Довбик забив Вероні, Забарний «з’їв» Голланда, Трубіна знову критикують – як провели вікенд «легіонери» збірної України

Переглядів 2824
автор Кирило Круторогов Кирило Круторогов
3 голоси
Довбик забив Вероні, Забарний «з’їв» Голланда, Трубіна знову критикують – як провели вікенд «легіонери» збірної України
Ілля Забарний та Ерлінг Голланд, фото: Getty Images
Сайт «УФ» продовжує розповідати, як склався тиждень для футболістів збірної України, які виступають за кордоном.

Невдовзі ми дізнаємося, кого Сергій Ребров викликав на матчі головної команди в листопаді, тому ще прискіпливіше стежимо за нашими хлопцями в Європі. 

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає, як провели тиждень «легіонери» збірної України, а також потенційні кандидати до головної команди. 

Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)

  • 90 хвилин проти Санта-Клара – 3:0
  • Матч на нуль
  • Оцінка від Flashscore: 6.8
  • Оцінка від Sofascore: 7.1
  • 90 хвилин проти Фаренсе – 2:1
  • Оцінка від Flashscore: 7.0
  • Оцінка від Sofascore: 7.0

Упродовж минулого тижня основний голкіпер збірної України провів два поєдинки – в Кубку ліги відіграв на нуль та здійснив один сейв з єдиного удару суперників у площину. 

В чемпіонаті Бенфіка пропустила першою, але зуміла вирвати вольову перемогу. Трубін за гру здійснив три сейви, 24 рази торкнувся м’яча і віддав 15 точних передач з 15 (100%), зокрема всі три його довгі паси досягнули адреси. 

Анатолій Трубін, фото: Getty Images

Однак в Португалії продовжується тиск на його адресу. Зокрема, тамтешній журналіст та блогер JOliveira10 в Твіттері написав не дуже приємний висновок щодо гри нашого голкіпера: «У футболі зазвичай добре мати воротаря, який вміє робити сейви. Мені подобався Трубін, коли він прийшов, але його вже давно не впізнати, він не робить складних сейвів, щоразу, коли б'ють його ворота – це гол. Не треба було інвестувати такі гроші у воротаря, котрий відбиває те, що відбивають усі. Купуйте іншого, терміново». 

Насправді ж Трубін останнім часом не здійснює якихось феєричних дій у рамці, але він дорослішає, стає прагматичнішим і виконує свою роботу, згідно з рівнем та умов – абсолютно гідно. Можливо, в Португалії цього замало? 

Андрій Лунін (Реал Мадрид, Іспанія)

  • Матч проти Валенсії було перенесено через погодні умови в Левантійському регіоні. 

За останньою інформацією Тібо Куртуа все ще має проблеми зі здоров’ям, тож Лунін щонайменше зіграє ще один поєдинок Ліги чемпіонів – проти Мілана у вівторок, а можливо, й гру проти Осасуни в чемпіонаті наступної суботи.

Віталій Миколенко (Евертон, Англія)

  • 90 хвилин проти Саутгемптона – 0:1
  • Оцінка від Flashscore: 6.6
  • Оцінка від Sofascore: 6.8

Хочеться сподіватися, що травми та проблеми зі здоров’ям Віталія залишилися позаду і зараз він набирає оптимальну форму, чим допоможе збірній України у матчах листопаду. За три тижні він провів усі три поєдинки Евертона, причому в повному обсязі. В крайньому, проти Саутгемптона, його команда мінімально поступилася. Українець здійснив три виноси м’яча та одне перехоплення. Виграв усі чотири епізоди з боротьбою за позицію, програв обидві повітряні дуелі і на ньому 12 разів сталася втрата володіння м’ячем. А ще на його рахунку 47 торкань та 22 точні паси з 29 (76%), одна вдала довга передача з семи і один успішний навіс з п’яти. 

Оцінка Миколенка від статистичних порталів – четверта найнижча серед гравців основи «ірисок». А наші колеги з сайту «Український футбол» зібрали все, що про Віталія після цього матчу писали англійські видання. Коротка характеристика «Втік у самоволку» виглядає так собі.   

Ілля Забарний (Борнмут, Англія)

  • 90 хвилин проти МанСіті – 2:1
  • Оцінка від Flashscore: 7.0
  • Оцінка від Sofascore: 6.8

Борнмут створив велику сенсацію, обігравши удома МанСіті, чим перервав серію команди Гвардіоли, яка складалася з 32 матчів без поразок в АПЛ, що, до речі, коштувало їм, лідерства Прем’єр-ліги. Одним з творців цього успіху «вишень» став наш Ілля Забарний. Його найголовніше досягнення – тиск на Ерлінга Голланда, який не дозволив грізному норвезькому бомбардиру забити. 

Ілля Забарний та Ерлінг Голланд, фото: Getty Images

Писали про це й англійські журналісти, зокрема, з видання 90min: «Напрочуд добре взаємодіяв з Маркосом Сенесі проти Ерлінга Холанда, активно пресингував нападника, поки його партнер залишався позаду, і навпаки». Ілля дев’ять разів виніс м’яч, зробив одне перехоплення та один раз його було обіграно на дриблінгу. З іншого боку, на ньому сталося лише три втрати м’яча. Забарний 43 рази торкнувся м’яча і зробив 28 точних пасів з 31 (90%), зокрема шість його довгих передач з восьми були прицільними. І це проти Манчестер Сіті! 

Однак його оцінки від статистичних порталів були не надто високими – третя найгірша серед гравців Борнмута, але вища, аніж, наприклад, в Аке, Аканджі та Вокера з МанСіті. Проте найголовніше – любов фанатів «вишень», а їм так сподобалася гра українця, що вони заспівали йому пісню. 

Співи фанатів на адресу Збараного дивіться в нашому ТГ-каналі

Сам Ілля був точно дуже щасливий і не приховував емоцій.

Олександр Зінченко (Арсенал, Англія) 

  • 62 хвилини проти Престона – 3:0
  • Оцінка від Flashscore: 7.8
  • Оцінка від Sofascore: 6.9
  • 30 хвилин проти Ньюкасла – 0:1
  • Оцінка від Flashscore: 7.0
  • Оцінка від Sofascore: 6.7

Минулого тижня Олександр Зінченко нарешті повернувся на поле і зіграв за Арсенал вперше з 31 серпня. Він через травму пропустив сім матчів «гармашів» і ще три провів на лаві для запасних. 

У поєдинку Кубка ліги у мідвік він вийшов у старті і був традиційно активним у високій позиції, ближче до середньої лінії з відхиленням на лівий фланг. Здійснив одне перехоплення і три виноси м’ячі, двічі з шести спроб виграв боротьбу за позицію та на ньому десять разів сталася втрата м’яча. З позитивного – часто зустрічався з м’ячем, здійснив 80 торкань та віддав 61 точний пас з 67 (91%), що є дійсно дуже хорошим співвідношенням кількості (активності) та якості, але відбувалося це у протистоянні з представником Чемпіоншипу. 

У суботньому матчі АПЛ Зінченко залишився в запасі, але з’явився на заміну на 61-й хвилині замість опорника Меріно. Відпрацьовував і в опорній зоні, і з відтяжкою до лівого флангу. Захисного впливу мав не багато, з креативу – 38 зустрічей з м’ячем, 25 точні паси з 32 (78%), зокрема три з трьох вдалі довгі передачі. Але Арсенал поступився Ньюкаслу, тож позитиву мало. Щодо оцінок Зінченка в англійській пресі, колеги з сайту «Український футбол» зібрали найцікавіші з них.

Максим Таловєров (ЛАСК, Австрія)

  • 90 хвилин проти Фойтсберга – 2:1
  • Оцінка від Flashscore: – 
  • Оцінка від Sofascore: 7.5
  • 25 хвилин проти Хартберга – 1:1
  • Оцінка від Flashscore: 6.7
  • Оцінка від Sofascore: 6.7

Десять матчів поспіль провів у стартовому складі ЛАСКа центрбек збірної України поки не потрапив у ротацію. Посеред тижня він у повному обсязі відіграв матч Кубка Австрії. Діяв позиційно високо, аж 103 рази торкнувся м’яча та виконав 79 з 84 точні паси (94%), зокрема три з п’яти вдалі лонгболи. Цей елемент статистики у Таловєрова тримається стабільно на високому рівні навіть коли він виконує таку велику кількість передач. Тож він навіть отримав третю найвищу оцінку серед гравців своєї команди. 

А у вікенд матч чемпіонату він почав у запасі і з’явився на заміну лише в середині другого тайму, розташовувався ледве не в опорній зоні і мав 88% точних пасів (29 з 33). Щоправда, ЛАСК втратив очки і розташовується лише на дев’ятій позиції з дванадцяти команд австрійської Бундесліги. 

Михайло Мудрик (Челсі, Англія)

  • 90 хвилин проти Ньюкасла – 0:2  
  • Оцінка від Flashscore: 6.9
  • Оцінка від Sofascore: 7.4
  • 21 хвилина проти МЮ – 1:1  
  • Оцінка від Flashscore: 6.3
  • Оцінка від Sofascore: 6.1

Посеред тижня Мудрик провів повний поєдинок в Кубку ліги і отримав найвищу оцінку серед гравців Челсі, однак його команда програла і вилетіла з турніру. Та й, виходить, гра українця не переконала Енцо Мареску випустити його з перших хвилин у поєдинку чемпіонату проти МЮ. 

Михайло Мудрик, фото: Getty Images

Михайло вийшов на заміну щойно Челсі пропустив і взяв участь в порятунку команди від поразки, хоча нічим особливим не відзначився – 11 торкань до м’яча, 5 з 5 точних пасів, одна невдала спроба дриблінгу та всі чотири програні спроби боротьби за позицію і тепер уже найнижча оцінка серед усіх гравців Челсі. 

Артем Довбик (Рома, Італія)

  • 74 хвилини проти Верони – 2:3 
  • Оцінка від Flashscore: 7.0
  • Оцінка від Sofascore: 7.1

Форвард Роми взяв участь у церемонії вручення Золотого м’яча в Парижі, але пропустив матч проти Торіно через проблеми зі здоров’ям. Зате сповнений рішучості повернувся до складу в поєдинку проти Верони і забив гол, яким зрівняв рахунок. 

Гол Довбика дивіться в нашому ТГ-каналі

Однак римляни все одно примудрилися програти, що максимально наблизило їх до чергової зміни тренера. За час на полі Довбик завдав лише один удар по воротах, який став результативним. 25 разів торкнувся м’яча і віддав 15 з 18 точних пасів. Серед гравців Роми отримав другу найвищу оцінку в матчі. 

Роман Яремчук (Олімпіакос, Греція)

  • Поза заявкою на матч проти Каллітеї – 1:0
  • Матч в запасі проти Пансерраїкоса – 2:1

Черговий сумний тиждень для нашого форварда в Греції. Парадоксально, але якщо переважно гравцям ротації дають шанс проявити себе в кубкових змаганнях, то Хосе Луїс Менділібар навіть не включив Романа в заявку на матч Кубка Греції, давши ігровий час 17-річному Костуласу. 

Єгор Ярмолюк (Брентфорд, Англія)

  • Матч в запасі проти Шеффілд Венсдей – 2:1
  • Матч проти Фулгема відбудеться сьогодні 

На жаль, півзахисник нашої молодіжки не отримав ігрового часу в матчі Кубка англійської ліги проти Шеффілда з нижчого дивізіону. Можливо, тренер вирішив поберегти його на дербі АПЛ проти Фулгема? Не дуже віриться, а раптом…