Стартує група Чемпіонська Першої ліги: ван Леувен і Металіст 1925, Епіцентр і Агробізнес із форою, ФК Кудрівка з новачками

Переглядів 121
Аватар Павло Клименко Павло Клименко
1 голос
Стартує група Чемпіонська Першої ліги: ван Леувен і Металіст 1925, Епіцентр і Агробізнес із форою, ФК Кудрівка з новачками
Перша ліга. Колаж: УФ
Весняна частина Першої ліги 2024/25 в огляді від «УФ»: тепер це група Чемпіонська – вісім претендентів на УПЛ, зокрема, зірковий Металіст 1925, представник всеукраїнського гіпермаркету Епіцентр, півфіналіст Кубка України Буковина. Кожна команда, всі переходи та головні особистості представлені.

Чемпіонська група стартує в Першій лізі – це головна подія другого етапу змагань ПФЛ, адже серед восьми найкращих команд визначаться дві, які підвищаться в класі напряму, а також ще дві, які зіграють в плей-офф із 13-ю та 14-ю командами УПЛ за це право. 

При цьому у нас вимальовується дуже серйозна інтрига, тому що від другого місця (прямий вихід у Прем’єр-лігу) до п’ятого – лише три очка, а останнє місце теоретично за два тури може піднятися в зону стикових матчів. І, що найцікавіше, клуби з найпотужнішими спонсорами та найкращим підбором дорогих і статусних гравців, наразі відстають від лідерів! 

Сайт «Український футбол» напередодні старту групи «Чемпіонська» представляє: 

  • всі 8 команд,  
  • всі переходи, 
  • всі спаринги, 
  • амбіції учасників. 

Головні цифри та факти для вас зібрав Павло Клименко, а також до трансферів клубів, результатів контрольних матчів і найбільш суттєвих цитат керівників і тренерів клубу додав коментарі оглядача чемпіонату України з футболу Артура Валерка.

Перша ліга

Група Чемпіонська

БУКОВИНА (Чернівці)

8-е місце

Прийшли: з.Прокопчук (ФК Минай Д2), п.Васильєв (Чорноморець Д1), п.Плакса (ФК Олександрія Д1), н.Кожушко (Кривбас Д1).

Пішли: гол.тр.Кривенцов, з.Азізов (Поділля Д2), з.Дудник (Вікторія Д2), п.Панчишин (Кремінь Д2 п/ор), п.Фарасєєнко (Інгулець Д1), п.Будняк.

Всі контрольні матчі: Ревера 1908 – 4:1 (Кольцов пен., Гончарук, Хамелюк пен., Орлов), Полісся-2 – 2:0 (Бойчук, Тищенко), Металург – 1:2 (Плакса, 90 – Блізніченко, 51, Варяник 76), Минай – 5:1 (Бойчук-2, Кольцов, Хамелюк, Стецюра), СК Вільхівці – 1:0 (Гірний, 21), Агробізнес – 0:0, Металіст 1925 – 2:2 (Бойчук 24, Гончарук 32 – Стень 39 пен., Гаджиєв 90), Скала 1911 – 2:4 (Гончарук-2), Рух-2 – 2:0 (Гончарук, 35, Скіцко, 53), ФК Ужгород – 2:1 (Андрейчук, 50, Голуб, 86), Минай – 2:0 (Плакса, Андрейчук), Агробізнес – 4:1 (Бойчук 20, 24, Тищенко 66, Кілєвий 90 – Войтіховський, 62), Пробій – 0:1, Полісся – 0:0, Полісся-2 – 4:0 (Глущук-2, Андрейчук, Хамелюк пен.), Верес – 0:2 (Шарай, Лепський).

Завдання: «Завдання-мінімум було виконано: ми потрапили до першої четвірки групи А і тепер виступатимемо в Чемпіонській групі, яка дає право боротися навесні за вихід в УПЛ. Але, звісно ж, ні кількістю набраних очок, ні змістом гри я не можу бути задоволеним – є ще багато над чим працювати», – сказав виконуючий обов'язки головного тренера Буковини Григорій Чурілов клубній пресслужбі.

Григорій Чурілов. Фото: ФК Буковина

Артур Валерко – про сильні та слабкі місця команди:

  • Козир – спонсор із великими можливостями

Брати Дубінські відразу ж показали, що готові вкладати серйозні кошти в Буковину. Гравці сюди приходили хороші – від Каневцева з Кольцовим і до нинішніх придбань. Півфінал Кубка України – це не межа амбіцій нових інвесторів. Вони хочуть в УПЛ. Заради цього варто відштовхуватися від останнього місця, тим більше, за очками не все втрачено. 

  • Вразливість – вкрай нестабільні результати

Буковина восени втратила 22 очка із 42 можливих. Кривенцов пішов, спортдир Чурілов намагався стабілізувати ситуацію. Проте, якщо чесно, в той час, як інші стрибали вище голови зі скромним підбором гравців, то чернівчани суттєво недобрали очок навіть із тим, що було. Зараз до четвертого місця (рубіж стикових матчів) – 5 очок, до другого (прямий підйом у класі) – вісім. Зважаючи на те, що навесні грати з Металістом 1925, ФК Кудрівка, ЮКСА та СК Полтава, судіть самі, наскільки це реалістична місія. 

  • Головна зірка – Олег Кожушко

Буковина - це друга команда чемпіонату за оціночною вартістю гравців, але при цьому одну очевидну зірку важко визначити. Це хто може бути? Опорник Кольцов, який дуже суттєво допоміг Інгульцю стати чемпіоном Першої ліги минулого сезону? Це півзахисник Тищенко, який аналогічну роль свого часу відіграв у виході в УПЛ ЛНЗ? Чи це, можливо, харківський воротар Каневцев, якого місцеві колись називали перспективнішим за Луніна? Ми от авансом назвемо Кожушка. Це далеко не останній форвард УПЛ був, пограв за Кривбас, Олександрію, Дніпро-1. Був період – за команду Вернидуба навіть багато забивав. Тепер питання – тільки в серйозності травми Олега в кубковому матчі з Вікторією. Бо, зважаючи на травму Гірного та, на мою думку, поспішне розставання з ветераном Палагнюком, інакше вималюється гостра проблема з нападом.  

  • Над чим працювали – постаралися підсилитися

Буковина розвантажила склад, звільнивши низку гравців, які не виправдали сподівань. Із новачків реально багато хто може бути корисним – той же Плакса це очевидний талант, недарма мав контракти в Маріуполі, Чорноморці та Олександрії; Прокопчука добре знають у Чернівцях, він тут грав і повертається з Минаю сильнішим; Васильєв – хай і гравець на спаді, проте треба ж десь підстрахувати й дублювати такого стилеутворюючого гравця, як Кольцов; про важливість Кожушка в ситуації, яка складається в нападі, ми вже говорили. Проте, якщо чесно, для такої складності завдання, як вихід в УПЛ при –5 чи –8, можна було б запросити ще, як мінімум, одного забивного центрфорварда, одного висококласного вінгера (бо ж ще й Голуб травмований), а також центрбека для підстраховки.

ЮКСА (Тарасівка)

7-е місце

Прийшли: тр.Ломко (ЛНЗ U-19), тр.вор.Бандура (Діназ Д2), в.Чеботарьов, п.Співаков (обидва – Лівий Берег Д1), з.Лук’янчук (Оболонь Д1), з.Мельник (Верес Д1), з.Козиренко (Інгулець Д1), п.Ромаріньо (Америка Ріо Бразилія Д2), п.Собослой (ЮКСА юн), п.Татарков.

Пішли: тр.вор.Остапов, в.Шерстяних (Оболонь U-19), з.А.Демиденко (Нива Тернопіль Д2), з.Махнєв (Фенікс-Маріуполь Д2), п.Приходько (Діназ Д2), п.Ховайко (Поділля Д2), п.Мишенко, н.Есеола.

Всі контрольні матчі: Денгофф – 2:2 (Ювхимець, 64, Приходько, 77 – Сомов, 70, Мачуленко, 82), Металіст 1925 – 1:3 (Ситников, 81 – Юрченко 54 пен., Панченко 102, 115), Колос U-19 – 6:0 (ГНП, 39, ГНП, 41, ГНП, 45, Євдокимов, 50, ГНП, 76, Селін, 89), Металіст 1925 Б – 0:0, Колос – 1:2 ( Матеус, 77 – Безручук, 37, Оріховський, 82 пен.), ФК Кудрівка – 1:1 (Дебелко, 81 – Тузенко, 68), ФК Чернігів – 1:1 (Татарков, 54 – Новіков, 13), Rebel – 1:1 (Харченко, 48 – Клименко, 57), ФК Чернігів – 2:1 (Лук’янчук, 82, Селін, 90+3 – Кулик, 72), Рух-2 – 3:1 (ГНП-2, Фого, 83 – Бойко, 85), Рух – 1:2 (Євдокимов, 88 – Кітела, 12, Притула, 75), Нива Вінниця – 3:0 (Дебелко, 10, Казаков, 35, Фого, 42).

Завдання: «В нас дуже просте і складне завдання водночас – перемагати в кожній грі. Налаштовуємо команду на боротьбу, а як воно буде… Я ж не віщун 🙂. Від себе, я роблю все, що необхідно клубу. Далі, на футбольному полі, справа вже за нашими гравцями та тренерами», – заявив президент ЮКСА Сергій Леснік в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

Артур Валерко – про сильні та слабкі місця команди: 

  • Козир – рідкісний приклад перспективного «розмитнення» легіонерів

Зазвичай у нас як? Або розмитнюють «збитих льотчиків», або купують реально дорогих легіонерів типу Марлона, Кевіна, Аліссона чи Кауана – і не сказати б, що вони геть роблять різницю навіть у нинішній УПЛ. Але натомість ЮКСА бере зовсім маловідомих і при цьому, переважно, молодих латиноамериканців. Усім цим Кастро, Габріелю, Матеусу Пальяріні, Акасіо в районі 22-23 років. Один Венді – ровесник французького чемпіонату світу часів Зідана, Роналдо Феномено та лисини Бартеза. І по тому, як грають ці хлопці, я особисто зовсім не здивуюся, якщо ЮКСА отримає кілька офферів із УПЛ уже цього року. Восени в парагвайця Кастро – п’ять голів, у бразильця Габріеля – шість асистів, а Вава за два неповних сезони набив два десятки м’ячів при п’яти гольових передачах і зароблених пенальті.

  • Вразливість – дуже багато легіонерів

В окремій статті Андрій Піскун уже зачепив цю тему, проте повторимося: відразу вісім іноземних футболістів у заявці команди, при тому, що на полі одночасно може бути тільки три. Як помістити на полі одночасно Габріеля, Кастро, Венді, Фого, Пальяріні, якщо він буде здоровим? 

Сергій Лесник і Ромаріньо. Фото: ЮКСА

  • Головна зірка – Ромаріньо та Біа Мішель

Ми б могли назвати креативного центрхава Кастро – це технічний малюк із хорошим ударом. Габріель – «бразильський Ярмоленко» з чудовим ударом і подачею. Або 2-метровий воротар Федотов. Або який-небудь опорник – вони рівноцінні в клубі, досить працьовиті та харизматичні. Проте запросити в Україну сина бразильського сенатора, володаря «Золотого м’яча» Ромаріо та його дівчину з 1,6 млн. підписників в інстаграмі – це найкрутіший маркетинговий хід вітчизняного футболу за останніх кілька років. ЮКСА стане найбільш відомим у Бразилії українським клубом після Шахтаря, а після кількох сторіз Біа – навіть найбільш цитованим. А як зіграє Ромаріньо – побачимо. Врешті-решт, у нас були дуже різні кейси Яя Туре, Йорді Кройффа та брата Семмі Ето’О. Якщо Ромаріньо буде ближче до Йорді – це вже буде гарне підсилення.

  • Над чим працювали – підсилили всі лінії

Насправді й поза латиноамериканським вектором тут є про що говорити. Ось прийшов воротар Чеботарьов – до травми він видавав за Лівий Берег найкращу «суху» серію Першої ліги останніх років. Співаков – це взагалі був головний голеадор «лелек», досить креативний центрхав, чудовий виконавець стандартів. Козиренко здорово грав в Інгульці Лупашка (крайнього захисника!), а за Ворсклу забивав у єврокубках. Мельник вважався перспективним в Олександрії, Татарков – у запорізькому Металурзі, Лук’янчук – взагалі в Динамо. Придбання не без запитань, але статусні. Видно, що ЮКСА хоче не бути статистом у чемпіонській вісімці. 

МЕТАЛІСТ (Харків)

6-е місце

Прийшли: в.Шматко, п.Шаповалов (обидва – Металіст ДЮФЛУ U-17), в.Шумілов, п.Горенко (СК Вільхівці Д3 п/ор).

Пішли: п.Синчук (Монреаль МЛС Д1).

Всі контрольні матчі: Карпати U19 – 2:3 (Багачанський, 16, Гомес, 66 – Лехів, 55, Івасій, 85, Буренко, 90+1), Полісся-2 – 0:0, Прикарпаття – 1:3 (Горяїнов, 36 – Хома, 17 пен., 59, Болденков, 79), ФК Ужгород – 1:3 (Ісаєнко, 83 – Цигак, 69, Коваленко, 80, 87), Агробізнес – 0:0, СК Вільхівці – 1:1 (Паляничка, 30 – Фундук, 62), Минай – 3:1 (П.Луців, 25, Багачанський, 51, Цвіренко, 75 – Демченко, 25).

Завдання: «Потрібно додавати у всіх компонентах. Але найбільше уваги потребує баланс між обороною та атакою. Були матчі, де ми добре захищалися, але в атаці грали не найкращим чином. І навпаки, в деяких іграх ми демонстрували якісний атакувальний футбол, проте припускалися помилок в обороні. У весняній частині чемпіонату повинні показати всім, що ми потрапили в чемпіонську групу не просто так», – сказав головний тренер Металіста Андрій Аніщенко клубній пресслужбі.

Артур Валерко – про сильні та слабкі місця команди:

  • Козир – зіграність

Зважаючи на трансферний бан, Металіст «заморозив» свій склад і тут грають ті, хто не перший рік разом. Група молодих талантів ще з академії вивчила можливості один одного. Як не дивно, харків’янам вдалося швидко адаптувати на дорослому рівні своїх найбільших талантів. Ті ж Синчук, Дігтярь, Багачанський, Цвіренко, Вернатус за інших обставин не мали б такого бусту в кар’єрі.

  • Вразливість – трансферний бан

Нинішній Металіст тяжко працює, щоб закрити те, що набідокурили попередні власники. Через це нема можливості в команди хоча б точково підсилилися досвідченими гравцями під завдання, а найбільших талантів доводиться продавати вже зараз, щоб зняти колишні питання. А якби Металіст мав змогу починати без тягаря давніх боргів, то зараз би спокійно й планомірно виводив команду в УПЛ, маючи змогу до молоді додавати якісних новачків. Ясно, що зараз Металіст – найбільший андердог групи «Чемпіонська», для якого кожне очко буде за диво. Проте якщо хтось із УПЛ здатен розвинути й продати гравця міжнародному консорціуму з клубами в Серії А та МЛС, то це якраз він.

  • Головна зірка – Максим Багачанський

Цей різноплановий півзахисник починав ще в Металі в Другій лізі, спробував сили в УПЛ. Як земляк Луніна та Мудрика, вважався в академії не менш талановитим за них. І цього сезону грає в Першій лізі так, що навіть десь віриш у такі твердження старожилів харківського футболу😊 Якщо без жартів, це гравець середньої лінії з високим ігровим інтелектом і вмінням зіграти як на організацію атаки, так і на завершення. В цьому може суттєво додати. 

  • Над чим працювали – ввели в заявку нову партію молодих вихованців

В існуючих умовах нічого іншого не залишається – проте Металіст це робить навдивовижу успішно. Цілком відбулися на рівні дорослого футболу ті ж Багачанський із Дігтярем, Вернаттус із Абрамовим прекрасно проявляють себе в нинішньому сезоні, на підході ще молодші таланти. Не будемо проводити гучні паралелі з європейськими грандами, яким іноді трансферний бан дозволяв стабілізуватися й розвинути своїх гравців, але вікно можливостей присутнє навіть у такій складній ситуації.

МЕТАЛІСТ 1925 (Харків)

5-е місце

Прийшли: тр.вор.Гентенар, тр.Давид, з.Гусєв (Динамо Д1 ор.), з.Крупський (з літа, Ворскла Д1), з.Сабієв (Кремінь Д2), з.Чорноморець (Ворскла Д1), п.Педро Артур (Конкордія Бразилія Д4), п.Рашиця (Скендербеу Албанія Д1), н.Мба (Партизані Албанія Д1), н.Пилипчук (Куликів-Білка Д2).

Пішли: в.Потімков, з.Червак (Фенікс-Маріуполь Д2), з.Є.Пасіч (Ворскла Д1 ор), п.Гармаш (ФК Лісне ам), п.Дмитренко, п.Когут (Чорноморець Д1 ор), н.Овусу (Горн Австрія Д2 ор), н.Сидоров (Колос Д1 ор), з.Жичиков, з.Курило.

Всі контрольні матчі: Rebel – 7:1 (Борячук 5, Бугай 11, 21, Панченко 15, Стень 49, 55, 59 – Власенко 69), Лівий Берег – 0:3 (Синиця 34, Різник 71, 80), ЮКСА – 3:1 (Юрченко 54 пен., Панченко 102, 115 – Ситников 81), Інгулець – 1:0 (Бугай 25), Рух-2 – 1:2 (Стень 19 – Панченко С. 24, Бойко 56), ФК Миколаїв – 2:1 (Юрченко 45+1, Гаджиєв 58 – Грибінець 66), Нива Вінниця – 2:1 (Арі Моура 34 пен., Мафвента 50 – Загорулько 74), ФК Ужгород – 2:1 (Педро Артур 8, Арі Моура 86 пен. – Антошин 60), Поділля – 0:0, Ревера 1908 – 5:1 (Панченко 25, Гаджиєв 40, 83, Гусєв 46, Бугай 90 – Угринюк 53), Металург – 2:0 (Чурко 5, Борячук 53), Буковина – 2:2 (Стень 39 пен., Гаджиєв 90 – Бойчук 24, Гончарук 32), Прикарпаття – 1:2 (Юрченко 18 – Хома 37, Трофимюк 51), ФК Куликів-Білка – 0:2 (Кос 32, Нечипоренко 43), Вікторія – 3:1 (Мба 15, Юрченко 38, Салюк 41 – Паламар 89), Локомотив – 2:1 (Чурко 7, Арі Моура 61 пен. – Майтак 37), Колос – 0:0.

Завдання: «Ми однозначно хочемо вийти в УПЛ напряму. Вихід через плей-оф буде розглядатися, як недовиконання цілі. Металіст 1925 повинен виконати мету без лотерейних стикових матчів», – сказав головний віцепрезидент Металіста 1925 Юрій Коротун в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

Артур Валерко – про сильні та слабкі місця команди:

  • Козир – топовий спонсор

Можливості криптовалютної біржі вражають навіть не лише в контексті Першої ліги – Металіст 1925 спершу виграв конкуренцію за головного таланта захисту Чорноморця Салюка, потім перехопив з-перед носа в грандів фулбека Крупського з Ворскли (єдине – за умовами договору він дограє сезон у полтавському клубі та УПЛ). Можна вважати досить якісними придбаннями всіх легіонерів, та й Гусєв із Чорноморцем розширюють можливості тренерського штабу в захисті. Все це – завдяки Носову та його грошам, мало який клуб в Україні сьогодні може похвалитися такими інвестиціями, як ван Леувен у Першій лізі чи дійсно класні легіонери. 

Патрік ван Леувен. Фото: Металіст 1925

  • Вразливість – все ще відчувається нестабільність

Звісно, ван Леувен мав час попрацювати на зимових зборах і сформувати склад під себе. В ідеалі, нам би не згадувати 0:4 від Вереса на кубок чи навіть 0:2 від Кудрівки під кінець першого етапу. Проте й на зборах були спаринги з досить, хм, необов’язковими помилками в обороні та відверто незадовільними результатами. Тут робимо поправку на те, що Металіст 1925 практикував по два контрольні матчі на день з розподілом складу між цими іграми. Та все ж приємним здивуванням буде ідеальне, лідерське, проходження дистанції – а це саме те, що треба харків’янам, щоб вийти в УПЛ без «турнірів чотирьох» і інших неприємностей.

  • Головна зірка – Арі Моура

Ми могли б назвати екс-півзахисника Байєра та Ворскли Юрченка – і знайшли б для цього аргументи. Цілком підходить на цю роль хтось із новачків – дійсно один із найталановитіших молодих гравців Албанії Рашиця чи потужний нападник Мба, типаж, якого не вистачає українському футболу. Дуже значну роль в грі ван Леувена відіграє ветеран оборони Імереков. Голкіпер Варакута відіграв на високому рівні перше півріччя. Проте давайте будемо чесними – маловідомий бразильський вінгер Моура це головний моторчик цієї команди. В 38 матчах за Металіст 1925 у нього 15 голів, кілька асистів і зароблених стандартів під голи. Недарма за оціночною вартістю ТМ Арі здорожчав вдвічі після приходу в цей клуб. 

  • Над чим працювали – зробили дуже круті інвестиції

Металіст 1925 за останній рік витратив на трансфери тільки за відкритими оціночними даними під 3 млн. євро – причому такі перспективні гравці, як Крупський і Салюк, ще толком і не грали (перший залишився в попередньому клубі в оренді, другий часто відлучався в молодіжну збірну й награв лише вісім ігор). Є підстави думати, що багато з новачків прийшли навіть не під першолігові медалі, а під УПЛ. Прямо зараз ван Леувен закладає фундамент команди, яка в майбутньому має скласти конкуренцію Поліссю, Кривбасу та Олександрії в боротьбі за звання «третьої сили».

СК ПОЛТАВА

4-е місце

Прийшли: п.Шевченко (ФК Лубни ам).

Пішли: в.Варцаба (Стандарт ам), п.Перебора.

Всі контрольні матчі: Вікторія – 1:1 (Щербак, 45 – Паламар, 47), Ворскла U-19 – 4:1 (Галенков, 6, Щербак, 38, Плахтир, 53, Шмигельський, 72 – Сердюк, 79), Металург – 1:1 (Щербак, 31 – Клименко, 14), ФК Тростянець – 2:1 (Щербак, ? пен., Щербак, ? – Чеглов, ?), Олімпія Савинці – 3:1 (Марусич, Щербак, Савенков – Соболь).

Завдання: «У СК Полтава є хороший мікроклімат у колективі, проблем із мотивацією не буде. У кожному матчі гратимемо на перемогу», – сказав головний тренер СК Полтава Володимир Сисенко клубній пресслужбі. До речі, він восени давав велике ексклюзивне інтерв’ю «УФ»

Артур Валерко – про сильні та слабкі місця команди:

  • Козир – харизматичний головний тренер

Сисенко під час матчу – це справжній фонтан емоцій, які б’ють аж через край. Ми не схвалюємо, коли це аж занадто, проте віддаємо належне тому, що цей головний тренер вміє достукатися до команди. Він вперше очолив СК Полтава, ще коли це був обласний аматорський клуб, і довів його до лідерів Першої ліги. В команди є міцний «кістяк» із провідних футболістів, які справді можуть ставати кращими в хорошому оточенні. Причому, ці лідери – саме місцеві (Щербак, Одарюк, Марусич).

  • Вразливість – практично не було підсилення

Ми ще не знаємо, що собою являє юний півзахисник Шевченко. Проте Варцаба до травми був головним воротарем команди, а Перебора – одним із провідних півзахисників. Якщо інші команди групи «Чемпіонська» підсилюються, то СК Полтава доведеться дограти сезон навіть у трішки усіченому щодо глибини складі.

  • Головна зірка – Дмитро Щербак

У нього за останні чотири неповних сезони – 54 результативні дії в чемпіонаті та Кубку України серед професіоналів (30 голів і 24 асисти). При цьому Щербак грає в відтяжці, вкрай рідко – саме центрфорварда. Як його могла недооцінити Ворскла – питання до головної команди області. Але що в ПФЛ Дмитро грає з запасом, на класі, то це факт.  

  • Над чим працювали – розвивали наявних гравців

Обійшовшись практично без новачків, СК Полтава зосередилася на роботі з наявними кадрами. Приємно було побачити в контрольних матчах Шмигельського – дуже тонкого, креативного вінгера, він багато пропустив через травму. В порядку звичні лідери атак команди. Стануть ще сильнішими літні новачки. Проте чи вистачить цього запасу для того, щоб конкурувати з клубами, які дозволяли собі крутих легіонерів, новачків з УПЛ?

ФК КУДРІВКА

3-е місце

Прийшли: тр.вор.Шуховцев (Нива Тернопіль Д2), з.Мельничук, з.Шершень, п.Козак (всі – Інгулець Д1), п.Мельниченко (ФСК Маріуполь Д2), п.Світюха (Верес Д1), н.І.Зубков (ФСК Маріуполь Д2)/

Пішли: тр.вор.Карпов, з.Васько (Локомотив Д3), п.Волинець (ФК Олександрія-2 Д3), п.Нехтій (Металург Д2), н.Квасов (Поділля Д2), п.Чередниченко.

Всі контрольні матчі: Лісне – 3:3 (Євтушенко, 8, Думанюк, 53, Рогозинський, 55 – Волошин, 20, Калінін, 30, Яковенко, 44), Денгофф – 2:1 (ГНП, 59, Євтушенко, 72 – Листопад, 13), Rebel – 6:1 (Сторчоус, 21, Лєгостаєв, 25, Коркішко, 42, ГНП, 44, Рогозинський, 49, ГНП, 62 – Капустян, 52), Інгулець – 1:1 (ГНП, 79 – Сад, 55), Локомотив – 0:0, Вікторія – 5:0 (Лєгостаєв, 5, Сторчоус, 12, 48, Вечурко, 42, ГНП, 56), ЮКСА – 1:1 (Тузенко, 68 – Дебелко, 81), Полісся Ставки – 1:0 (Литовченко, 16),  Нива Вінниця – 1:1 (Сторчоус, 17 – Євтіхов, 64), Зоря – 1:0 (Шершень, 66), ФК Чернігів – 1:0 (Потімков, 35), Полісся-2 – 3:1 (Тепляков, 28, Мельниченко, 76, Матвєєв, 90 - ?, 30).

Завдання: «Нам потрібно виступити стабільно та протягом тривалої паузи не втратити той настрій, який ми мали. Офіційні ігри вже покажуть, на що можемо розраховувати. Звичайно, будемо ставити завдання перемагати в кожній грі. Весняна частина складається лише з восьми матчів», – сказав головний тренер ФК Кудрівка Василь Баранов в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

Василь Баранов. Фото: Кудрівка

Артур Валерко – про сильні та слабкі місця команди:

  • Козир – дуже рішуче та сміливе в рішеннях керівництво клубу

Солодаренко не побоявся спершу спробувати будувати клуби в рідному селі на Чернігівщині, в пристоличному Ірпені, навіть у Німеччині. Потім підхопив бузівську Ниву, яка стояла на межі зняття зі змагань (а задля цього довелося ще півроку утримувати ФК Кудрівка в Другій лізі). Далі кілька разів масово оновлював склад. Зараз, коли результати команди на піку, буде цікаво постежити – чи вони знову будуть все зносити й будувати заново для ще більш статусного складу, чи все ж стабілізуються в рамках награного.

  • Вразливість – серйозні зміни в складі кожних півроку

Шестеро зимових новачків – це для ФК Кудрівка ще не такі великі зміни. Проте коли ти підписуєш трьох чемпіонів Першої ліги минулого сезону, береш вихованця Динамо, колишнього таланта клубу УПЛ, то ти якось маєш їх використати на полі. Імовірніше за все, захист буде оновлено наполовину, зміниться в стартовому складі один із вінгерів. Це – нові зв’язки, і хай серед новачків більшість досвідчені, все одно потрібен час на притирку.

  • Головна зірка – Олександр Козак

Можна б назвати колишнього воротаря Колоса та Полісся Яшкова чи найпродуктивнішого півзахисника команди Сторчоуса (5+2 «гол+пас»). Але коли в тебе новачок – чинний переможець Першої ліги, який 76 матчів відіграв в УПЛ і більше 100 – в цьому дивізіоні, це дуже серйозно. Вінгер Козак багато років був лідером Інгульця, йому лише 30 років, такий може (навіть повинен) суттєво підсилити групу атаки.  

  • Над чим працювали – взяли гравців на підсилення

ФК Кудрівка постаралася підсилити фактично кожну польову ланку: тут вам центрбек і фланговий захисник, центрхав і пару вінгерів, нападник із умінням зіграти і з глибини. І головне – такі люди, як Козак, Шершень, Мельничук приходять явно під основу. Та й інші, в першу чергу, І.Зубков, можуть здивувати.

АГРОБІЗНЕС (Волочиськ)

2-е місце

Прийшли: з.Зінь (Нива Тернопіль Д2), з.Романчук (Діназ Д2), п.Козак (Нива Тернопіль Д2), п.Сьомка (Прикарпаття Д2), п.Шевчук (Луцьксантехмонтаж-536 ам), н.Нижник (Гірник-Спорт Д2).

Пішли: з.Бариляк, з.Заєць (Поділля Д2), з.Мячин (Локомотив Д3), п.Волков (ФК Куликів-Білка Д3), н.Фомін.

Всі контрольні матчі:  Нива Тернопіль – 0:2 (Бей, 61, Дударєв, 81), Поділля – 0:1 (Корешков, 88), ФК Куликів-Білка – 1:1 (Козак, 3 – Равлик, 24), Буковина – 0:0, Минай – 2:0 (Войтіховський 60, Касімов 85), Металіст – 0:0, Скала 1911 – 3:2 (Войтіxовський 5, Пучковський 80, 90 – Гарькавенко 13, Лук'янченко 71), Буковина – 1:4 (Войтіховський, 62 – Бойчук 20, 24, Тищенко 66, Кілєвий 90), СК Вільхівці – 0:2, ФК Ужгород – 1:0 (Сьомка), Епіцентр – 0:1 (Ляшенко, 56).

Завдання: «Перед початком чемпіонату ставили собі за мету грати у свій найкращий футбол у кожному матчі. Якщо буде гра, то і результат прийде. Необхідно дотримуватися свого ігрового стилю, а не дивитися у таблицю. Футболістам зараз важливо не розслаблятися, а продовжувати працювати», – сказав головний тренер Агробізнеса Олександр Чижевський в інтерв’ю «УФ».

Артур Валерко – про сильні та слабкі місця команди:

  • Козир – дуже якісна кадрова робота

Чижевський – це такий тренер, який вміє знайти маловідомого чи давно відспіваного гравця й розкрити його в зовсім новій якості. В Агробізнесі рідко бувають «масові закупки», навіть серед нинішніх шістьох новачків лише 1-2 мають більш-менш впевнені шанси на основу, іншим доведеться боротися й показувати себе. Проте якщо тренерський штаб запросив цих хлопців, у них точно є непогані якості для розвитку.

Олександр Чижевський. Фото: Агробізнес

  • Вразливість – важко давалися голи

Більшість своїх матчів Агробізнес виграв у один гол, і це не випадково. В команди зовсім нема центрфорвардів, основний нападник – це 2-метровий Войтіховський, який зазвичай грає центрального півзахисника чи захисника. Є проблема зі стабільністю вінгерів, у яких не так багато результативних дій. З труднощами дається домінуюча гра, коли суперник віддає м’яч і пропонує комбінувати й атакувати. Прихід кількох креативних півзахисників має допомогти, особливо – Козака, який колись визнавався найперспективнішим центрхавом Карпат у часи Чижевського.

  • Головна зірка – Максим Войтіховський

У тернополянина божевільний профайл - мало кому щастило пройти одночасно юнацькі склади Дніпра та Шахтаря, а він же ще й у Чорноморець двічі заходив! Але ті, хто хотів височезного гравця поставити в центр оборони чи опорну зону, розчаровувалися. А от Тлумак у Волині знайшов його в атаці. Войтіховський забиває ще не так багато, щоб називати його голеадором, але є надзвичайно корисним гравцем – виграє боротьбу, робить скидки та паси, додає в завершенні атак. На ньому восени трималася вся гра Агробізнесу на чужій половині поля. 

  • Над чим працювали – точково підсилили всі польові лінії

Однозначно під основу прийшли недавні лідери тернопільської Ниви – центрбек Зінь і центрхав Козак, в інших приблизно рівні шанси як здивувати позитивно, так і негативно.

ЕПІЦЕНТР (Кам'янець-Подільський)

1-е місце

Прийшли: п.Демченко (ФСК Маріуполь Д2), п.Хамелюк.

Пішли: п.Павлученко (Металіст 1925 Д3), п.Равлик (ФК Куликів-Білка Д3).

Всі контрольні матчі: Полісся Ставки – 9:1 (Климець, 2, Бендера, 7, 12, Савчук, 18, 84, Проців, 29, Кравчук, 33, 34, Кристін С., 41 – ?, 35), Лісне – 3:0 (Ляшенко, 22, Кравчук, 86, Бендера, 90+1), Чайка – 1:1 (Климець, 49 – ?, 6), ФК Чернгів – 1:1 (Демченко, 84 – Романченко, 2 пен.), Вікторія – 5:1 (Кравчук, 9, 21, Демченко, 13, Бендера, 35, Кристін С., 87 – Нич, 62), Сокіл – 4:0 (Мороз, 39, Проців, 44, Танчик, 59, Ляшенко, 78), Локомотив – 1:0 (Бендера, 12), Оболонь – 2:3 (Ліповуз, 24, Проців 60 – Курко, 9, Ломницький, 23, Тарануха, 55), ФК Олександрія – 0:1 (Безерра, 10), Агробізнес – 1:0 (Ляшенко, 56).

Завдання: «У нас за спиною дуже надійний спонсор, який сказав, що він увімкнеться ще потужніше, якщо ми проб’ємося до Прем’єр-ліги, щоб команда в еліті українського футболу виглядала достойно. Та знаєте, за вікном війна, робити якісь гучні заяви я б не хотів. Дуже багато нюансів є. Добре, що в нас є стабільне фінансування, але, повторюсь ми не можемо виходити за межі бюджету, котрий розрахований на заробітні плати. Головний козир Епіцентру – стабільність», – сказав головний тренер Епіцентра Сергій Нагорняк в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:

  • Козир – зіграність і стабільність

В той час, як у інших – фінансові проблеми та зміна складу раз на півроку, Нагорняк і Надуда зібрали команду й довели її зіграність до максимуму. Більше того, цієї зими Епіцентр не втрачав таких провідних гравців, як раніше Гірного чи Стеня. Навпаки, відпустивши юного Павлученка та вінгера Равлика, який не знайшов себе в команді, вони взяли явно під основу Демченка з досвідом виступів за Металіст, Карпати й Олімпік, а також молодого місцевого Хамелюка з непоганою школою. 

  • Вразливість – невелика глибина складу

Епіцентр завжди комплектується за принципом мінімального необхідного. Проте, якщо центрхавів у команди з запасом, то центрбеків – лише троє, а форвард, по суті, один (причому, Кравчук через вилучення пропустить початок другого етапу, так що доведеться наперед ставити Демиденка чи когось із вінгерів). 

  • Головна зірка – Данило Кравчук

23-річний Кравчук за весь час у Ворсклі та Інгульці оформив чотири результативних дії, а за півтора сезони в Епіцентрі – 27 (21 гол і шість асистів). Він не просто розкрився нарешті в дорослому футболі, а вдало замінив основного голеадора Гірного, якого, здавалося, після трансферу в Буковину не компенсувати. Швидкий нападник класно грає на просторі та вміє забити в різних ігрових ситуаціях.

  • Над чим працювали – внесли точкові зміни в середню лінію

Команда дещо зменшила вибір на флангах (тому що в пошуках ігрової практики на рідну Львівщину повернувся Равлик – його спробує замінити юний З.Хамелюк), але суттєво підсилила центр поля. Демченко ще повинен показати, в якій він формі, проте якщо в хорошій – в Епіцентру вимальовується класна трійка Ліповуз – Запорожець – Єгор. 

Турнірна таблиця групи Чемпіонська