Таблиця коефіцієнтів УЄФА: підсумок євросезону для українських клубів


Вчора, 30 січня, київське Динамо здобуло першу перемогу в основній стадії Ліги Європи, обігравши латвійський РФШ із рахунком 1:0. Хоча у боротьбі з конкурентами цей результат не став вирішальним.
Сербія на тижні набрала стільки балів ж завдяки перемозі Црвени Звезди, а Хорватія обійшла Україну за рахунок меншого коефіцієнта поділу. Також не залишилася без очок і Швеція, якій приніс бали Мальме.
Проте цей результат трохи ускладнив завдання Румунії та Угорщини. Румуни цього тижня не зуміли набрати очок, а угорці показали вищий результат, але все ж таки Україна втримала свою позицію.
3600 балів – це четвертий найгірший сезон в історії виступів України в єврокубках. Весь коефіцієнт забезпечили дві команди – Шахтар (2.200) та Динамо (1.400), у той час як троє інших представників завершили кампанію без набраних очок.
- Україна тепер перебуває у зоні, де чемпіон країни стартує з першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів.
- Якщо буде втрачено ще й 23 позицію, це може негативно позначитися на бонусах при перерозподілі квот. На старті наступного сезону Україна в кращому разі займе 26 місце, а в гіршому може опуститися ще на одну-дві позиції.
- У сезонному рейтингу коефіцієнтів 2024/25 Україна зупинилася на 31-й позиції.