Мундіаль вперше у 21-му сторіччі пройде без гравців з УПЛ: згадуємо всіх представників нашої ліги в історії ЧС

Переглядів 6592
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
5 голосів
Мундіаль вперше у 21-му сторіччі пройде без гравців з УПЛ: згадуємо всіх представників нашої ліги в історії ЧС
Джуліус Агахова прои збірної Англії. Фото: Google
Сайт Ukrfootball згадує всіх представників клубів української Прем’єр-ліги в історії чемпіонатів світу перед стартом Мундіалю в Катарі.

Сьогодні розпочинається чемпіонат світу в Катарі. Нажаль для українських вболівальників, гравців з нашої Прем’єр-ліги ми на ньому не побачимо.

Єдиним реальним кандидатом на поїздку до Катару був польський захисник київського Динамо Томаш Кендзьора, але головний тренер збірної Польщі Чеслав Міхневіч вирішив відмовитися від послуг гравця та не вніс його до фінальної заявки своєї команди.

В останній раз чемпіонат світу проходив без гравців з УПЛ далекого 1998 року. Після цього кожного разу на Мундіаль відправлялось по декілька гравців з нашого чемпіонату. Ukrfootball пригадує кожного з них.

ЧС-2002: перші гравці з УПЛ в історії Мундіалю

В 2002-му році Шахтар вперше виграв золоті медалі чемпіонату України та виклик двох основних гравців донецької команди був цілком закономірним.

Джуліус Агахова (Нігерія, Шахтар – 3 матчі/1 гол на ЧС), Айзек Окоронкво (Нігерія, Шахтар – 3/0)

Нігерія стартувала з мінімальної поразки від Аргентини (0:1). В тому матчі відзначився легендарний форвард Габріель Батістута. В другому турі гравці Шахтаря були помітними на полі – спочатку Агахова ударом головою відкрив рахунок в матчі проти збірної Швеції, а потім Окоронкво не зміг стримати форварда суперників Генріка Ларссона, який зробив дубль та приніс своїй команді вольову перемогу (2:1).

В заключному турі нігерійці зіграли внічию зі збірною Англії (0:0). Команда набрала одне очко, посіла останнє місце в групі та залишила чемпіонат світу, а гравці Шахтаря зіграли по 90 хвилин в кожному з трьох матчів.

ЧС-2006: вісім гравців з УПЛ, перший представник Металіста в заявці

Мундіаль 2006 року, що проходив в Німеччині, запам’ятався виступом національної збірної України, яка дійшла до чвертьфіналу, що є найвищим досягенням в її історії.

Але ми згадаємо про інших представників УПЛ на тому чемпіонаті світу.

Шахтар в ті часи вже став повноцінною другою силою в чемпіонаті України, тричі вигравши чемпіонський титул. Донецька команда делегувала одразу п’ятьох гравців на Мундіаль, в той час як зі складу Динамо в Німеччину поїхали лише два футболісти.

Даріо Срна (Хорватія, Шахтар – 3/1), Стіпе Плетікоса (Хорватія, Шахтар – 3/0), Йєрко Лєко (Хорватія, Динамо – 2/0)

Хорвати мали всі шанси вийти з групи на ЧС-2006. В стартовому матчі команда мінімально поступилася Бразилії, в складі якої єдиним голом відзначився Кака (0:1).

В другому турі Даріо Срна не реалізував пенальті в поєдинку проти збірної Японії. Матч закінчився внічию 0:0.

Гра з Австралією була вирішальною – для виходу з групи хорватам потрібно було перемагати. Срна реабілітувався вже на 2-й хвилині матчу, коли забив ефектним ударом зі штрафного.Однак команда не змогла втримати перемогу, зігравши з австралійцями внічию 2:2.

Воротар Стіпе Плетікоса, як і Срна, був основним гравцем збірної Хорватії на Мундіалі-2006, а динамівець Йєрко Лєко двічі виходив на заміну.

Горан Гавранчіч (Сербія, Динамо – 3/0), Ігор Дуляй (Сербія, Шахтар – 3/0), Звонімір Вукіч (Сербія, Шахтар – 1/0)

Збірна Сербії зганьбилася на чемпіонаті світу у 2006 році. Команда програла всі три матчі – Нідерландам (0:1), Аргентині (0:6) та Кот-д’Івуару (2:3).

Гавранчіч повністю провів всі три матчі в захисті сербів, Дуляй виходив в двох стартових поєдинках, а Вукіч з’явився на заміну на 21 хвилину проти аргентинців за рахунку 0:3.

Маріуш Левандовськи (Польща, Шахтар – 2/0), Северін Ганчаржик (Польща, Металіст – 0)

Поляки не змогли вийти з групи, програвши Еквадору (0:2) та Німеччині (0:1). В заключному турі збірна Польщі обіграла Костар-Ріку (2:1) та посіла третє місце в своїй групі.

Левандовськи виходив на заміну в двох останніх турах та зіграв сумарно лише 39 хвилин. Ганчаржик потрапив до заявки поляків, але жодного разу не з’явився на полі. Северін залишається єдиним гравцем харківського Металіста, який їздив на Мундіаль.

ЧС-2010: на Мундіаль поїхали лише два динамівці

Бразильці з Шахтаря (Дуглас Коста, Жадсон, Алекс Тейшейра, Фернандіньо) не потрапили до заявки своєї команди, а Хорватія не вийшла на Мундіаль. Це призвело до того, що на чемпіонат світу до ПАР поїхали лише два представники київського Динамо.

Мілош Нінкович (Сербія, Динамо – 3/0)

Хавбек Динамо не грав в стартовому матчі з Ганою (0:1), але вийшов в другому турі на поєдинок з Німеччиною, який завершився сенсаційною перемогою сербів (1:0). В третьому турі команді з Нінковичем на полі потрібно було обігрувати Австралію, але Сербія поступилася (1:2) та зайняла останнє місце в своїй групі.

Айїла Юссуф (Нігерія, Динамо – 1/0)

Юссуф не грав в двох стартових матчах збірної Нігерії, в яких команда поступилася Аргентині (0:1) та Греції (1:2).

Однак нігерійці зберігали шанси на вихід в плей-офф перед останнім туром. Для цього треба було обов’язково обігрувати Південну Корею та чекати на поразку греків від аргентинців.

Аргентина не підвела, а от Нігерія вже з Юссуфом у складі виграти у корейців не змогла – нічия 2:2. Динамівець провів на полі 90 хвилин на позиції опорного півзахисника та відзначився лише жовтою карткою.

ЧС-2014: дев’ять гравців з УПЛ, перша медаль, представники Зорі та Волині

В 2014 році УПЛ була найсильнішою в історії. До України їхали грати якісні легіонери, що з рештою позначилось на кількості представників нашого чемпіонату на Мундіалі, яка залишається рекордною за весь час.

Бернард (Бразилія, Шахтар – 3/0)

В 2014-му році чемпіонат світу відбувався в Бразилії. В заявку господарів потрапив півзахисник Шахтаря Бернард.

В матчі-відкритті Мундіаля гравець вийшов на заміну в матчі з хорватами за рахунку 1:1 та діяв проти свого одноклубника Срни. В підсумку бразильці таки дотиснули суперника – 3:1. В другому турі гравець «гірників» вийшов на заміну в перерві матчу з Мексикою, але ця гра закінчилась внічию 0:0.

Після цього Бернард надовго засів на лаві запасних і вийшов на 90 хвилин лише в півфіналі проти збірної Німеччини, який закінчився ганебною поразкою господарів Мундіаля (1:7).

Мігель Велозу (Португалія, Динамо – 3/0)

Велозу був основним гравцем збірної Португаліїї на ЧС-2006. Хавбек зіграв всі три матчі – проти Німеччини (0:4) його замінили в перерві за рахунку 0:3, а наступні дві гри зіграв повністю – проти США (2:2) та Гани (2:1).

Динамівець не відзначився результативними діями, а Португалія з Кріштіану Роналду зайняла лише третє місце в групі та вилетіла з Мундіалю.

Джермейн Ленс (Нідерланди, Динамо – 4/0)

Хавбек Динамо не був основним гравцем збірної Нідерландів, але провів чотири матчі та сумарно награв 127 хвилин ігрового часу. Ленс не відзначився результативними діями, але став власником бронзових медалей чемпіонату світу.

Даріо Срна (Хорватія, Шахтар – 3/0), Едуардо (Хорватія, Шахтар – 1/0), Домагой Віда (Хорватія, Динамо – 0), Огнєн Вукоєвіч (Хорватія, Динамо – 0)

Хорвати розпочали з поразки від господарів Мундіалю, збірної Бразилії (1:3), в другому турі впевнено обіграли Камерун (4:0), але у вирішальному матчі поступилися збірній Мексики (1:3) та зайняли третє місце в групі.

Даріо Срна провів повністю всі три матчі з капітанською пов’язкою, але цього разу результативними діями не відзначився. 

Едуардо з’явився на полі лише в матчі з Камеруном вже за рахунку 3:0 та віддав гольовий пас на Маріо Манджукіча, а Віда з Вукоєвичем так і не вийшли на поле жодного разу.

Тоні Шуніч (Боснія і Герцеговина, Зоря – 2/0)

Шуніч став поки єдиним легіонером Зорі, який викликався до своєї національної збірної на чемпіонат світу. Центральний захисник не грав в стартовому матчі на Мундіалі проти Аргентини (1:2), але провів повністю наступні два поєдинки – проти збірних Нігерії (0:1) та Ірану (3:1).

Боснія і Герцеговина зайняла третє місце в своїй групі та не вийшла в плей-офф.

Мішель Бабатунде (Нігерія, Волинь – 2/0)

Півзахисник був викликаний до лав національної збірної Нігерії з луцької Волині. В стартовому матчі проти Ірану (0:0) гравець на поле не виходив. В другому турі Нігерія обіграла Боснію і Герцеговину (1:0), а Бабатунде зіграв 75 хвилин ігрового часу. 

В заключному матчі групової стадії нігерійці поступилися Аргентині (2:3). В складі суперника феєрив Ліонель Мессі, який відзначився дублем. Бабатунде знову вийшов в старті та віддав гольовий пас на форварда Ахмеда Мусу, але це не врятувало нігерійців від поразки.

Збірна Нігерії вийшла до 1/8 фіналу, де поступилася Франції (0:2), але Бабатунде участі в цьому матчі не брав.

ЧС-2018: найвище досягення гравця з УПЛ в історії Мундіалю

Криза, яка розпочалася в українському футболі після 2014 року, не могла не відобразитись на кількості гравців нашого чемпіонату на Мундіалі. Лише один футболіст з УПЛ виходив на поле в росії, але йому вдалося здобути найвище досягнення в історії – допомогти своїй збірній пробитись у фінал.

Йосип Піварич (Хорватія, Динамо – 4/0)

Лівий захисник Динамо здобув найвище досягнення серед гравців з УПЛ – став віце-чемпіоном світу у складі збірної Хорватії.

Піварич починав Мундіаль на лаві запасних. Вперше він вийшов на поле в матчі третього туру проти збірної Ісландії (2:1), та відзначився гольовим пасом на Мілана Баделя.

Хорвати складно йшли по раундах плей-офф: в матчах з Данією та росією все вирішували післяматчеві пенальті, а в полуфіналі команда обіграла Англію в екстра-таймі (2:1). Піварич допоміг Хорватії вийти у фінал, виходивши на заміни у всіх трьох матчах плей-офф.

В фіналі проти збірної Франції (2:4) динамівець залишився на лаві запасних, але здобув срібні медалі чемпіонату світу.

Тайсон (Бразилія, Шахтар – 0), Фред (Бразилія, Шахтар – 0)

Збірна Бразилії дісталась чвертьфіналу на чемпіонаті світу, що проходив в росії. Гравці Шахтаря поїхали на Мундіаль, але жодного разу так і не з’явилися на поле в п’яти матчах.

ЧС-2022: жодного гравця з УПЛ, але чотири футболісти з досвідом виступів в нашому чемпіонаті

Відсутність футболістів з УПЛ на чемпіонаті світу – закономірність. Рівень нашого чемпіонату знизився через повномасштабну війну в країні, а більшість легіонерів взагалі залишили Україну.

Фред (Бразилія)

Хавбек МЮ грав за Шахтар з 2013-го по 2018 роки та провів за «гірників» 155 матчів, в яких забив 15 голів та зробив 16 результативних пасів.

За збірну Бразилії гравець зіграв 28 поєдинків та має шанси вийти на поле в Катарі, оскільки є одним з основних футболістів своєї національної команди.

Алехандро Гомес (Аргентина)

34-річний вінгер виступав за харківський Металіст в сезоні 2013/14 та зіграв 24 матчи, в яких забив шість м’ячів й зробив чотири асисти. Зараз Гомес захищає кольори іспанської Севільї.

Алехандро вперше їде на чемпіонат світу, але скоріше за все, буде гравцем ротації в сильній збірній Аргентини, за яку провів 15 матчів та забив три голи в своїй кар’єрі.

Домагой Віда (Хорватія)

Центрбек нещодавно зіграв свій 100-й матч в складі национальної збірної Хорватії. Віда виступав за Динамо з 2013-го по 2018 роки та провів за киян 160 поєдинків, в яких забив 13 голів та зробив дев’ять результативних передач. Зараз Домагой грає за грецький АЕК.

Мартін Онгла (Камерун)

Екс-хавбек Карпат провів за львів’ян 15 матчів та забив два голи в УПЛ в 2019-му році. В складі національної збірної Камеруну Онгла зіграв 18 поєдинків та може вийти на поле в Катарі.

Андрій Каплун

X