Ребров чув про Ліверпуль: а яка ситуація із захисниками в клубі, куди чутки відправляють Забарного
Сергій Ребров вважає, що нинішній сезон буде визначальним у кар’єрі колишнього центрбека Динамо, який наразі виступає в АПЛ за Борнмут. Головний тренер збірної України навіть назвав конкретний клуб, який цікавиться Забарним – і це сам Ліверпуль. До нього дійсно придивляються топ-клуби і один з них – той, про який говорив Сергій Станіславович – просто зараз очолює турнірні таблиці Прем’єр-ліги та Ліги чемпіонів.
Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» напередодні 12-го туру АПЛ і чергового матчу Борнмута аналізує перспективи Забарного на «Енфілді».
Ліверпуль безболісно переживає розставання з Клоппом завдяки тренеру, якого хотів Шахтар
Ми всі звикли до того, що «мерсисайдці» – це команда Юргена Клоппа. Однак після дев’ятирічної ери німець вирішив піти на відпочинок і заміна для нього знайшлася доволі швидко. Його наступник, нідерландець Арне Слот, прийшов без багатого трофейного бекграунду – один трофей нідерландської Ередивізії за три сезони з Фейєнордом і Кубок країни. А ще – нищівна перемога над Шахтарем в плей-оф Ліги Європи (7:1), після якої, за чутками, цього тренера дуже хотів запросити в свою команду Рінат Ахметов. Але Слот чудово розумів, що має робити наступний крок уже в топ-чемпіонат, тож «гірники» отримали його асистента Марино Пушича, а Слот переїхав у Ліверпуль.
Арне Слот, колаж: Give Me Sport
У дебютному сезоні на «Енфілді» його команда видається дуже переконливою, очолює турнірну таблицю АПЛ після 11 турів з перевагою над МанСіті на 5 очок, програвши лише раз і раз зігравши внічию. А ще після чотирьох турів ЛЧ Ліверпуль – найкраща команда турніру і єдина, яка не зазнала втрат. При цьому Слот переважно грає за схемою 4-2-3-1, яка ще кілька років тому була дуже популярною, але останнім часом багато хто відмовився від двох півзахисників в глибині. Проте не Арне Слот.
Хоча подекуди він перемикає її на 4-3-3, не змінюючи вибір трійки хавів у центрі поля, але трішки міняючи їхнє тактичне позиціювання. Разом з тим, дуже цікаво те, що, судячи з теплових мав, в зоні опорних півзахисників багато часу не проводить жоден з номіналів – вони грають вище, а туди підіймаються центральні оборонці, стабільно виконуючи дуже-дуже велику кількість передач. Тож до цього потрібно бути готовим Забарному – активна робота з м’ячем та диригування грою команди із глибини.
Українця розглядають як заміну одному з кращих центрбеків в історії і легенді клубу
Ні в кого немає сумнівів, що нідерландець Вірджіл ван Дейк – один з найкращих гравців у своєму амплуа щонайменше в сучасній історії. Він поєднує у собі всі якості, якими має володіти сьогодні центральний захисник – позиціювання, атлетизм, чудова гра у відборі, пристрасть, здоровий глузд, робота під тиском, володіння м’ячем, пас на будь-яку відстань тощо. А ще – він беззаперечний лідер колективу, надзвичайно грамотний та розумний футболіст. Але йому 33 роки і його чинний контракт з Ліверпулем завершується наприкінці сезону.
Сам Вірджіл зацікавлений у пролонгуванні угоди з клубом до літа 2027-го. Однак боси «мерсисайдців» хотіли би омолодження складу, хоча приймати рішення чи робити це вже зараз буде Арне Слот. Він має визначитися, чи продовжуватиме будувати команду через ветеранів – ван Дейка та Салаха. Хоча в будь-якому випадку, Ліверпуль потребує якісної заміни для Вірджіла, навіть якщо він залишиться – через два роки має бути футболіст не нижчого рівня за нього, а набуття цього рівня відбуватиметься, звісно, не виключно через тренування, а вже у конкуренції з зіркою. Наразі ж нідерландець – лідер команди за ігровим часом цього сезону разом з Гравенберхом.
Вірджіл ван Дейк, фото: Reuters
Статус в команді ще одного центрального захисника Ібрагіма Конате також не підлягає сумнівам – він грає в більшості матчів в основі зі стартового до фінального свистка. Решта двоє – 27-річний вихованець Сергія Балтачі Джо Гомес та 21-річний Джарелл Кванса задовольняються мінімумом і перебувають в команді виключно на випадок втрат провідних гравців. Гомес дуже хотів залишити «Енфілд» минулого літа, але перехід в Ньюкасл зірвався. Однак Ліверпуль не буде проти відпустити його. Кванса в жовтні підписав новий контракт з клубом, але це варіант на майбутнє і його цілком можуть відправити в оренду.
Ліверпуль майже ніколи не купував гравців Борнмута, але відправляв туди своїх талантів
За всю історію «мерсисайдці» лише одного разу запросили до себе гравця «вишень» – у 1991-му вони за суму еквівалентну 750 тисячам євро купили сина Харрі Реднаппа – Джимі. Він провів у клубі 11 років та 308 матчів. А от у зворотному напрямку їхало чимало футболістів, які не змогли себе якось зарекомендувати на «Енфілді». Один зі свіжих прикладів – трансфер Домініка Соланке у 2019-му за 21,2 мільйона євро і його продаж через п’ять років до Тоттенгема втричі дорожче. Загалом Борнмут витратив на трансфери з Ліверпуля майже 48 мільйонів євро, підписавши також Джордона Айба, Бреда Сміта, Харрі Вілсона та Нета Філіпса.
Цікаво, що офіційно у Іллі Забарного немає особистого менеджера, що дещо парадоксально в сучасному світі футболу. Певний час тому агент Олександр Яковенко розповідав про це в інтерв’ю. З іншого боку, іноземні спеціалізовані портали стверджують, що інтереси українського центрального захисника представляє агенція Wasserman, до якої днями приєднався також Юхим Конопля.
Також з клієнтів цієї компанії в Ліверпулі наразі є лише двоє гравців: ймовірний конкурент Іллі – Джо Гомес – та центрхав Кьортіс Джонс.