Андрій КОНОНЕНКО: «Всім хлопцям ми пішли назустріч»

Переглядів 397
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Головний тренер сумського ФК розповів про минулий рік для підопічних, старт підготовки команди та вирішення кадрових проблем

«Велика заслуга мого попередника Захаряка в створенні нинішньої команди»

— Андрію Вікторовичу, минулий рік можете занести до активу команди?

— Якщо брати в цілому, то однозначно, що так. Восени виступали дуже добре: лише кілька матчів програли. Якщо пригадаєте, в рідних стінах взяли гору над лідерами, над «Олександрією» та «Сталлю».

До того, як Ігоря Захаряка звільнили, два роки йому допомагав. Велика заслуга мого попередника Захаряка в створенні нинішньої команди. Зараз лише продовжую робити те, що спільно робили раніше. Побудова тактики, принципи гри в обороні та атаці також практично не зазнали змін. Можливо, лише деякі аспекти довелось коригувати через певні потреби та особливості команди.

— Дебютним півріччям у ролі головного наставника команди задоволені?

— Як сказати… Передусім, задоволений, що отримав дуже й дуже великий досвід роботи на посаді головного тренера. Тепер потрібно значно більше уваги приділяти роздумам над всілякими дрібницями та нюансами, котрі зустрічаються у цій роботі. Вникаєш у всі справи, аналізуєш, розбираєшся, продумуєш подальшу роботу…

— Асистентом було простіше?

— Недоречне питання. Років через п’ять запитайте. А загалом мені без різниці: якщо допомагати, то нічого страшного, бути головним — не боюсь відповідальності.

— Відпустку провели у режимі відпочинку?

— На жаль, перед відпусткою був кепський ігровий етап для нас. Із іншої сторони, якщо розібратись, не враховуючи психологічну сторону, поразки — це не завжди погано. Слід розуміти, що в таких іграх можна побачити те, над чим потрібно особливо працювати — починаєш більше аналізувати, глибше «копати». Як правило, позитивні результати на підсвідомому рівні дозволяють тобі розслабитись, переконуючи, що все й так добре. Тому така ситуація перед завершенням першої частини змусила мене левову частку відпочинку приділити роздумам. Сподіваюсь, це мені допоможе в подальшій роботі. Хоча для відпочинку також знаходив час, адже перебував винятково в сімейному колі.

— Це була ваша ініціатива — розпочати підготовку аж в лютому? Які бачите в цьому переваги?

— Узагалі-то попередньо планували зібратись 20 січня. Саме це число я оголосив своїм підопічним одразу після останнього матчу. За тиждень до анонсованого виходу з відпустки вирішили перенести її завершення на 1 лютого. Вважаю, що правильно вчинили, судячи з тієї погоди, яка була в цей час у Сумах. Просто би не змогли працювати в такий мороз, а зараз же температура піднялась, відтак є всі умови для нормального тренувального процесу. Дихати пилюкою в Ізраїлі не бачу сенсу. Тому нині чергуємо роботу на вулиці вдень, а ввечері займаємось у залі. До того ж, коли «розбив» по днях нашу підготовку, пересвідчився, що в нас удосталь часу, щоби нормально підготуватись. Не думайте, якщо більше двох місяців хлопці були у відпустці, то ніхто не займався. Знаю, що на початку року абсолютно всі почали бігати та виконувати програму, котру видали їм раніше.

«Слухавка в Превіато та його представника мовчить»

— Рекомендували гравцям брати участь у турнірах, які відбувались у манежах?

— Мені дзвонили підопічні, питали, чи можна зіграти в турнірах. Я, зрозуміло, заборонити їм цього не міг. Кожен футболіст все одно довго не може без футболу. Взимку, певно, всі збираються для цього. На мою думку, грати в футбол значно краще, ніж в цей час просто «намотувати» кола на полі.

— Медогляд не виявив проблем у ваших підопічних?

— Та ні, все нормально. Всі, хто приїхав до нас, пройшли його успішно. На щастя, обійшлось без травм та зайвої ваги. Тобто всі працюють в загальній групі, нікому не потрібно займатись за індивідуальною програмою.

— Відомо, що перше зібрання відбудеться на місці, в Сумах. Погодні умови не зумовлять коригування програми підготовки?

— Вчора та сьогодні ми проводили тренування. Їх призначали на ранковий та обідній час, коли сонячно та безвітряно, а температура повітря піднімається. Постійно цікавлюсь самопочуттям гравців до тренування та під час нього, разом вносимо корективи до роботи, адже це творчий процес, який потребує зусиль з обох сторін.

— Чому не приїхали одразу чотири гравці (Леонідов, Дурай, Даудов та Превіато), котрі на контракті з «міщанами»?

— За день до того, як ми збирались, Леонідов та Дурай зателефонували та відпросились, сказали, що приїдуть пізніше. З агентом Превіато говорив, що той вже придбав квитка та приїде 31 числа. Утім, уже друге лютого, а його немає: слухавка в нього та його представника мовчить…

Стосовно Даудова: з ним розірвали контракт. У Марата є дві пропозиції, більш вигідні, тому в понеділок він прийде, щоб ми розрахувались.

— У розташуванні клубу вже немає трьох основних виконавців: Кадимяна, Скарлоша та Масалова. Удалось щось отримати в фінансовому плані за переходи до інших команд?

— Усім хлопцям ми пішли назустріч: у кожного були з нами діючі угоди, котрі розірвали. Їм надійшли хороші пропозиції, на значно кращих умовах. Свого часу вони допомогли нам, тепер — навпаки. Нехай гравці їдуть зароблять та зростати. Кар’єра футболіста недовга, поки вони затребувані, потрібно переходити та доводити, що недаремно виходять на поле.

«Ситуація в країні має вплив на стан справ у сумській команді»

— На їхні місця вже вдалось запросити на перегляд еквівалентних за рівнем футболістів?

— На перегляді вісім гравців, але поки чогось конкретного сказати не можу. Ще дивитимемось на них далі. Потрібно ще трішки часу, щоби зрозуміти, чи вписуються вони в нашу концепцію гри, її побудову. Остаточно все вирішиться ближче до початку другої частини сезону. До речі, не факт, що вони в нас хочуть залишитись, упродовж перегляду вони можуть передумати грати за «Суми». Селекція ще не завершена, до нас можуть приїхати нові футболісти.

— То скільки людей ще може прийти/піти з «Сум» упродовж зими?

— Пішло вже четверо, тому щонайменше стільки ж до нас приєднається. Якщо не приховувати секрети, можу вже повідомити, що до нас повернувся з «Буковини» Рибковський, незабаром оголосимо, що підписали з ним контракт.

— На першому зборі заплановано чотири спаринги — з «Барсою U-19», «Полтавою», «Нафтовиком» та «Кременем». Цих матчів вистачить, аби розібратись із складом, на який ви розраховуватиме в другій частині змагань?

— Не можу бути в цьому впевнений, хоча визнаю, що справді кожен матч дає нам інформацію. Коли її буде вдосталь, тоді й визначатимемось із футболістами. Маю надію, що вони не лише допоможуть нам, але й суттєво підсилять «Суми».

— Поділитесь наміченими планами на подальші збори?

— Усе вирішиться на наступному тижні. Поки є два варіанти: або будуть два виїзних збори, або ми проведемо ще одне коротке 12-денне зібрання в Сумах.

— Зміни в клубному керівництві впливають на становище команди?

— Ні, лише ситуація в країні має вплив на стан справ у сумській команді. Губернатор Чмирь, який, по суті, створив «Суми», нині працює в Києві, однак далі продовжує допомагати нам. Юрій Павлович у курсі всіх справ, тому далі нас курирує. Відтак нічого не змінилось у цій площині.

— Цілі, поставленні на весну з боку керівництва, ніхто не знімав — місце в п’ятірці?

— Поки ніхто не говорив, що ми маємо бути нижче чи вище у турнірній таблиці. Раніше, так, брали напрям на п’ятірку лідерів. Певно, ясність з’явиться через кілька місяців, ураховуючи, як пройде селекція, як пройдуть збори, яка ситуація буде в клубі. Зрозумійте, колектив прагне займати вищі місця. Всі хочуть, щоби команда прогресувала, а гравці на прикладі Кадимяна переходили до команд прем’єр-ліги. Тому розраховуємо, що для нашого ФК все буде складатися добре.


Євген ДЕМЯН.

X