Українці в єврокубках: Кочергін вилетів за крок до групи ЛЧ, команда Михайличенка зганьбилася, а Коваль мав камбек

В основний раунд єврокубків пробилося не так і багато українців. Але ми вболівали за них до кінця, про що – традиційний огляд від «УФ».

Коваль допоміг перевернути гру, Кочергін старався, але трохи не вистачило, а от Михайличенку нема чим похизуватися. Коментатор Кирило Круторогов резюмує єврокубкову кампанію для українських футболістів і розповідає в статті на сайті «Український футбол», кого ми побачимо з наших гравців у цьому сезоні в груповому раунді всіх євротурнірів.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Владислав Кочергін (Ракув, Польща)

76 хвилин проти Копенгагена (Данія)

Останній український гравець в кваліфікації Ліги чемпіонів намагався стати героєм для вболівальників польської команди. Його випустили в старті проти Копенгагена після мінімальної поразки в домашньому матчі (0:1), але дива не сталося. Поляки пропустили першими. А українця замінили на 76-й хвилині.

За показниками порталу Sofascore він створив один гольовий момент, одного разу влучив у стійку та завдав один удар повз ворота. Виконав одну гостру передачу, а загалом показник його передач склав 72,7%.  Кочергін отримав оцінку 6.8 балів, що є середнім показником серед гравців Ракува. Тепер чемпіони Польщі зіграють в груповому раунді Ліги Європи.

ЛІГА ЄВРОПИ

Максим Коваль (Шериф, Молдова)

90 хвилин проти Клаксвіка (Фарерські острови)

Наш голкіпер сприяв завершенню казки зухвалої фарерської команди, хоч і не зміг відіграти на «нуль». Після виїзної нічиєї представникам Молдови не було легко. Нічия в першому таймі не завадила перемогти 2:1 наприкінці поєдинку. Українець Максим Коваль здійснив аж п’ять сейвів за гру, чим зрештою допоміг своїй команді пробитися в групу Ліги Європи.

Богдан Михайличенко (Динамо Загреб, Хорватія)

45 хвилин проти Спарти (Чехія)

Очевидно, не такої розв’язки чекав український лівий захисник в цьому протистоянні. В першому матчі його команда перемогла з рахунком 3:1 тож, мабуть, розслабилася, однак у матчі-відповіді горіла 0:2. Після чого Михайличенко отримав можливість з’явитися на полі. Щоправда, рятівником йому стати не вдалося. Навпаки – в другому таймі Динамо пропустило ще двічі і залишилилося за бортом Ліги Європи та зіграє в Лізі конференцій.

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Ігор Харатін (Легія, Польща)

Матч в запасі проти Мідтьюллана (Данія)

Шедевральна гра вийшла для команди нашого опорника, але, на жаль, без його участі. В другому таймі поляки вийшли вперед, невдовзі пропустили і гра дійшла навіть до серії пенальті. Де Легія перебила данців та здобула путівку в наступний раунд турніру.

Євген Шахов (Тобол, Казахстан)

90 хвилин проти Вікторії (Чехія)

Після поразки в домашньому матчі (1:2) українського півзахисника випустили з перших хвилин, щоб спробувати врятувати становище. І цього разу він навіть відіграв весь поєдинок. Однак став свідком неприємної поразки своєї команди – 0:3.

Максим Таловеров (ЛАСК, Австрія)

Матч в запасі проти Зрінські (Боснія і Герцеговина)

Український центральний захисник всю гру провів у запасі, але його команда таки отримала путівку в основний раунд другого за значимістю євротурніру (нічия 1:1, яка влаштовувала австрійців після домашнього матчу).

Ігор Пластун (Лудогорець, Болгарія)

Матч в запасі проти Аякса

Очевидно, що на нашого гравця не дуже розраховують в команді, якщо і після поразки в першому матчі (1:4) тренер Лудогорця залишив Пластуна в запасі. Болгарська команда спробувала досягнути камбеку, але не судилося, навіть попри перемогу на легендарній Арені Кройфа (1:0).