Пауза ФІФА пройшла плідно для більшості легіонерів УПЛ, які були викликані у свої збірні. Дехто з них пристойно відзначився – про це у подробицях в огляді від «УФ».

Танзанійський новачок Шахтаря мав круте досягнення, хавбек Кривбаса зазнав ушкодження, а «динамівець» Діалло поїхав до Сенегалу, аби посидіти в запасі.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає про виступи представників УПЛ на рівні збірних під час вересневої паузи ФІФА.

• 60 хвилин проти Іспанії
  • Оцінка від Sofascore: 6.0
  • 90 хвилин проти Норвегії, асист
  • Оцінка від Sofascore: 6.7

Новачок «гірників» вийшов у стартовому складі своєї збірної в обох вересневих матчах. З іспанцями він діяв на позиції лівого захисника, а його команда потрапила під каток «фурії рохи». Азарова замінили на 60й хвилині за рахунку 1:4, але без нього грузини пропустили ще тричі, зазнавши нищівної поразки 1:7 удома.

У виїзній грі проти Норвегії Саньоль змінив тактичну схему з 4-2-3-1 на 3-4-3 й Азаров діяв по всьому лівому флангу та відіграв повний поєдинок. Грузини пропустили голи від зірок АПЛ Холланда та Едегора ще в першому таймі. А в компенсований до другого час Азаров асистував Зівзівадзе, який відіграв один м’яч (1:2). Після двох поразок від лідерів групи, будемо відвертими, шансів у збірної Грузії пробитися на Євро через групу кваліфікації фактично немає.

Іраклі Азаров. Фото: Шахтар

Гіоргі Гочойлешвілі (Шахтар, збірна Грузії)

• 77 хвилин проти Іспанії
  • Оцінка від Sofascore: 5.3
  • 45 хвилин проти Норвегії
  • Оцінка від Sofascore: 6.3

Правий захисник «Гірників» також в обох матчах виходив в основі, тож і на рівні збірної вони формують пару гравців по флангах. Але загалом Гочолейшвілі провів менше ігрового часу, аніж Азаров. В матчі проти норвежців його взагалі замінили по перерві. В обох поєдинках за оцінками Sofascore Гіо став другим найгіршим гравцем у складі своєї команди.

Став Лемкін (Шахтар, збірна Ізраїлю)

• 13 хвилин проти Румунії
  • Оцінка від Sofascore: 6.4
  • 90 хвилин проти Білорусі
  • Оцінка від Sofascore: 7.3

Центрбек Шахтаря, який донедавна виступав за молодіжну збірну Ізраїлю, цього разу дебютував у складі головної команди своєї країни. Це сталося в матчі проти прямого конкурента за путівку на Євро – Румунії. Лемкін вийшов на заміну лише на 77й хвилині замість іншого центрального захисника Гольдберга, який зазнав травми. Гра завершилася нічиєю 1:1, хоча ізраїльтянам було надзвичайно важливо намагатися перемогти, адже вони йдуть на третій позиції групи і поступаються саме цьому супернику на одне очко.

У домашній грі проти Білорусі Лемкін вже дієм у старті (вперше в кар’єрі на цьому рівні). Команда зіграла на «нуль», але переможний гол забила аж на 90+3й хвилині, змусивши своїх уболівальників суттєво понервувати. Його оцінка від Sofascore вища, аніж у зрадника «Гірників» Манора Соломона (7.0).

В заключних матчах кваліфікації збірна Ізраїлю гратиме проти Косова, Андорри та лобовий поєдинок з румунами вдома.

Новатус Міроші (Шахтар, збірна Танзанії)

• 90 хвилин проти Алжира
  • Оцінка від Sofascore: 7.4

Орендований у бельгійського Зульте-Варегем гравець, який ще не дебютував за Шахтар у офіційних матчах, допоміг своїй збірній пробитися на Кубок африканських націй. Танзанії було надзвичайно важливо здобутки очки у виїзному поєдинку проти лідера квартету ‒ і вони досягнули цього (0:0). Завдячуючи цьому, вони випередили Уганду та Нігер й з другого місця кваліфікувалися на турнір.

За оцінкою Sofascore, гравець Шахтаря став найкращим футболістом серед своїх та одним з кращих на дві команди.

Самба Діалло (Динамо, збірна Сенегалу)

• Матч в запасі проти Руанди

20-річний легіонер Динамо вперше в кар’єрі отримав виклик до головної збірної Сенегалу. Однак увесь матч відбору на Кубок африканських націй проти Руанди він провів у запасі, хоч і з турнірної точки зору гра ні на що не впливала, адже сенегальці заздалегідь забезпечили себе путівкою на турнір. В підсумку нічия 0:0 і сподівання, що Діалло справив позитивне враження на тренерський штаб Алью Сіссе у тренувальному процесі.

Самба Діалло. Фото: Динамо

Джихад Бізімана (Кривбас, збірна Руанди)

• 77 хвилин проти Сенегала

Капітан збірної Руанди з криворізького Кривбаса став найкращим гравцем серед руандійців в цьому матчі і одним з найкращих на дві команди (1:1). Проблема в тому, що на 77й хвилині його замінили через ушкодження, складність якого поки що не зрозуміла. Однак будь-яка проблема зі здоров’ям плюс дуже тривала дорога назад в розташування криворіжців ставить під питання його участь щонайменше в матчі проти Вереса.

Його ж збірна завершила відбірковий цикл без жодної перемоги на останній позиції в групі.

Едуардо Герреро (Зоря, збірна Панами)

• 56 хвилин проти Мартиніки, асист
  • Оцінка від Sofascore: 6.5
  • 32 хвилини проти Гватемали
  • Оцінка від Sofascore: 7.0

Форвард Зорі взяв участь в обох матчах своєї збірної у Лізі націй КОНКАКАФ. У домашній грі проти Мартиніки вийшов у старті, відзначився асистом, залишив поле на старті другого тайму і попри результативну дію та перемогу Панами (3:0) від Sofascore чомусь отримав найнижчу оцінку з-поміж гравців своєї команди.

У матчі проти Гватемали залишився в запасі і вийшов на заміну по перерві, а його оцінка, навпаки, була однією з кращих.

Коджо Азіангбе (Зоря, збірна Того)

• 20 хвилин проти Есватіні
  • Оцінка від Sofascore: 6.6
  • 45 хвилин проти Кабо-Верде
  • Оцінка від Sofascore: 6.8

19-річний гравець Зорі, який ще не дебютував у складі луганської команди, взяв участь в двох матчах збірної Того у кваліфікації на Кубок африканських націй. В обох виходив на заміну. І попри дві перемоги над Есватіні (2:0) та Кабо-Верде (3:2), тоголезці посіли третє місце в групі відбору і пролетіли повз основний раунд КАН.

Бені Макуана (Полісся, збірна Конго)

• 86 хвилин проти Гамбії

Хавбек Полісся отримав місце у старті своєї збірної у вирішальному поєдинку проти Гамбії. Конголезцям було важливо перемогти на виїзді, аби видряпати в прямого конкурента путівку на Кубок африканських націй з другого місця. І все йшло до того – команда Макуани двічі забила до перерви і зберігала цю перевагу до 79й хвилини, поки суперник не відіграв один м’яч. Після чого півзахисника Полісся замінили, а без нього команда пропустила ще один гол. Тож завдячуючи нічиєї (2:2), саме Гамбія їде на КАН разом з Малі від цього квартету. Оцінка Макуани від Sofascore – найгірша серед усіх гравців збірної Конго.

Бені Макуана. Фото: Полісся

Наджеб Якубу (Ворскла, збірна Нігеру)

• 90 хвилин проти Уганди

Поверненець до Ворскли відіграв від стартового до фінального свистка проти Уганди (0:2) та отримав найнижчу оцінку на дві команди від Sofascore. Збірна Нігеру не здобула жодної перемоги у відборі і з двома очками фінішувала на останній позиції своєї групи. Тепер Наджебу належить проявити себе й у клубі, тим більше, що Віктор Скрипник запевняє, що в очі Якубу ще не бачив.

Анж-Фредді Плюман (Рух, збірна Гваделупи)

• 75 хвилин проти Сент-Кітса та Невіса, асист
  • 67 хвилин проти Сен-Мартена, дубль

Гравець, який тільки нещодавно повернувся до Руха, запалив у двох матчах за свою збірну Гваделупи. Спершу відзначився асистом, що допомогло вирвати важку перемогу на виїзді проти Сент-Кітса та Невіса (2:1), а згодом оформив дубль у поєдинку зі збірною Сен-Мартена (4:0). Команда Плюмана та збірна Сент-Люсії здобули по дві перемоги на старті кампанії Ліги націй КОНКАКАФ і тепер очікують на очний поєдинок. Переможець групи зможе підвищитися в класі до Ліги А.