Дебют Кучера, новачки від Краснікова, Довбик у справі - з чим Дніпро-1 підходить до дебюту в єврокубках

Переглядів 1142
Артур Валерко Артур Валерко
4 голоси
Дебют Кучера, новачки від Краснікова, Довбик у справі - з чим Дніпро-1 підходить до дебюту в єврокубках
Кучер з гравцями Дніпра-1. Фото: СК Дніпро-1
Матчем проти віце-чемпіона Кіпру – АЕКа з Ларнаки – СК Дніпро-1 дебютує в єврокубках. У якому вигляді підходить український представник до Ліги Європи та в чому його переваги й недоліки в Кошицях?

18 серпня, 21:00. «Кошицька футболова арена»

СК Дніпро-1 – АЕК (Ларнака, Кіпр)

Дебют Дніпра-1 у єврокубках

«Український футбол» розбирається, в якому вигляді СК Дніпро-1 приходить до першого матчу в Лізі Європи. 

Дніпро-1 до Європи вели троє головних тренерів

Дмитро Михайленко збирав оригінальний склад команди – маючи в складі Кравченка, Польового, Чеберячка та юного Супрягу, та команда з першої спроби підвищиться в класі, проте програє золоті медалі Другої ліги. В супер-фіналі сезону 2017/18, який проходив на НСК «Олімпійський», скромний Агробізнес переміг із мінімальним рахунком. Тоді ще ніхто не міг уявити, що під керівництвом Чижевського цей клуб виб’є з Кубка України Шахтар, а локальна зірка – тернополянин Богдан Семенець – заб’є в обох найважливіших матчах в історії Агробізнеса в Києві…

Зате Першу лігу підопічні Михайленка виграли з наскоку – в сезоні 2018/19 Дніпро-1 на 13 очок відірвався від ковалівського Колоса. У першому ж сезоні в УПЛ Дніпро-1 реально претендував на єврокубки, проте Колос розгромив його 4:1 – дублем відзначився Антюх, і цей матч, поруч із кількома вдалими виходами за ковалівців проти Динамо, вирішив долю цього гравця в очах Луческу…

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от SC Dnipro-1 official 🇺🇦 (@scdnipro1)

Сезон 2020/23 СК Дніпро-1 почав трьома підряд турами на своєму домашньому стадіоні, проте набрав у них лише одне очко. Після поразки 1:2 від ФК Маріуполь епоха Михайленка закінчилася. Ігор Йовічевич прийшов, переформатував півзахист, на заміну Кравченку награвши Ігнатенка та Піхальонка. Поступово налагодилася гра й з’явилися очікування, проте хорватський спеціаліст помахав Дніпру-1 ручкою, очоливши Шахтар. 

«Жоден з легіонерів не сказав, що хоче покинути клуб і розірвати контракт», ‒ говорив почесний президент Дніпра-1 Юрій Береза в березні місяці. А от що хтось із таким же іменем писав у коментарях у соцмережах після того, як тренер-легіонер відправився працювати в Шахтар, ми навіть не ризикнемо цитувати на сторінках інтернет-видання. 

Посідаючи на момент призупинки чемпіонату 2021/22 третє місце, СК Дніпро-1 заслужив право зіграти в єврокубках. От тільки за відсутності Йовічевича довелося дуже серйозно подумати, хто зможе його замінити. У пресі називалися імена Руслана Ротаня, Унаї Мельгоси та ще пів десятка різних кандидатур. 

Реальність виявилася ще цікавішою – саме вона визначає нинішнє обличчя оновленого клубу з міста Дніпра. 

Дніпраліст – найновіший момент Краснікова та Кучера

«Ось де солька та перчик», ‒ захоплено говорив колись в інтерв’ю після чергового гарячого матчу Металіста проти Дніпра Олександр Ярославський. З ним важко не погодитися – це дербі було одним із найкрутіших в Україні кілька десятиліть поспіль, і навіть у вигляді матчів Металіст 1925 – СК Дніпро-1 чи ФК Метал – СК Дніпро-1 мало свій шарм і зачарування. 

Уявити собі, що дніпрянин перейде в Металіст або ж навпаки, можна було – Маркевич, Папа, Едмар, Олійник, Шелаєв, Валяєв, та десятки їх!.. Але припустити, що такий перехід обійдеться без бурхливого нерозуміння, було б важко за будь-яких обставин. Якби не війна, перехід головного тренера, його штабу та п’яти основних гравців запалив би таке багаття, від якого грілися б фанати, журналісти та сторонні спостерігачі аж до наступного року. 

Коли пішли чутки, що «десант» із Металіста може перейти в Дніпро-1, це змусило знову читати футбольні новини навіть багатьох із тих, кому давно не до футбольних новин. Від появи чутки про перехід низки провідних гравців і головного тренера (3 липня) до моменту, коли клуби офіційно це все підтвердили (29 липня), ми жили барвистим набором інсайдів, чуток і відвертих домислів. 

До речі, сайт Fanday.net детально розібрав кадровий вибір Краснікова, Русола та Кучера – ви можете прочитати чи подивитися це на відео

Що виявилося насправді?

  • Олександр Кучер дійсно очолив Дніпро-1
  • клуби підтвердили перечислення першого трансферу грошової компенсації
  • на перегляді у Дніпрі-1 побувала низка харків’ян
  • до підписання контрактів дійшли воротар Рибак, захисник Горбунов, опорники Сарапій і Бабенко, півзахисник Танчик

А що ж конструктор Металіста?

Олександр Ярославський підтвердив, що дозволив Краснікову піти. Сам Красніков підкреслив, що перехід відбудеться заради успіху Дніпра-1 в єврокубках і продовження виступів Металіста. А офіційний сайт Дніпра-1 залишив нам гадати, яким же насправді буде статус Євгена Олексійовича. 

Стежте за нашими скрінами: 

1. 

В розділі «Керівництво» спортивним директором значиться Гліб Платов.

2. 

Натиснувши «Пошук🔍» на самому сайті, за запитом «Красніков» ми знаходимо тільки одну промовисту сторінку: https://www.scdnipro1.com.ua/staff/красніков-євген-олексійович/ 

На ній, на офіційному сайті клубу, зазначається: «З липня 2022 року – спортивний директор СК «Дніпро-1»

Ви любите ребуси так, як і ми? Чудово.

Дебют Дніпра-1 ускладнюється самі-розумієте-якими обставинами

АЕК із Ларнаки – непоганий клуб, створений для ліг європ і конференцій. Загальна вартість складу в районі 12,5 млн. євро, купа колишніх і діючих збірників, статус віце-чемпіона своєї країни. А Ліга Кіпру – це про інтернаціонал і досвід: одна з найбільш легіонеризованих у світі, з досить поважним середнім віком учасників. 

«Якби я раніше потрапив на Кіпр, грав би до 40 років», ‒ подібну фразу зронив колись екс-півзахисник Дніпра та АПОПа Дмитро Михайленко. Екс-наставник Дніпра-1 натякав на прекрасні футбольні газони та непоганий клімат острова, а не про статус кіпрського чемпіонату як «ліги пенсіонерів», як ви могли б подумати. 

Новий головний тренер АЕКа може боятися влучних підказок Дніпру-1 від Романа Зозулі – ще минулого року іспанець Хосе Луїс Ольтра очолював Фуенлабраду, де провів черговий сезон головний український футбольний волонтер. «Іспанська ера» ‒ так називають останніх десять з лишком років в історії клубу. За цей час через АЕК пройшли десятки іспанців – гравців і тренерів. Ера ця справді успішна – від 2015 року ларнакський АЕК п’ять разів ставав віце-чемпіоном країни.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от AEK LARNACA (@aeklarnacaofficial)

Велика перевага АЕКа, порівняно з Дніпром-1, ігрова практика. Цього козиря у кіпріотів би не було – їхня ліга ще навіть не стартувала, проте Ларнака встигла вже зіграти чотири єврокубкових матчі, вилетівши від данського Мідтюлланна, а також подолавши сербський Партизан на шляху до плей-офф Ліги Європи. Тепер, коли нас і кіпріотів відділяє від групового турніру всього один бар'єр, буде корисно знати ось яку річ. АЕК забивав у кожному з чотирьох матчів єврокубків цього сезону, спокійно пережив серію пенальті та неодноразово відігрувався після пропущених. Цей клуб мав найкращу оборону в своєму чемпіонаті та зберіг усіх провідних гравців, попрощавшись лише з ветеранами та резервістами. 

Проте ще більша перевага АЕКа – це цілісність і зіграність, порівняно з Дніпром-1, який суттєво оновив склад новачками із Металіста та записника Краснікова. Із восьми контрольних матчів підопічні Кучера виграли три та програли тільки один, але чотири нічиї показують, що проблеми оновлення колективу існують і долати їх доведеться ще в сезоні. До слова, єдиної поразки Дніпро-1 зазнав від добрих знайомців АЕКа – це четверта команда Кіпру, Аріс із Лімасола – 14 липня обіграла українців (4:2).

Що замислив Олександр Кучер?

У контрольних матчах Дніпро-1 використав 29 футболістів (послуговуємося статистикою, люб’язно наданою прес-службою клубу):

Воротарі: Владислав Рибак – 5 (-0), Валерій Юрчук – 5 (-6), Яків Кінарейкін – 4 (-1), Макс Валеф – 3 (-2).

Захисники: Володимир Адамюк – 8 (1 гол +1 асист), Валерій Лучкевич – 8 (3), Олександр Сваток – 8, Микита Кононов – 7, Сергій Логінов – 7, Габріель Бузанелло – 6 (0+2), Сергій Горбунов – 6 (1+1), Єгор Картушов – 4 (0+1), Богдан Порох – 4, Сергій Чоботенко – 2 Євгеній Цимбалюк -1.

Півзахисники: Олександр Назаренко – 8 (1+2), Олександр Піхальонок – 8 (3+5), Валентин Рубчинський – 8 (0+1), Едуард Сарапій – 8 (2), Руслан Бабенко – 6, Ігор Когут – 6 (1+1), Сергій Лебедєв – 5 (3), Іван Матюшенко – 4, Максим Соловйов – 4 (1+2), Володимир Танчик – 4 (1+1), Домінго Бланко – 3.

Нападники: Артем Громов – 8 (3+2), Артем Довбик – 7 (5+4), Уеслі Брага – 1.

Із перелічених не помічники команді Цимбалюк, Чоботенко, Порох і Картушов (перегляд не завершився підписанням контракту), а також низка молодих гравців. Теж неясно, наскільки тренерський штаб готовий ризикнути, випустивши латиноамериканців Бланко, Бузанелло чи тим більше Пуріту, які пройшли не всю підготовку. Уеслі Брага станом на ранок 18 серпня взагалі не присутній у заявці Дніпра-1 на офіційному ресурсі УЄФА.

Отже, вибір Кучера перед АЕКом приблизно такий: 

Валеф (Рибак, Юрчук) – Лучкевич (Адамюк), Сваток, Логінов (Адамюк), Горбунов (Бузанелло) – Сарапій (Бабенко), Піхальонок (Рубчинський), Танчик, Громов (Бланко), Назаренко – Довбик (Громов). 

Ця команда є загадкою не лише для кіпріотів, але й для самих українців, і за перебігом подій у Кошицях простежать не тільки фани Дніпра-1, а й Зоря, Ворскла, Олександрія та інші потенційні претенденти на медалі. А зважаючи на те, як Шахтар виглядає на зборах, а Динамо – в матчі з Бенфікою, і їм варто подивитися, чи настільки вже гарантовані два перших місця в нашому багатостраждальному чемпіонаті.