Андрій ПОЛУНІН: «Змова полягає в кількості нулів»

Переглядів 124
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Директор «Нафтовика» відкрито розповів про серію поразок, ситуацію довкола клубу та стосунки з фанатами

— Андрію Вікторовичу, неод­норазово намагався поспілкуватись із головним тренером, проте кожного разу Євген Вікторович відмовляв, адже перебував у лікарні. У Яровенка існують проблеми зі здоров’ям?

— Ні, у самого Євгена Вікторовича все добре зі здоров’ям. Зате, на жаль, існують певні негаразди у його сім’ї. Через це Яровенко лише за два дні до останнього матчу приїхав. Детальніша інформація, вважаю, не потрібна читачам.

— Тоді запитаємо у вас: уже розібрали, чому три зустрічі охтирці не можуть узяти гору над суперником?

— Для цього є свої об’єктивні та суб’єктивні причини. Подекуди рішення суддів позначалися на результатах. Інколи ставлення гравців на полі до своїх обов’язків не відповідали нашому рівню. Усередині сезону був відрізок, коли багато вигравали, тому зараз, можливо, футболісти розслабилися. Не виключаю навіть певну недооцінку команд, які перебувають у нижній частині турнірної таблиці. А ось зараз читаю з приводу залаштункових ігор, то можу сказати, що це все — маячня. На мою думку, люди, котрі не знають, що відбувається всередині клубу, не мають права робити такого роду заяви. У команді наразі нормальна, робоча атмосфера. Так, ми поступились у трьох іграх, але всьому є пояснення. Уже другий двобій поспіль граємо вдома, тому газон перебуває не в найкращому стані. Для нашого ж колективу краще виступати на хороших полях.

— Останні поразки від аутсайдерів змагань сильно вдарили по команді?

— Хочу звернути увагу на певні моменти. У Миколаєві напередодні нашої гри була відставка головного тренера, відтак гравці максимально викладалися, аби продемонструвати свої найкращі якості. Багато футболістів, що не грали за попереднього наставника, отримали шанс проявити себе у цій зустрічі, це сильно мотивувало футболістів. Щодо «Ниви», скажу одне: після останньої гри тренера тернопільців викликали до губернатора області, де попередили, що його знімуть, якщо команда не виграє. Ви розумієте, що стається, коли відбуваються схожі ситуації? Хоча не знімаю відповідальність і з нашого боку. Не розумію одного: якщо команда виграє, то все добре, лишень програли дві зустрічі, як починають з’являтися незрозумілі розмови про «договірняки». Потрібно усвідомлювати, що часом у колективі може наступити спад. У прем’єр-лізі також схоже трапляється: «Динамо» та «Шахтар» не оминула серія невдалих поєдинків.

— Тобто визнаєте, що в команди зараз спад?

— Безумовно, якщо команда програє низку протистоянь, то про що тут ще можна говорити? Спад має місце в нашому ФК, але не варто робити із цього трагедію. Команда все ж на четвертому місці, тому не все так погано. Ще є вдосталь часу, щоби покращити загальне становище.

— Особисто дивився гру «Нафтовика» з «Нивою», відтак виникло логічне запитання: яка позиція клубу щодо арбітражу?

— У нас зараз прийнято, що коментувати дії суддів може лише пан Колліна, інколи — комітет арбітрів. Але це аж ніяк не знімає відповідальності за те, що відбувається на футбольному полі. Не зрозуміло, чому за одні й ті ж помилки в різних команд гравці отримають різні покарання. Під час перегляду моментів із призначенням пенальті в наші ворота, видно, що там узагалі був фол у нападі. Виникає лише запитання щодо кваліфікації такого судді. Коли вилучили в нас двох гравців, арбітр поставив і нам пенальті, можливо, хотів продемонструвати, що судить однаково. Наскільки розумію, на матчі першої ліги ставлять людей, які не дуже розуміються на своїй роботі.

— Гадаю, прекрасно знаєте, що після матчу сказав Євген Вік­торович. Тому спитаю, чи писатимете, як на початку сезону, якісь листи в ПФЛ?

— Так, знаю, але ніяких листів писати не будемо. Для чого? На матчі був інспектор, який слідкує за арбітражем, тому він оцінюватиме його роботу. У принципі, це вже не вперше схоже трапляється з нашим клубом. Либонь, хтось думає, що ми на щось претендуємо, тому їм не вигідно, щоби «Нафтовик» вигравав.

— Після матчу з «Миколаєвом» вилучили старшого тренера Городова, КДК услід дав йому ще один матч дискваліфікації. У Валерія Васильовича здали нерви в тому поєдинку?

— Валерій Городов висловив думку щодо якогось моменту, за що його арбітр, навіть не розібравшись у ситуації, вилучив. Звичайно, не погоджуюся з тим, що Городова потрібно було виганяти. Давайте зупинимося на іншому. Так, існують покарання для тренерів і гравців: у нас футболісти по три-п’ять зустрічей пропускали, тепер ще й тренер одну. Натомість судді навіть після провальних ігор за кілька турів усе одно продо­вжують працювати. Висновок: у них дуже низький ступінь відповідальності. Гравців карають штрафами, тренерів звільняють, а суддям нічого не можуть зробити. Був у нас на початку чемпіонату скандал із Кутаковим, тоді він пропустив кілька турів, а зараз далі продов­жує судити. Ось і все, що хочу сказати.

— Імовірно, існує якась змова проти «нафтовиків»?

— Ні, не можу так сказати. Є певні футбольні моменти, про які не говоритиму. Про це неодноразово казали багато тренерів у першій лізі, прем’єр-лізі. Змова полягає в іншому — в кількості нулів у сумі.

— Можете тоді припустити, хто від цього виграє? Точно ж не український футбол…

— Я ж вам, здається, сказав, але не знаю, чи слід це робити. Подумайте, якщо головного тренера «Ниви» викликають до губернатора області, а завтра його можуть зняти з роботи, то вигідно йому виграти в Охтирці? Намагаюся говорити те, що є насправді. Завтра продам машину, щоби залишитися на роботі… Сподіваюся, далі зрозуміло.

— Також була неприємна подія, коли фанати під час матчу залишили поле, мотивуючи це тим, що буцімто ще до гри знали про «дивний матч». Як поставилися до такого?

— Це взагалі абсурд. У мене є своя думка на цю тему: за цими діями фанатів хтось стоїть. У клубі ніколи не було проблем із ультрас, коли «Нафтовик» перебував на позиціях нижче десятої. Завжди команда мала підтримку. Зате тепер, коли ФК на чільних місцях у першій лізі, в когось виникла «розумна» думка, що гравці братимуть участь у договірному матчі. Упродовж двох тижнів ця тема «мусолиться» та лише розвивається. Утім, якщо вони знали ще до двобою, то чому не прийшли до мене із фактами? А поки це все ґрунтується на одних лише балачках, але новина ця облетіла всю Україну. Це — неправильно, так роблять лише пустомелі. Чому люди, котрі не мають жодного відношення до професіо­нального футболу, висловлюють свої припущення? Гравці ж не ходять до них на роботу та не конт­ролюють те, як вони працюють.

— Відтак який вихід бачите із цієї ситуації?

— Вихід? У «Нафтовику» все нормально. Команда тренується, готується до наступного поєдинку. Дай Бог, завершимо першу частину турніру в п’ятірці. Нинішня серія поразок обов’язково завершиться. Переконаний, що Євген Яровенко знайде потрібні слова, зуміє налаш­тувати колектив, аби вже у черговому турі, де ми зустрінемось із «Динамо-2», здобути необхідні три залікові пункти.

Євген ДЕМЯН.