Двічі чемпіон Європи, ексгравці збірної Франції, брат-близнюк хава Лаціо: цікаві історії нових легіонерів УПЛ

Переглядів 821
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
2 голоси
Двічі чемпіон Європи, ексгравці збірної Франції, брат-близнюк хава Лаціо: цікаві історії нових легіонерів УПЛ
Таллес. Фото: ФК Полісся
Цієї зими клуби Прем’єр-ліги активно працювали на трансферному ринку, тож у нас з’явилося чимало нових легіонерів. Серед них і хлопці з дуже цікавими біографіями, про них – в матеріалі від «УФ».

Поки Ігор Суркіс скаржиться на те, що через повномасштабну війну Динамо важко запрошувати легіонерів, більшість інших клубів УПЛ знаходять способи вирішити ці питання і підписують не лише африканців чи латиноамериканців, які марять про запуск кар’єри в Європі, а й футболістів, які перебували в структурах європейських грандів. 

Коментатор Кирило Круторогов у матеріалі на сайті «Український футбол» розповідає цікаві факти з біографії нових іноземців, що приєдналися до клубів Прем’єр-ліги. 

Таллес (Полісся): грав у Креспо з екс-динамівцем і колишнім харків’янином

Найдорожчий трансфер в історії житомирського клубу, за якого Геннадій Буткевич заплатив 1 мільйон євро. 21-річний центральний півзахисник встиг провести 52 матчі на рівні першої команди Сан-Паулу (1 гол, 2 асисти), хоча в більшості випадків все ж таки задовольнявся виходами на заміни. Має в своєму послужному списку, зокрема, і два матчі у Копа Лібертадорес. 

За Сан-Паулу він виступав під керівництвом аргентинської легенди Ернана Креспо. До речі, разом з Вітором Буено, який не зачепився в Динамо, Пауліньо Бойя, який взимку 2022-го підписав контракт з Металістом, але так і не перейшов туди через повномасштабну війну, а також справжніми легендами Жоао Мірандою (ексАтлетико) та Дані Алвесом (ексБарселона), який нещодавно потрапив за ґрати через зґвалтування. 

Таллес. Фото: Google

Яссін Фортюне (Полісся): займався в Арсеналі, і не київському чи харківському

Орендований Поліссям у швейцарського Сьона атакувальний гравець починав футбольне виховання в Ред Старі з паризького передмістя, потім потрапив в академію Ланса, а звідти його запросили в структуру лондонського Арсеналу. На той час він вже почав викликатися до юнацької збірної Франції і пройшов усі її рівні від U-16 до U-20, хоча так і не потрапив до молодіжної.

Зокрема у 2015-му забивав у ворота Андрія Луніна в спарингу проти наших юнаків, а ще на полі були Валерій Бондар та Денис Попов. Згодом брав участь в Євро-2016 (U-17). І загалом чимало пограв за збірні з Ібрахімою Конате з Ліверпуля та Дан-Акселем Загаду зі Штутгарта. 

В дублі Арсенала перетинався з воротарем-чемпіоном світу Еміліано Мартінесом, Райсом Нельсоном та Джо Віллоком. А ще мав дебют у французькій Лізі 1 у складі Анже. 

Яссін Фортюне. Фото: ФК Полісся

Кевін (Шахтар): хлопчик за 12 мільйонів

12-мільйонне придбання Шахтаря цієї зими – 21-річний футболіст, який провів за Палмейрас лише 11 матчів, але у 2023 став чемпіоном Бразилії. Двічі з’являвся на поле і в матчах Копа Лібертадорес, зокрема вийшов одразу по перерві півфінальної зустрічі з Бока Хуніорс, взяв участь в серії пенальті, реалізував, але його команда все одно програла і вилетіла за крок від фіналу. А ще минулого року він брав участь у молодіжному чемпіонаті світу, що проходив у Аргентині. Виходив на заміни, голів не забивав, а його збірна вилетіла в чвертьфіналі від Ізраїлю. 

Кевін. Фото: ФК Шахтар

Яков Башич (Зоря): хай запросить ще брата з Серії А

Хорват перейшов з Рудеша за 100 тисяч євро і встиг відзначитися переможним голом в дебютному матчі в УПЛ проти Ворскли. Потужний опорник має брата-близнюка, який за контрактом належить Лаціо, але грає на правах оренди за Салернітану. Римляни купили його влітку 2021 року в Бордо за понад 7 мільйонів євро. 

Також цікаво, що новачок Зорі почав займатися футболом в США, куди переїхав у 19-річному віці, отримавши стипендію одного з коледжів. 

Яков Башич. Фото: ФК Зоря

Самбу Сіссоко (Ворскла): за порадою Кане

До полтавців на правах вільного агента після виступу за бельгійський Серен приєднався 24-річний футболіст з досвідом ігор за юнацькі та молодіжну збірну Франції. У цих командах він перетинався з Малангом Сарром з Челсі, Муссою Діабі та Бубакаром Камара з Астон Вілли, Юссуфом Фофана з Монако і Жан-Клером Тодібо з Ніцци. Більшість з них, на відміну від Сіссоко, доросли і до виступів за першу збірну Франції. Цікаво, що Самбу брав участь в Чемпіонаті Європи-2018 серед юнаків до 19 років та молодіжного Чемпіонату світу U-20 в Польщі, тріумфатором якого стала наша команда на чолі з Олександром Петраковим. 

Взагалі-то Самбу є вихованцем Тура. Провів 11 матчів у французькій Лізі 1 та 32 – в бельгійському елітному дивізіоні. Джерела «УФ» запевняють: Ворскла поклала око на Сіссоко за поради його друга, іншого малійця за походженням, Ібри Кане.

Самбу Сіссоко. Фото: ФК Ворскла

Арад Бар (ЛНЗ)

Перший ізраїльтянин в історії черкаського клубу виховувався в тій же академії, що і колишня зірка Шахтаря Манор Соломон – Маккабі з Петах-Тікви. Щоправда, Соломон вже на початку 2019-го приєднався до «гірників», а Бар перейшов з молодіжки до першої команди Маккабі пізніше, в липні того ж року. В 60 матчах на рівні вищої ліги Ізраїлю Арад провів 60 матчів, забив 15 голів і зробив 6 асистів, граючи на позиції центрхава.

Минулого літа його за 370 тисяч євро купив швейцарський Цюрих, однак пограти йому там особливо не дали, дозволяючи отримувати практику виключно в другій команді (6 матчів, 1 гол), а взимку погодилися на продаж в ЛНЗ за 250 тисяч євро. 

Арад Бар. Фото: ФК ЛНЗ

Зе Гомес (Чорноморець): біографії вистачить на десяток гравців

«Моряком» став дуже цікавий персонаж. Жозе Гомес виховувався в академії Бенфіки. Забив 11 голів у 18 матчах за цю команду в Юнацькій Лізі УЄФА та провів 5 поєдинків за першу команду лісабонців, зокрема і мав свої 8 хвилин в справжнісінькій Лізі чемпіонів проти Наполі та просидів на лавці запасних на НСК Олімпійський в зустрічі з Динамо того ж сезону. Тричі виходив на заміну і в чемпіонаті Португалії. Тоді «орлів» очолював Руй Віторія, а в команді грали Нелсон Семеду, Гонсалу Гедеш, Грімальдо та Рафа Сільва. В тому ж сезоні 2016-2017 років Зе Гомес став чемпіоном Португалії. 

Але має він іще два крутих досягнення. В 2016-му новачок Чорноморця став чемпіоном Європи серед сімнадцятирічних, граючи разом з Леау з Мілана та Далотом з МЮ. Загалом за збірну U-17 він настріляв 19 голів у 28 матчах. Зокрема, три в матчах групового етапу, хет-трик у ворота австрійців у чвертьфіналі, гол нідерландцям у півфіналі, а ще він першим реалізував пенальті в серії вже у фіналі з іспанцями.

Через два роки, у 2018, Гомес ще раз виграв Євро, але тепер вже серед збірних з гравцями до 19 років. Півфінальну зустріч з нашими юнаками пропустив.

А от на клубному рівні його кар’єра складалася все ж таки не настільки вражаючи. Провів цілих п’ять років на контракті з першою командою Бенфіки, їздив в оренди у Портімоненсе та гданську Лехію, а потім на правах вільного агента перейшов у болгарське Черно Море, пограв у італійській Серії С за Сереньо, румунський ЧФР Клуж та кіпрський Етнікос. 

Зе Гомес. Фото: ФК Чорноморець

Рафаел Бандейра (Кривбас): хлопець зі структури Юве

По-перше, прізвище нового центрбека криворіжців звучить красиво. По-друге, з португальської воно перекладається як «прапор». А загалом Бандейра – футболіст з цікавою біографією. Він виховувався в академії лісабонського Спортинга, а потім перейшов у структуру Ювентуса. Щоправда, до першої команди італійського гранда так і не дістався. Зрештою пограв у нижчих дивізіонах Франції та Португалії і переїхав до Кривого Рогу. А ще Бандейра пограв за юнацьку збірну своєї країни U-18, зокрема разом з зіркою ПСЖ Гонзалу Рамушем, якого парижани купили в Бенфіки за 65 мільйонів євро. 

Рафаел Бандейра. Фото: ФК Кривбас