Трубін переміг друзів росіян, Ігнатенко заробив пенальті, а Циганкова підвів воротар – все про старт українців в ЛЧ

Переглядів 164
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
Анатолій Трубін. Фото: Бенфіка
Команди п’ятьох наших футболістів розпочали сезон Ліги чемпіонів, але грали лише троє з них. Детально про виступ кожного – у матеріалі «УФ».

Позитивні емоції від стартового тижня найпрестижнішого євротурніру отримав виключно Трубін. Зате Ігнатенко отримав задоволення дебютувати на цьому рівні.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає, як провели єврокубковий тиждень наші футболісти та арбітри.

Анатолій Трубін (Бенфіка, Португалія)

• 90 хвилин проти Црвени Звезди – 2:1
  • Оцінка Flashscore: 6.6
  • Оцінка SofaScore: 6.9
  • Оцінка Whoscored: 6.5

Основному голкіперу збірної України довелося грати в лігві найбільших друзів росії у західній Європі – в Белграді проти Црвени Звезди яка традиційно підтримує дуже теплі стосунки з командами з країни-агресорки.

Трубін здійснив два сейви, 40 разів торкнувся м’яча і віддав 19 з 29 точних пасів (66%), що загалом не дуже високий показник як для його позиції. Зокрема, лише шість з шістнадцяти спроб довгих передач досягнули адреси (37,5%).

Португальці відкрили рахунок вже на 9-й хвилині голом Актюркоглу, а на 29-й Кокчу збільшив їхню перевагу і фактично «закрив гру». Щоправда, Бенфіка не була би собою, якби не припустилася ляпу – ще й наприкінці матчу, що трансформувалося в пропущений гол Трубіним на 86-й хвилині. Однак до самого українського воротаря в цьому моменті ніяких питань бути не може. Тим не менш, його оцінка – одна з найнижчих серед гравців ліссабонців.

Віктор Циганков (Жирона, Іспанія)

• 88 хвилин проти ПСЖ – 0:1
  • Оцінка Flashscore: 6.4
  • Оцінка SofaScore: 6.8
  • Оцінка Whoscored: 6.4

Іспанська команда українського півзахисника провела історичний перший матч в єврокубках і одразу в Лізі чемпіонів. Віктор вийшов у стартовому складі, як і російський воротар ПСЖ Матвій Сафонов. Чи потис Циганков йому руку, в кадр не потрапило.

Загалом за 88 хвилин на полі гравець нашої національної збірної продемонстрував невиразну гру. 42 рази торкнувся м’яча, віддав 18 з 24 точних пасів (75%), але всі три його навіси виявилися невдалими. Найбільший мінус – обмаль загрози і жодного удару по воротах росіянина. Циганков лише один раз з чотирьох спроб виграв боротьбу за позицію. Його оцінки від статистичних порталів виявилися одними з найгірших з-поміж гравців Жирони на рівні з ван де Беком.

Віктор Циганков. Фото: Жирона

Віктора замінили на 88-й хвилині за рахунку 0:0, але через дві хвилини голкіпер каталонців Гассаніга припустився ляпу, який перетворився на його автогол і поразку іспанців. Не найкращими були оцінки й відгуки про Циганкова й від іспанської преси

Андрій Лунін (Реал, Іспанія)

• Матч в запасі проти Штутгарта – 3:1
  • Оцінка Flashscore: –
  • Оцінка SofaScore: –
  • Оцінка Whoscored: –

Попри обіцянки Карло Анчелотті почати ротацію, зокрема, в позиції воротаря з початком Ліги чемпіонів, поки що цього не сталося. У першому турі ЛЧ проти німецького Штутгарта в рамці воріт грав все той же Тібо Куртуа. Ба більше, бельгійський голкіпер здійснив 6 сейвів за гру і отримав одну з найвищих оцінок серед гравців Реала. Можливо, Лунін зіграє цього тижня в матчі Ла Ліги проти Вальядоліда, Але поки що і в це віриться слабко.

Данило Ігнатенко (Слован, Словаччина)

• 76 хвилин проти Селтика – 1:5
  • Оцінка Flashscore: 5.8
  • Оцінка SofaScore: 5.8
  • Оцінка Whoscored: 5.2

27-річний опорник дебютував у Лізі чемпіонів, але цей млинець виявився для нього дуже глевким. Ігнатенко грав у стартовому складі. На 55-й хвилині за рахунку 0:2 він сфолив у власному штрафному і призвів до пенальті, після чого шотландці збільшили перевагу.

За час на полі Данило 39 разів торкнувся м’яча, виконав 22 точні паси з 31 (71%), зокрема єдина спроба довгої передачі виявилася невдалою, як і єдиний випадок обіграшу суперника один в один. В контексті єдиноборств – він виграв два з п’яти та програв єдину дуель у повітрі, також на ньому 12 разів сталася втрата м’яча.

В решті решт, тренер Владімір Вайсс замінив українця за 15 хвилин до завершення основного часу. А усі статистичні портали поставили йому дуже низькі оцінки, у двох випадках з трьох – найгірші серед гравців Слована.

Олександр Зінченко (Арсенал, Англія)

• Не потрапив до заявки на гру проти Аталанти – 0:0

Через травму гомілки Зінченко не лише пропустив дербі проти Тоттенгема, а й не потрапив до заявки на гру проти Аталанти в ЛЧ. Замість нього на позиції лівого захисника знову грав Тімбер і став одним з найкращих гравців матчу.