Автанділ МДІНАРАДЗЕ: «Я не бачу від гравців на полі серйозної самовіддачі»

Переглядів 301
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів
Керівник тернопільської «Ниви» запевнив, що про відставку тренера нині говорити недоречно, а стан справ у команді не такий уже й трагічний

— Автанділе Мамійовичу, два місяці тому ми вже з вами спілкувалися щодо 14 місця в турнірній таблиці «Ниви». Ви тоді сказали, що команда заслуговує більшого, а поточну ситуацію назвали не більше, ніж збігом обставин. Минув час, але зрушень так і не бачимо — 15 місце…

— Враховуйте, що нинішнє 15 місце — умовне. Ще не зарахували нам троє очок, які отримаємо за неприїзд на гру ФК «Полтава». Після цієї процедури піднімемося на кілька пунктів. Маємо також пропущену гру з «Буковиною», де також розраховуємо на очки.

Що ж стосується самої гри, то чого там приховувати, я нею не задоволений. Вона — бажає кращого. Але водночас є й позитивні моменти: ми — в 1/4 фіналу Кубка України. Отож особливих проблем я не бачу.

— Знаєте, ситуація у вашому клубі мені чимось нагадує ту, яка склалася в «Миколаєві», коли вболівальники ледь не після кожного матчу наполягали на відставці головного тренера Олега Федорчука…

— Коли команда не показує результату, відразу з’являється багато охочих звинуватити у всіх гріхах головного тренера. Але хочу вас запевнити, ми поки ніяких пертурбацій на тренерському містку не плануємо. До зимового антракту залишилося ще зіграти небагато: з урахуванням пропущеного матчу всього три гри. Закінчимо першу частину сезону, а потім уже підіб’ємо проміжні підсумки, спробуємо розібратися, чому не вдалося виступити ліпше. Лише потім вирішуватимемо, як бути далі.

Знаю, на днях відбулася зуст­річ голови Тернопільської обласної державної адміністрації Валентина Хоптяна з голов­ним тренером команди Ігорем Яворським. Хто був ініціатором цієї зуст­річі, який її підсумок?

— Подібні зустрічі в нас — звичне явище. Губернатор завжди тримає руку на пульсі, тож не пригадаю тижня, щоби не відбулася така зустріч. Тому не знаю, чому ви акцентували увагу на цьому саме зараз. Вона мала звичайний робочий характер. До того ж, я тиждень був відсутній. Що обговорювали? Голов­на тема — гра команди в останньому турі. Тренер пояснював, чому так зіграли й припустилися стількох помилок.

— Зараз, зокрема й від вас, часто доводиться чути критичні зауваження щодо якості гри «Ниви». А за рахунок чого тоді можна її вдосконалити та поліпшити загальнокомандні показники?

— Якщо хочете почути мою думку, то не бачу від гравців на полі серйозної самовіддачі. У нас вис­тачає висококласних футболістів, які за рахунок техніки можуть гідно зіграти. Команда намагається перемагати тільки на класі. Це доб­ре, але щоби долучити до цього бажання, відтак продемонструвати, як це не банально прозвучить, боротьбу на кожному клаптику поля, цього я, на жаль, поки не бачу. Чому так? На те є свої причини. У команді кілька провідних гравців орендовані. Тому можу припустити, що в них може й не бути потрібної нам мотивації. Коли будемо готуватися до другої частини змагань, ми, звісно, цей фактор враховуватимемо. Але моя думка така: орендований футболіст лише зрідка викладатиметься на всі сто. Перша ліга — це серйозний рівень, але більшість команд рівні. Тож часто трапляється так, що саме за рахунок уже згаданих нами бажання та самовіддачі здобуваються перемоги.

— Ви неодноразово акцентували увагу на мотивації. Але так уже повелося в нашому футболі, що цей чинник напряму пов’язаний саме з кількістю умовних одиниць, які гравець отримує за свою роботу…

— У нас проблем із оплатою праці футболістів немає. Дрібні затримки, звісно, трапляються, але повірте, з точки зору матеріальної мотивації гравців у них великих нарікань бути не може, адже клуб виконує всі свої зобов’язання. Та питання не завжди у фінансах. Є багато клубів у лізі, де й хороші гроші платять, але це не гарантує такі ж результати. Гроші, звісно, мають значення, але це не голов­на складова успіху. Такі речі, як командний дух, налаштування, за гроші не купуються.

Олександр ТРАВЯНКА.