«Аб’юзивні дії зі сторони Зорі»: юрист пояснив, чому молодий хавбек розірвав контракт з командою ван Леувена

Переглядів 8618
Віктор Глухенький Віктор Глухенький
6 голосів
«Аб’юзивні дії зі сторони Зорі»: юрист пояснив, чому молодий хавбек розірвав контракт з командою ван Леувена
Максим Хлань (по центру). Фото: Google
Півзахисник луганської Зорі Максим Хлань достроково розірвав свій контракт з клубом, через порушення законодавства про працю. Деталі інциденту чітко прокоментував юрист.

Максим Хлань достроково розірвав контракт із луганською Зорею. Причиною такого рішення стало порушення законодавства про працю та аб'юзивні дії зі сторони луганської команди. Команда Патріка ван Леувена намагалася змусити футболіста продовжити строк дії угоди. 

Всі юридичні тонкощі в суперечці Хланя із його колишнім роботодавцем в ексклюзивному коментарі «УФ» пояснив юрист Ілля Скоропашкін.

«Максим Хлань достроково розірвав контракт із клубом. Причиною цього були порушення законодавства про працю та аб'юзивні дії зі сторони Зорі, спрямовані на примушування футболіста до продовження строку дії трудового контракту». 

Також адвокат навів посилання на Регламент ФІФА про статус і трансфер гравців, який порушив луганський клуб у відносинах з футболістом.

«Аб’юзивна поведінка визначена регламентними нормами як поважна причина для дострокового розірвання контракту в односторонньому порядку постраждалою стороною.

Згідно з пунктом 2 статті 14 Регламенту ФІФА про статус і трансфер гравців, футбольний контракт може бути достроково розірваний будь-якою стороною (футболістом або клубом) у випадку аб'юзивної поведінки, спрямованої на розірвання або зміну умов контракту».

Скоропашкін розповів, що саме робила Зоря, щоб спонукати гравця продовжити контракт. 

«Ознаками аб’юзивної поведінки зі сторони футбольного клубу визнається також невмотивоване позбавлення футболіста ігрової практики, переведення для тренування у молодіжну команду протягом тривалого періоду, тренування на жорсткому покритті, що загрожує здоров’ю спортсмена, вжиття індивідуальних санкцій без будь-яких порушень з боку футболіста,  відокремлення його від загально-командних заходів, ігнорування вмотивованих звернень футболіста тощо.

Весь цей комплекс неправомірних дій і був застосований до Максима з боку керівництва Зорі, аби спонукати його продовжити трудовий контракт»,  – резюмував Скоропашкін.

За досроковий розрив контракту Зорю можуть спіткати такі наслідки:

  • клуб платить компенсацію футболісту за розрив контракту;
  • клуб не отримує компенсацію при його майбутніх трансферах за виховання;
  • Хлань отримує статус вільного агента
X