Сирота став найгіршим, Качараба зазнав розгрому, а Вакуленко отримав червону – деталі виступу українців у єврокубках

Кирило Круторогов Кирило Круторогов
15 голосів
Олександр Сирота у матчі з Сабахом, фото: ФК Маккабі Хайфа
Кваліфікація єврокубків триває. І у ній беруть участь чимало українців. Про виступ кожного з них – у матеріалі «УФ».

Обидва українські тренери програли, а вихованець зіркового Металіста Артем Радченко повернувся на євроарену після виступу в чемпіонаті Мальти.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає про те, як склався єврокубковий тиждень для наших футболістів, тренерів та арбітрів.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Андрій Каравацький (Паневежис, Литва)

• Матч в запасі проти Ягеллонії (Польща) – 0:4

Єдиний українець на цій стадії головного клубного євротурніру. Щоправда, у матчі проти чемпіонів Польщі уродженець Нововолинська та ексгравець Реал Фарми, вінницької Ниви, Рубікона та Олімпіка залишився на лаві для запасних. А дарма… Можливо, якби отримав ігрові хвилини, то його команда не зазнала би домашньої нищівної поразки 0:4, пропустивши тричі до 30-ї хвилини першого тайму.

До речі, інший уродженець Волині та колишній українець, а нині гравець національної збірної Польщі Тарас Романчук провів на полі всю гру у складі Ягеллонії.

ЛІГА ЄВРОПИ

Юрій Гура (Шериф, Молдова)

Тиждень тому український головний тренер Шерифа у драматичному стилі із серією післяматчевих пенальті вивів свою нову команду в наступний раунд повз азербайджанську Зіру, а тепер є єдиним нашим співвітчизником на цій стадії кваліфікації Ліги Європи.

Юрій Гура, фото: ФК Шериф

У протистоянні зі шведським Ельфсборгом Шериф пропустив вирішальний гол на 86-й хвилині з пенальті. До того гра видавалася абсолютно рівною, що підтверджують і статистичні показники. Цікаво, що і Зірі Шериф програв першу гру з рахунком 0:1, але у матчі-відповіді продемонстрував характер. Чи зможе подібне зробити Юрій Гура зі своєю командою двічі поспіль?! Дізнаємося за тиждень.

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Олександр Сирота (Маккабі Хайфа, Ізраїль)

• 90 хвилин проти Сабаха (Азербайджан) – 0:3
  • Оцінка Flashscore: 5.5

Зовсім нещодавно орендований у київського Динамо центральний захисник кілька днів тому дебютував у складі своєї нової команди в матчі Кубка Ізраїлю, а тепер провів перший матч і в євротурнірі. Щоправда, вийшов він для українця та його Маккабі жахливим. У номінально домашньому поєдинку в угорській Кішварді ізраїльтяни зазнали поразки з великим рахунком, пропустивши три голи у другому таймі. Сам Сирота став найгіршим гравцем Маккабі за оцінкою Flashscore.

Артем Беседін (Ордабаси, Казахстан)

• 45 хвилин проти Діфферданжа (Люксембург) – 0:1
  • Оцінка Flashscore: 6.2

Після вильоту з кваліфікації Ліги чемпіонів від скромного молдавського Петрокуба, казахстанська команда з трьома нашими у складі потрапила в кваліфай Ліги конференцій, де встигла зганьбитися, програвши чемпіону Люксембурга на виїзді. Колишній форвард збірної України провів лише перший тайм, але отримав вищий бал з-поміж українського тріо. Щоправда, заміна нападника за рахунку 0:1, очевидно, говорить, про його спроможність бути корисним команді, принаймні на думку білоруського головного тренера Ордабаси Олександра Седньова.

Ігор Пластун (Ордабаси, Казахстан)

• 90 хвилин проти Діфферданжа (Люксембург) – 0:1
  • Оцінка Flashscore: 5.8

Євген Макаренко (Ордабаси, Казахстан)

• Жовта картка
  • Оцінка Flashscore: 5.9

Макаренко (зліва), Пластун і Бєсєдін (у центрі у верхньому ряду). Фото: ФК Ордабаси

Денис Дедечко (Зімбру, Молдова)

• 45 хвилин проти Арарат-Вірменії – 0:3
  • Оцінка Flashscore: 6.1

37-річний українець відіграв перший тайм на позиції центрального захисника. За його присутності на полі його команда поступалася 0:1, а от після його заміни пропустила ще двічі і зазнала розгромної поразки на своєму полі (0:3).

Данило Кучер (Арарат-Вірменія)

• Матч в запасі проти Зімбру (Молдова) – 3:0

Колишній голкіпер Минаю та Інгульця за впевненою перемогою своєю команди стежив з лави для запасних. До Арарат-Вірменії він приєднався лише тиждень тому, тож лише починає конкурувати з резервним воротарем збірної Вірменії Арсеном Бегларяном.

Тарас Качараба (ДАК Дунайська Стреда, Словаччина)

• 90 хвилин проти Зіри (Азербайджан) – 0:4

Центральний захисник з трьома матчами в складі національної збірної України став співучасником ганьби віцечемпіонів Словаччини у протистоянні з віцечемпіонами Азербайджану. По два голи ДАК пропустив у кожному з таймів і фактично втратив шанси на прохід в наступний раунд. У Качараби, що логічно, одна з найнижчих оцінок на дві команди.

Тарас Качараба, фото: ФК ДАК

Ельдар Кулієв (Зіра, Азербайджан)

• 11 хвилин проти ДАК Дунайська Стреда, Словаччина – 4:0
  • Оцінка Flashscore: 6.6

Колишній півзахисник Маріуполя та Минаю вийшов на заміну наприкінці гри вже за рахунку 4:0.

Сергій Вакуленко (Пюнік, Вірменія)

• 60 хвилин проти Струги (Північна Македонія) – 1:2
  • Червона картка
  • Оцінка Flashscore: 4.4

Ексзахисник молодіжної збірної України підвів свою команду. За рахунку 1:1 і напруженої гри він отримав пряму червону на 60-й хвилині. Після цього Егіше Мелкян був змушений знімати з гри атакувального хавбека колумбійця Карабальо та випускати російського захисника Міхаіла Коваленка. Через 11 хвилин гри у меншості вірмени пропустили. А Вакуленко отримав найнижчу оцінку в матчі. Владислав Кулач до заявки Пюніка поки що не потрапляв.

Артем Радченко (Трансінвест, Литва)

• 86 хвилин проти Млади (Чехія)
  • Оцінка Flashscore: 6.3

Колись дуже перспективний вихованець першої версії Металіста, який так і не отримав змоги заграти в харківській команді Мирона Маркевича, а потім не зачепився у хорватському Хайдуку і змінив багато команд від першолігового Миколаєва до друголігової Перемоги. Тепер він грає в єврокубках у складі команди з Литви, до якої приєднався лише цього місяця з чемпіонату Мальти. Цей матч був для нього першим в основі Трансінвеста.  І хоч його команда програла в Чехії (0:2), український півзахисник отримав одну з найвищих оцінок у складі литовців.

Артем Полярус (Урарту, Вірменія)

• 64 хвилини проти Баніка (Чехія) – 1:5

Ексгравець Олександрії та кількох російських клубів взяв активну участь в розгромній поразці своєї вірменської команди під керівництвом російського тренера. Поляруса замінили за рахунку 0:4, коли все вже було зрозуміло.

Богдан Мельник (Фехервар, Угорщина)

• 90 хвилин проти Сумгаїта (Азербайджан) – 2:1

Вихованець Ворскли, який у червні змінив Кішварду на Фехервар, дебютував у новій команді виходом у стартовому складі. Угорці перемогли на виїзді, а український захисник отримав другу найгіршу оцінку з-поміж футболістів Фехервара.

Євген Сердюк (ЦСКА 1948, Болгарія)

• 3 хвилини проти Будучності (Чорногорія) – 1:0

Уродженець Дружківки, Донецької області пробував свої сили в португальській Боавішті, а потім показав себе пристойним бомбардиром у чемпіонаті Болгарії. Щоправда, з квітня 2023 року йому дошкуляє травма, через яку він ніяк не повернеться до гри на стабільній основі. Але йому дали зіграти три заключні хвилини переможного матчу в Лізі конференцій.

Євген Сердюк (ліворуч), фото: Instagram

Юрій Пантя (Неман, Білорусь)

• 90 хвилин проти Клужа (Румунія) – 0:0
  • Оцінка Flashscore: 6.7

34-річний гравець з українським паспортом значну частину карʼєри проводить в Білорусі. Цього разу він відіграв увесь матч проти колишньої команди Євгена Коноплянки. Білоруси сенсаційно не програли, а Пантя отримав другу найвищу оцінку серед гравців Немана.

Мирослав Мазур (Жальгіріс, Литва)

• Вийшов на заміну на 90+8-й хвилині матчу проти Пафоса (Кіпр) – 2:1

25-річний півзахисник зʼявився на заміну просто перед фінальним свистом, але став співучасником доволі несподіваної перемоги своєї команди над представниками Кіпру.

Євген Шахов (Тобол, Казахстан)

• Матч в запасі проти Сент-Галла (Швейцарія) – 1:3

Виїзний поєдинок експівзахисник Дніпра та збірної України провів на лаві для запасних.

Євген Шахов, фото: ФК Тобол

Єгор Маценко (Шльонськ, Польща)

• Матч в запасі проти Риги (Латвія) – 0:0

22-річний уродженець Черкас, який виховувався в академії Динамо, але ніколи не виступав на професійному рівні в Україні, чимало пограв у минулому сезоні за Шльонськ і допоміг команді з Вроцлава вийти в єврокубки. Щоправда, за цією грою він стежив з лави для запасних.

Ярослав Терехов (Мілсамі, Молдова)

• Матч в запасі проти Астани (Казахстан) – 1:1

Андрій Демченко (Динамо Батумі, Грузія)

Команда українського тренера несподівано поступилася вдома чорногорському Дечічу, пропустивши двічі упродовж чотирьох хвилин у середині другого тайму – 0:2.

Денис Шурман

Українська бригада арбітрів відпрацювала матч кваліфікації Ліги конференцій між Го Ехед Іглс (Нідерланди) та Бранном (Норвегія). Шурман показав по жовтій картці гравцям кожної з команд та у компенсований до другого тайму час вилучив футболіста господарів Енріка Ллансану (0:0).