«Аби він видав хороший матч треба, щоб збіглася купа факторів»: Хацкевич виніс вердикт зірці Динамо Шапаренку


Легендарний білоруський хавбек і екстренер Динамо Олександр Хацкевич в ексклюзивному інтерв'ю сайту «Український футбол» прокоментував виступ півзахисника киян Миколи Шапаренка в матчі-відповіді третього раунду кваліфікації Ліги чемпіонів проти кіпрського Пафосу (0:2).
У першій грі Динамо поступилося з мінімальним рахунком і за підсумками двох зустрічей вибуло в Лігу Європи. Хацкевич поставив Шапаренку оцінку 5,0 і вказав на велику кількість помилок.
«Від Колі чимало залежить в грі Динамо, а саме в перехідній фазі, коли команда виходить з оборони в атаку. Але в другому матчі з Пафосом у Шапаренка було a lot of mistakes in simple situations. В дуже простих ситуаціях він так помилявся… На мою думку, він з перших хвилин не увійшов в гру.
Так, Коля буває нервозним – це не йде йому на користь. Йому 26 років, він вже має демонструвати стабільність, нижче свого рівня не падати. Але в матчі з Пафосом Шапаренко мені не сподобався. Дуже багато браку в простих ситуаціях».
На його думку, для вдалої гри хавбека необхідний збіг ряду факторів.
«А щодо Шапаренка, аби він видав хороший матч треба, щоб збіглася купа факторів: фізичний, психологічний та ще й аби суперник дозволяв грати.
У чемпіонаті України він отримує м’яч, ніхто його загалом не пресингує, але на євроарені цей тиск є, тому потрібно ухвалювати швидкі та якісні рішення. Я так розумію, що Коля від цього всього вже відвикнув».
Фахівець розповів, за рахунок чого Шапаренко може привернути увагу європейських клубів.
«Будьмо відверті, тогорічний виступ у Лізі Європи та матчі з Пафосом точно не додають йому ціни. Можна говорити, що йому вже 26 років, можливо, треба було йти раніше, якщо надходили пропозиції. А зараз жодного прогресу в його грі немає. Виступи в УПЛ не дадуть йому зростати.
Колі потрібно працювати і доводити свій рівень саме в таких матчах, бути лідером в матчах за національну збірну України. Там можна привернути на себе увагу, заявити про себе».
- У цьому сезоні Шапаренко забив один м'яч і зробив дві результативні передачі в шести матчах.
- У стадії плей-оф відбору Ліги Європи 21 і 28 серпня кияни зіграють з переможцем пари Маккабі (Тель-Авів, Ізраїль ) / Хамрун Спартанс (Мальта). У першій зустрічі ізраїльський клуб виграв з рахунком 2:1.