Гура витягнув Шериф у наступний раунд ЛЄ, Бесєдін завершив виступи в ЛЧ – повний огляд виступів українців у єврокубках

Переглядів 5506
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
10 голосів
Юрій Гура, фото: ФК Шериф
Матчі-відповіді стартового єврокубкового раунду для більшості наших вийшли не дуже успішними. Що сталося – у матеріалі «УФ».

Бесєдін, Пластун і Макаренко вилітають із Ліги чемпіонів. Кулієв і Ахмедзаде по пенальті програють Шерифу. Потішитися можна хіба що за Юрія Гуру та арбітра Віталія Романова, який відпрацював у матчі Ліги Європи Марібор – Ботєв. Хоча загалом наші все ще залишаються в єврокубках, хоч і в турнірах нижчого рівня.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає про виступ наших футболістів та тренерів у кваліфікаційних матчах єврокубків

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Артем Бесєдін (Ордабаси, Казахстан)

Оцінка від Flashscore: 6,2

• 65 хвилин проти Петрокуба (Молдова) – 0:1

Катастрофічним вийшов виступ ексгравців збірної України в кваліфікації найпрестижнішого євротурніра. Після нічиєї з сенсаційним чемпіоном Молдови у домашньому матчі (0:0) тріумфатори першості Казахстану програли в Кишиневі та вилетіли з ЛЧ. Єдиний і вирішальний гол стався на 34-й хвилині. Ані форварду Бесєдіну, ані опорнику Макаренку, ані центрбеку Пластуну (який грав у парі з колишнім українцем Малим, гравцем збірної Казахстану) вплинути на ситуацію не вдалося. 0 голів за 180 хвилин у їхньої команди.

Артем Бесєдін, фото: ФК Ордабаси

Казахстанські журналісти зазначили, що бюджет суперника їхніх чемпіонів у 15 разів менший за бюджет Ордабаси, прозоро натякаючи на те, що білоруський тренер Седньов може (або має) бути відправлений у відставку. Тепер на українське тріо чекає навіть не Ліга Європи, а кваліфікація Ліги конференцій, де вони зустрінуться з люксембурзьким Діфферданжем.

Ігор Пластун (Ордабаси, Казахстан)

Оцінка від Flashscore: 6,1

• 90 хвилин проти Петрокуба (Молдова) – 0:1

Євген Макаренко (Ордабаси, Казахстан)

Оцінка від Flashscore: 6,4

Сергій Вакуленко (Пюнік, Вірменія)

Оцінка від Flashscore: 5,9

• 90 хвилин проти Динамо (Мінськ, Білорусь) – 0:1

Фатальною вийшла Ліга чемпіонів і для пари українських захисників з Пюніка. Їхня команда під керівництвом Егіше Мелікяна тиждень тому також зіграла внічию (0:0), але вдома мінімально поступилася. Причому ще епічніше, ніж Ордабаси. Адже вирішальний гол вірменська команда пропустила на 90-й хвилині з пенальті. Мелікян після матчу зауважив, що в таких матчах пенальті після подібних зіткнень не призначають. А білоруська преса потішилася, що ця перемога допоможе їхній команді заробити 1,7 мільйон євро. На Пюнік тепер чекає північномакедонська Струга в кваліфікації Ліги конференцій.

Антон Братков (Пюнік, Вірменія)

Оцінка від Flashscore: 6,0

Андрій Карвацький (Паневежис, Литва)

• Матч в запасі проти ХІК (Фінляндія) – 1:1

27-річний українець з історією виступів за Реал Фарму та Олімпік за матчем у Фінляндії стежив з лави для запасних. Його команда зіграла внічию (1:1) після перемоги в першому матчі 3:0. У наступному раунді литовці з Каравацьким зіграють проти польської Ягелонії.

Андрій Демченко (Динамо Батумі, Грузія)

Грузинська команда під керівництвом українського тренера продемонструвала характер у протистоянні з чемпіонами Болгарії Лудогорцем. Після поразки на виїзді 1:3 батумці мінімально перемогли вдома (1:0), але цього не вистачило для камбеку і проходу в наступний раунд. Тепер зіграють в кваліфайні Ліги конференцій із чорногорським Дечичем.

Андрій Демченко, фото: ФК Динамо Батумі

ЛІГА ЄВРОПИ

Євген Шахов (Тобол, Казахстан)

• Матч в запасі проти Ружомберока (Словаччина) – 1:0

Ексгравець Дніпра та збірної України за домашнім матчем для Тобола стежив з лави для запасних. Його команда мінімально перемогла (1:0), але цього не вистачило для виходу в наступний раунд через поразку тиждень тому (2:5). У кваліфікації Ліги конференцій на них чекає швейцарський Санкт-Галлен.

Ельдар Кулієв (Зіра, Азербайджан)

• 58 хвилин проти Шерифа (Молдова) – 1:2 (4:5 по пенальті)

Більше тайму відіграв вихованець Маріуполя у складі команди зі своєї історичної батьківщини. Його замінили за рахунку 1:1, який влаштовував Зіру для виходу в наступний раунд. Але без нашого хлопця його команді не вдалося втримати необхідну перевагу. Вихованець українського футболу Рустам Ахмедзаде вийшов на заміну на 73-й хвилині (Оцінка від Flashscore: 5,9). У Лізі конференцій за тиждень зустрінуться зі словацькою Дунайською Стредою нашого Тараса Качараби.

Юрій Гура (Шериф, Молдова)

Екстренер Олександрії таки витягнув свою нову команду в наступний раунд кваліфікації ЛЄ. Після поразки тиждень тому від азербайджанської Зірі (0:1), на виїзді Шериф пропустив уже на 5-й хвилині і довгий час горів. Однак на початку другого тайму гості рахунок зрівняли локально, а на 77-й – вийшли вперед, тобто досягнули рівноваги за сумою двох матчів. Овертайми переможця не визначили, а от у серії пенальті сильнішими виявилися підопічні нашого Юрія Гури (5:4). Тепер на них чекає шведський Ельфсборг.

Віталій Романов

Наша бригада арбітрів на чолі з Віталієм Романовим відпрацювала на матчі між словенським Марібором та болгарським Ботевом (2:2, загалом 3:4). Український рефері показав чотири жовті гостям і жодної господарям. Далі пройшов Ботев – у наступному раунді він зіграє з Панатінаїкосом.

Віталій Романов, фото: ФК Рух

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Артем Полярус (Урарту, Вірменія)

Оцінка від Flashscore: 6,8

• 45 хвилин проти Калева (Естонія) – 2:0

Після пікантної ситуації, коли Естонія не дала дозвіл на вʼїзд жодному з шести російських футболістів Урарту на територію своєї країни, у матчі в Єревані обставини складалися інакше. Українець Артем Полярус грав з перших хвилин, але по перерві його замінив росіянин Ігнатьєв. Ще двоє громадян країни-агресорки всю гру провели на лаві для запасних.

Команда російського тренера Гунька та нашого Поляруса перемогла 2:0 та вийшла в наступний раунд, де зустрінеться з чеським Баником.

Ярослав Терехов (Мілсамі, Молдова)

• 67 хвилин проти Торпедо-БелАЗ (Білорусь) – 0:0

Колишній гравець ВПК-Агро та Енергії з Нової Каховки провів значну частину напруженого поєдинку, який голів не подарував. Але завдяки перемозі в першій зустрічі (4:2) молдавська команда українця проходить далі, де на неї чекає Астана з Казахстану.

Мирослав Мазур (Жальгіріс, Литва)

• Матч в запасі проти ВПС (Фінляндія) – 1:0

Вихованець Динамо так і не зʼявився на полі в матчі проти представника Фінляндії. Можливо, йому довірять ігрову практику в поєдинках наступного раунду проти кіпрського Пафосу?