Українці в єврокубках: Таловеров вперше зіграв за ЛАСК, Ковалю було важко на Фарерах, команду Пластуна розбив Аякс

Кирило Круторогов Кирило Круторогов
7 голосів
Максим Коваль, фото: ФК Шериф
В останньому кваліфікаційному раунді єврокубків залишилося не багато українців, які намагаються пробитися в групу. Про їхній виступ цього тижня – в традиційному огляді від «УФ».

Кочергін після впевненого шляху ризикує залишитися без Ліги чемпіонів, Пластун з запасу стежив, як Аякс знищує його Лудогорець, Яремчуку не дозволили допомогти Брюгге.

Коментатор Кирило Круторогов вболіває за українських футболістів у Європі та у статті на сайті «Український футбол» продовжує розповідати про їхній виступ на шляху до групового етапу улюблених нами турнірів.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Владислав Кочергін (Ракув, Польща)

• 80 хвилин проти Копенгагена (Данія)

Єдиний з українців, хто ще може потрапити в основний раунд найпрестижнішого євротурніру через кваліфікацію, вийшов у стартовому складі чемпіонів Польщі у домашньому матчі. Гра для них складалася важко, зокрема, через моральний удар після пропущеного автоголу від Раковітяна вже на 9-й хвилині гри.

Сам Кочергін виграв два єдиноборства з чотирьох, виконав одну вдалу довгу передачу, один раз відібрав м’яч та сім разів втратив, заробив один фол та мав показник точності передач у 76,5%. Від порталу Sofascore він отримав оцінку в 6.6 балів, що, на жаль, є однією з найнижчих серед гравців Ракува. На 80-й хвилині його замінили. Тепер полякам спільно з Кочергіним потрібно думати про камбек в гостях – 0:1.

Владислав Кочергін, фото: ФК Ракув

ЛІГА ЄВРОПИ

Максим Коваль (Шериф, Молдова)

• 90 хвилин проти Клаксвіка (Фарерські острови)

Матч на Фарерських островах дав зрозуміти, що Шерифу, можливо, не дуже-то й поталанило отримати в суперники саме цю команду. Господарі завдали п’ять ударів у площину воріт українського голкіпера, однак він здійснив чотири сейви. Тим не менш острів’яни вийшли вперед на початку другого тайму, а гості з Молдови не без труднощів, але врятувалися від поразки на 73-й хвилині (1:1).

Максим Таловеров (ЛАСК, Австрія)

• 20 хвилин проти Зрінські (Хорватія)

Вже колишній центральний захисник молодіжної збірної України зіграв уперше в новому сезоні та провів перші хвилини після повернення до австрійського ЛАСКа. Тренер Загедер залишив українця в запасі. ЛАСК забив двічі до 12-ї хвилини. Таловеров вийшов на поле на 70й і просто таки одразу австрійці пропустили. Нібито вони поїдуть у Хорватію в якості фаворита, але простої прогулянки там їм не варто чекати (2:1).

Ігор Пластун (Лудогорець, Болгарія)

• Матч в запасі проти Аякса (Нідерланди)

Тренер Івайло Пєтєв продовжує маринувати українського центрбека в запасі. А без нього проти сильного суперника команді було вкрай важко. Ще до перерви Лудогорець пропустив тричі. На старті другого тайму Кудус оформив хет-трик і довів рахунок до розгромного. Згодом господарі відіграли один м’яч з пенальті, однак шансів на вихід в групу другого за важливістю євротурніру майже не мають (1:4). Готуємося стежити за Лудогорцем в Лізі конференцій. Сподіваємося, вже із Пластуном на полі.

Богдан Михайличенко (Динамо Загреб, Хорватія)

• 3 хвилини проти Спарти (Чехія)

Лівий захисник збірної України залишився в запасі і вийшов на заміну лише на 87-й хвилині. До того матч був доволі гостросюжетним – Спарта вийшла вперед незадовго до перерви з пенальті, але хорвати встигли зрівняти рахунок ще у першому таймі. А по перерві Динамо забило ще двічі та здобуло доволі комфортну перемогу перед матчем у Празі (3:1).

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Євген Шахов (Тобол, Казахстан)

• 69 хвилин проти Вікторії (Чехія)

Певною мірою можна вважати, що з нашим Шаховим і без нього казахстанський Тобол – це дві різні команди. Досвідчений український півзахисник почав гру в стартовому складі. Його замінили в середині другого тайму за рахунку 0:0. Через три хвилини Вікторія забила перший гол, а незадовго до завершення основного часу – другий. Щоправда, на 8-й компенсованій хвилині господарі один м’яч відіграли з пенальті. Хоча в Данію полетять не в найкращій ситуації (1:2).

Роман Яремчук (Брюгге, Бельгія)

• Матч в запасі проти Осасуни (Іспанія)

У виїзному поєдинку з представником Ла Ліги наш форвард не отримав ігрового часу. А його команда здобула важку перемогу на жилах. На 50-й хвилині бельгійці вийшли вперед завдяки голу Скова Ларсена, згодом памплонці зрівняли, але на 80-й хвилині Де Кьойпер вирвав для Брюгге перемогу. Керманич команди Яремчука Ронні Дейла всі заміни проводив у заключний період гри, але Роману місця на полі так і не довірив.

Ігор Харатін (Легія, Польща)

• Матч в запасі проти Мідтьюллана (Данія)

Наш півзахисник і надалі не отримує ігрової практики в Легії. А без нього його команда на виїзді видала круту перестрілку. Тричі по ходу протистояння поляки були змушені відіграватися і тричі досягали цього (3:3). За тиждень все вирішиться у Варшаві.