Українці в єврокубках: нова феєрія Безуса, дебют Коноплянки, велика драма Коваля в ЛЧ, Ковталюк побив Ворсклу

8 голосів
Роман Безус. фото: ФК Омонія
Завершився ще один раунд кваліфікації єврокубків. Дехто з наших футболістів отримав не лише ігрову практику, а й гіркий або навіть дуже гіркий досвід. «УФ» у своєму огляді не забув ні про кого.

Ближче до групових етапів конкуренція в кваліфікації стає дедалі жорсткішою. Євген Коноплянка не найкращим чином дебютував за Клуж. А загалом лише дев’ятеро з двадцяти трьох українців, які грали цього тижня, пройшли далі.

Коментатор Кирило Круторогов у статті для сайту «Український футбол» вже традиційно розбирає виступ наших футболістів на європейській арені – хто йде далі, хто гратиме в турнірі нижчого рангу і проти кого, а хто припиняє боротьбу.

Ліга чемпіонів

Максим Коваль (Шериф, Молдова)

• 120 хвилин проти Маккабі (Хайфа, Ізраїль)
  • Жовта картка

Неймовірно драматичним видався поєдинок для ексголкіпера Динамо Максима Коваля та його команди. В першому матчі Шериф удома мінімально обіграв чемпіонів Ізраїлю (1:0). На виїзді вийшов уперед на 20й хвилині, але ще до перерви ізраїльтяни зрівняли рахунок, а за 5 хвилин до завершення основного часу другого тайму – відновили паритет за сумою двох матчів. Майже одразу Шериф залишився у меншості, а у компенсований час – взагалі вдев’ятьох. Тобто овертайми гості проводили маючи на двох гравців менше за суперника і пропустили ще двічі. Останній гол в поєдинку забив 21-річний форвард Ерік Шуранов, який народився в Німеччині, але має українські коріння і був заграний за нашу юнацьку збірну (U-18), однак вирішив мати німецьке футбольне громадянство. Нещодавно Маккабі купило його у Нюрнберга за 1 мільйон євро.

Максим Коваль. Фото: ФК Шериф

А Шериф Коваля тепер гратиме в кваліфікації Ліги Європи проти білоруського БАТЕ.

Владислав Кочергін (Ракув, Польща)

• 29 хвилин проти Карабаха (Азербайджан)

Український півзахисник залишився в запасі і з’явився на полі тільки в середині другого тайму, одразу після того, як суперник зрівняв рахунок. Кочергін допоміг команді втримати нічию (1:1). Завдячуючи перемозі в першому матчі, Ракув йде далі, де на поляків чекає кіпрський Аріс з Лімасолу.

Богдан Михайличенко (Динамо, Хорватія)

• 90 хвилин проти Астани (Казахстан)

Після дуже переконливої перемоги загребців у першій грі (4:0) український захисник вийшов у стартовому складі та провів повний поєдинок. Динамо перемогло вдруге (2:0) та зустрінеться з грецьким АЕКом.

Богдан Михайличено. Фото: ФК Динамо Загреб

Ліга конференцій

Роман Безус (Омонія, Кіпр)

• 63 хвилини проти Габали (Азербайджан)
  • Дубль

Можна припустити, що Безус за ці два тижні напрацював на статус персони нон грата до Азербайджану. Після хет-трика в першому матчі українець тепер відзначився дублем, а його Омонія яскраво крокує далі, де зустрінеться з данським Мідтьюлланом.

Микола Ковталюк (Діла, Грузія)

• 90 хвилин проти Ворскли (Україна)
  • Гол

Про це сумно писати, але Микола забив Ворсклі в другому матчі поспіль. Цього разу його команда перемогла, причому з необхідним рахунком (3:1), враховуючи поразку в першому матчі (1:2). Мінус один представник УПЛ в єврокубках «завдяки» Ковталюку та іншим нашим з Діли. Тепер вони зустрінуться з кіпрським АПОЕЛем. А на їхньому місці мали би бути ми!

Євгеній Кучеренко (Діла, Грузія)

Нехай і не провів цей матч на «сухо» ексворотар Колоса, але його команда пройшла далі. До речі, пропущений гол стався з єдиного влучання полтавців у площину воріт Кучеренка. Більше йому не довелося здійснити жодного сейву.

Євген Коноплянка (Клуж, Румунія)

• 15 хвилин проти Адани (Туреччина)

Зірковий український футболіст дебютував у складі команди з Румунії. Він вийшов на заміну за рахунку (1:1), коли суперник грав у меншості. Враховуючи нічию в першому матчі, Клужу було важливо дотиснути турок, але вони пропустили на третій компенсованій хвилині і вибули зі змагання.

Євген Коноплянка. Фото: ФК ЧФР Клуж

Андрій Маркович (Санта-Колома, Андорра)

• 90 хвилин проти Сутьєски (Чорногорія)
  • Асист

Представник Андорри ефектно вибив суперника з Балкан після поразки (0:2) в першому матчі. Ближче до завершення першого тайму Санта-Колома вийшла вперед – це наш Маркович асистував Моурело. В другому таймі андоррці зрівняли рахунок за сумою двох матчів і в овертаймі добили опонента, пройшовши в наступний раунд (3:0). Там на них чекає міцніший суперник – АЗ з Нідерландів.

Олександр Драмбаєв (Осієк, Хорватія)

• 90 хвилин проти Залаегесерга (Угорщина)

Орендований у Шахтаря латераль провів матч без заміни та допоміг своїй команді пройти далі, а там їм доведеться зустрітися з Юнесом Беланда під керівництвом Патріка Клюйверта та турецької Адани.

Олександр Сафронов (Залаегерсег, Угорщина)

• 90 хвилин проти Осієка (Хорватія)

Вихованець Дніпра не зміг завадити поразці володаря Кубку Угорщини від представника Хорватії.

Денис Дедечко (Зімбру, Молдова)

• 45 хвилин проти Фенербахче (Туреччина)

Наш досвідчений півзахисник з’явився в основі та провів один тайм. Після того як по перерві його замінили, Зімбру пропустив від Фенербахче чотири голи та вилетів зі змагання (0:4, 0:5).

Євген Макаренко (Ордабаси, Казахстан)

• 90 хвилин проти Легії

Колишній гравець Динамо та збірної України не зміг допомогти своїй новій команді пройти в наступний раунд. І хоч нічия в домашньому матчі залишала оптимістичний настрій (2:2), у Варшаві Легія виявилася сильнішою (3:2).

Євген Цимбалюк (Урарту, Вірменія)

• 90 хвилин проти Фарула (Румунія)

Український захисник повернувся до стартового складу своєї команди і відіграв повний матч, в якому Урарту пережили дежавю – другу поразку з однаковим рахунком 2:3. Під керівництвом російського тренера Гунька у старті було троє росіян, ще двоє вийшли на заміну.

Євген Цимбалюк. Фото: ФК Урарту

Іван Зотько (Урарту, Вірменія)

• 68 хвилин проти Фарула (Румунія)

Автор голу в першому матчі цього разу результативністю не потішив.

Михайло Месхі (Кекчемет, Угорщина)

• 64 хвилини проти Риги (Литва)

Український півзахисник не вийшов у стартовому складі, але з’явився на заміну на 56-й хвилині. Невдовзі його команда пропустила, а на 5-й компенсованій хвилині до другого тайму латвійці встановили паритет за сумою двох матчів. Гра перейшла в овертайми, де на Месхі та Кекчемет чекав ще один великий стрес – вирішальний пропущений гол незадовго до свистка про завершення ігрового часу і переходу в серію пенальті. Вилетіли за кілька секунд до «лотереї» (1:3).

Антон Братков (Пюнік, Вірменія)

• 90 хвилин проти Кальмар (Швеція)

Команда Егіше Мелікяна в другому матчі поспіль з нашим центральним захисником обіграла шведів з однаковим рахунком (1:2) та в наступному раунді гратиме з норвежцями Бодо/Глімт.

Олександр Романчук (Дебрецен, Угорщина)

• 120 хвилин проти Алашкерта (Вірменія)

Наш центральний захисник відчув серйозний єврокубковий адреналін. У виїзному матчі його команда перемогла (1:0), а вдома горіла 0:2, поки легендарний угорець Балаж Джуджак не зрівняв рахунок за сумою двох матчів. Овертаймів для визначення переможців не вистачило, тож ця пара виявилася другою з 54-х в поточному раунді кваліфікації Ліги конференцій, де знадобилася серія пенальті. А в ній переможцем стала угорська команда нашого Олександра Романчука. Далі – віденський Рапід.

Роман Мірошник (Паневежис, Литва)

• 33 хвилини проти Хапоель Беєр-Шева (Ізраїль)

Через мінімальну поразку в першому матчі (0:1) команда з Литви не змогла пройти в наступний раунд (1:1). Вже за присутності Мірошника на полі Паневежис зрівняв рахунок, але більшого не досягнув.

Артем Щедрий (Паневежис, Литва)

• 18 хвилин проти Хапоель Беєр-Шева (Ізраїль)

Ексхавбек Зірки джокером для Паневежиса також не став.

Андрій Каравацький (Кауно Жальгіріс, Литва)

• 45 хвилин проти Леха (Польща)

Колишній захисник Реал Фарми, вінницької Ниви, Рубікона та Олімпіка вийшов в основі, але був замінений у перерві. Його команда програла полякам другий матч поспіль і вилетіла зі змагання.

Юрій Пантя (Неман, Білорусь)

• 90 хвилин проти Бальцана (Мальта)

Білоруська команда розписала суху нічию та завдяки перемозі в першому матчі (2:0) крокує далі та зустрінеться зі словенським Цельє.

Роман Папарига (Неман, Білорусь)

• 23 хвилини проти Бальцана (Мальта)

Другий футболіст з українським паспортом у команді з Білорусі вийшов на заміну на 67-й хвилині.

Олександр Батищев (Торпедо, Білорусь)

• 82 хвилини проти АЕК (Кіпр)

Після домашньої поразки (2:3) колишній гравець Зорі та алчевської Сталі зіграв 61 хвилину після чого його замінили. На полі йому доводилося протистояти експівзахиснику Дніпра Бруну Гамі та ексфорварду Динамо Франу Солю. Цікаво, що в компенсований до другого тайму час команди обмінялися голами (1:1).