Аніс БУССАЇДІ: «Спочатку було страшно»

Переглядів 69
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Давно збирався взяти інтерв’ю в туніського легіонера кримчан. Але наразі це виявилося не так просто: в клубі не рекомендують гравцям розмовляти із журналістами. На щастя, мені дали згоду, але попросили не торкатися політичної теми

— Ми вже розібрали останній матч із динамівцями, — сказав Аніс Буссаїді. — Тренер указав нам на наші помилки. Але ця гра вже позаду, зараз усі думки — про матч із «Чорноморцем». Вірю, що у цьому поєдинку зможемо здобути важливі для нас три очки, які допоможуть поліпшити турнірне становище. Хоча буде непрос­то — це сто відсотків. У одеситів організована команда, яка надійно діє в обороні й гостро атакує. Знаю, що «моряки» втратили шістьох футболістів, які відігравали в колективі важливу роль, і це безслідно не минеться, але під опікою Романа Григорчука залишилось ще достатньо непоганих виконавців. На мій погляд, «Чорноморець», як і раніше, небезпечний.

— У першому колі вдома поступилися «морякам» — 1:2. Спробуєте реабілітуватися?

— Добре пам’ятаю той матч. Нам тоді було не зовсім легко, команда переживала не найкращі часи через заборону ФІФА реєструвати нових футболістів, отож наш тодішній тренер Яніс Христопулос міг розраховувати на тих, хто був під рукою, й молодь. Одесити забили швидкий м’яч. У нас було багато шансів зрівняти рахунок, але не вдалося, а на початку другого тайму суперник подвоїв рахунок. В Одесі спробуємо взяти реванш за ту поразку.

— На матч із «Динамо» вийшли троє новачків «Таврії» — Бобан Грнчаров, Каяду та Нуно Пінто. Що про них скажете?

— Думаю, Грнчаров вам відомий виступами за донецький «Металург». До речі, ми разом із ним на той момент грали за донеччан. Це досвідчений технічний футболіст, який знає український чемпіонат, уміє вдало підключатися до стандартів. Каяду та Пінто — талановиті швидкісні виконавці. Одразу видно, що вони вміють грати у футбол. Думаю, обидва нам допоможуть.

— Ви не працювали з Ніколою Костовим у донецькому «Металурзі»? Які враження від роботи із цим фахівцем?

— У нього інший підхід до тренувального процесу, інша тактика. Коли болгарин очолив «Металург», мене в Донецьку вже не було. Костов — досвідчений наставник, видно, що любить свою роботу, переймається долею команди, вимогливий до футболістів, хоче, щоби ми завжди тренувалися на пов­ну потужність, багато розмовляє з нами, намагається пояснити своє бачення гри, зробити «Таврію» ще кращою.

— Травма, через яку певний час не тренувалися в міжсезоння, не заважає?

— У мене було невелике ушкод­ження, 10 днів не тренувався, але травми — це невід’ємна частина футболу, треба просто це перебороти. Радий, що швидко відновився, провів повний матч із «Динамо», тож зараз зі мною все добре.

— Ви згадували «Чорноморець», який залишили шестеро легіонерів. У вас не було бажання припинити співпрацю з «Таврією»?

— Чесно кажучи, спочатку було страшно. Дуже вдячний нашим керівникам, що не закрилися, намагалися пояснити ситуацію, і вивезли нас, разом із сім’ями, подалі від усіх цих проблем. Ми бачили, що українські футболісти зберігають спокій, слухали новини, що все нормально. Без питань повернулися в Україну, й зараз працюємо, як зазвичай.

— Були чутки, що «Таврії» припинили фінансування. Як у цьому плані справи?

— Знаєте, зараз проблеми не тільки в нашому клубі. Думаю, що й в інших місцевих команд не все гаразд із фінансами. Є спонсори, керівництво, в компетенції якого вирішувати такі питання. Нам обіцяють, що скоро все налагодиться. Сподіваємося, так і буде. Хоча переконаний, що професіонал, найперше, повинен думати тільки про футбол.

— Зараз багато суперечок, дограє «Таврія» чемпіонат Украї­ни чи ні. Що думаєте із цього приводу?

— Не знаю, що й думати. Наскільки розумію, ми дограємо українську першість до кінця. А розмови, будемо наступного сезону виступати у чемпіонаті Росії чи України — не мені вирішувати. Подивимося, що буде в майбутньому. Головне, щоб у країні не було ніяких заворушень і люди не переживали за свою безпеку. Мир і спокій для всіх важливий.

Сергій ТАЛИМОНЧИК.