях просто-таки розчинився в грі на чужій половині поля й показав, що не готовий грати надійно на своїй у матчах єврокубкового рівня.

Спрогнозуємо вихід Бабенка як балансуючого півзахисника, поруч із яким будуть Піхальонок і Громов або Бланко, а не Когут. Таким чином, ліворуч має вийти стрімкий Назаренко, якого не вистачало в першому таймі. Ну, а якого воротаря виберуть Кучер із Городовим, це взагалі інтрига інтриг. Якщо це буде саме Макс Валеф, то, щоб реабілітуватися за провальний дебют, він змушений буде творити справжні дива рівня Діда та Таффарела.