Циганков святкував гол Жирони зі світловим мечем: до чого тут «Зоряні війни»?

Переглядів 9304
Артур Валерко Артур Валерко
16 голосів
Циганков святкував гол Жирони зі світловим мечем: до чого тут «Зоряні війни»?
Віктор Циганков. Колаж: УФ
Наш джедай: Циганков вчора видав бенефіс проти Гранади й відсвяткував свій гол вкрай оригінально. Звідки взявся на стадіоні Жирони світловий меч і що поєднує Віктора з армією фанатів Star Wars?

Жирона вчора розгромила Гранаду в заключному турі Ла-Ліги 2023/24, а українські легіонери виявилися найбільш яскравими персонами матчу. В грі без турнірного значення наші хлопці розслабилися по повній програмі – Циганков і Довбик записали на двох п’ять голів та оформили по асисту, що особливо важливо для Артема – він обігнав Серлота з Вільярреалу в боротьбі за Пічічі.

Два голи та гольова передача на Еріка Гарсію – як наслідок, Віктора визнали головним героєм матчу всі статистичні портали. Whoscored та Sofascore на момент заміни Циганкова виставили йому, не змовляючись, оцінку 9,4 із 10 можливих. Це найкрутіший бал Віті за весь час виступів у складі Жирони.

Проте хайлайтом вечора, який затьмарив навіть самі голи, стало святкування, яке влаштував біля трибун Циганков. Сайт «Український футбол» пояснює, що означає меч Віктора та чому із усіх кіноепопей і вигаданих світів він вибрав саме «Зоряні війни».

Світловий меч – один із головних атрибутів кінофраншизи «Зоряні війни»

У серії фільмів Джорджа Лукаса такі мечі - це могутня зброя джедаїв, а також декого із ситхів. Світловий меч випускає промінь високої температури, він ефективний у бою, використовується в церемоніях і при урочистостях. Джедаї давно пристосували природні кристали для створення своїх мечів. Ситхи, адепти темної сторони Сили, навчилися використовувати для світлових мечів штучні кристали. Тому кольори леза в них різні – в джедаїв блакитні, в ситхів – червоні.

Важливо розуміти: на стадіоні Жирони Циганков вправлявся з синьо-білої барви мечем, отже, за міфологією «Зоряних війн», Віктор – джедай.

Своєю неймовірною розплавляючою силою світлові мечі здатні розрубати плоть, камінь, залізо, практично всі існуючі матеріали. Проте в фільмах вони рідко використовуються в найбільш епічних, масових баталіях. Це все-таки елітна лицарська зброя для двобоїв, дуелей, боїв віч-на-віч. Тому світлові мечі неймовірно шануються прихильниками легендарної серії фільмів «Зоряні війни». 

У реальному житті існують сотні й тисячі спроб продавати репліки та іграшкові копії світлових мечів. Від примітивних пластикових іграшок до справжніх світлових ліхтарів, які дуже схожі на кіношний реквізит і можуть виглядати настільки реалістично (звісно, в розумінні фантастичних фільмів), що ви справді повірите, що перед вами меч Обі Ван Кенобі. 

Гаразд, ми більш-менш розібралися, чим розмахував на «Монтіліві» Циганков. Але чому саме іграшкою з «Зоряних війн»?

Тут ще простіше.

Тому що Віктор Циганков – давній шанувальник цієї кіноепопеї. У кінці 2023 року в Інстаграмі наш вінгер показав шанувальникам спеціальні бутси з побажанням із «Зоряних війн» – «Хай прибуде з тобою сила». Ще в 2016 році в цій же соцмережі писав, що готовий знятися в 8-му епізоді Star Wars. 

Відомо навіть, що в 2021 році зі своєю дружиною Циганков влаштував тематичну фотосесію з дружиною із цими самими світловими мечами. Друзі-гіки, погодьтеся, не всім щастить настільки розділити свої захоплення зі своїми другими половинками…

Тож те, що на стадіоні Жирони Віктор помітив на трибунах світловий меч і відсвяткував з ним свій найбільш розривний матч у сезоні, цілком закономірно. Циганков – вірний джедай армії шанувальників «Зоряних війн». Побажаємо фанатам притягнути обов’язково ще дитятко-Йоду та шолом імперського штурмовика. 

Хай прибуде з вами сила, шанувальники Star Wars!