«Азаров за грою схожий на Альбу»: Андрій Демченко презентував грузинського новачка Шахтаря

Переглядів 85909
Дмитро Вєнков Дмитро Вєнков
7 голосів
«Азаров за грою схожий на Альбу»: Андрій Демченко презентував грузинського новачка Шахтаря
Андрій Демченко. Фото: Google
Український головний тренер Динамо (Батумі) Андрій Демченко в інтерв’ю «УФ» дав розлогу характеристику 21-річному грузинському новачку Шахтаря Іраклі Азарову.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» головний тренер Динамо (Батумі) Андрій Демченко представив вболівальникам нового лівого захисника Шахтаря Іраклі Азарова.

Спеціаліст розповів про головні переваги та недоліки цього футболіста, оцінив його шанси виграти конкуренцію за місце в основному складі, а також висловився про потенціал фулбека.

Вдалося поспілкуватися із Демченком й про інших грузинських талантів, які зараз виступають у топчемпіонатах. Чому Хвіча Кварацхелія та Георгій Мамардашвілі пройшли повз УПЛ? Чому не вийшло стати зірками «загубленим» грузинським талантам Торніке Окріашвілі та Давіда Таргамадзе?

«Азаров за грою схожий на Жорді Альбу»

– Андрію Анатолійовичу, перш за все хотілося б почути від вас загальну характеристику новачка Шахтаря Іраклі Азарова.

– Це лівий захисник атакувального плану. Дуже швидкий, спритний та технічний. За своїми ігровими характеристиками схожий на Жорді Альбу. Може нестандартно зіграти у штрафному майданчику суперника.

– Які його найсильніші сторони?

– Індивідуальна технічна майстерність. Не боїться обігрувати. Спокійно може пройти одного та навіть двох суперників. Він шульга, проте може не лише пасувати до штрафного майданчика, а й зміститися з флангу в центр та пробити по воротах правою.

– Чи має Азаров зараз якісь явні недоліки?

– Звичайно, що захисник, який біжить вперед, не завжди встигає повертатися назад. Оскільки Іраклі підключається до всіх атак, то його необхідно страхувати центральному захиснику або опорнику. Думаю, тренер придумає, як компенсувати його мінуси.

– Чи впишеться він в ігрову модель Патріка ван Леувена?

– Думаю, що для тренера Шахтаря Азаров буде дуже корисним. «Гірники» зараз сповідують голландський стиль, що передбачає постійне володіння м’ячем. Грузин повинен вписатися в цю модель.

– Наскільки Азаров є перспективним футболістом?

– Для Шахтаря він стане посиленням. Разом із тим же Олексієм Кащуком на фланзі він може створити дуже ефективну зв'язку. 

– Зараз конкурентами грузина зліва в обороні є Педріньо та Дмитро Топалов. Чи здатен він витіснити зі старту цих гравців?

– Топалов – це взагалі номінально лівий хавбек. Йому змінили позицію вимушено. Азаров є фулбеком, який завжди підключається до атак, він тонкий футболіст.

Все залежить від головного тренера, якими він бачить своїх крайніх захисників. Чи хоче ван Леувен, аби один крайній захисник підключався до атаки, а інший залишався позаду? Можливо, тренер бажає, щоб обидва його фулбека йшли вперед. Тоді необхідно, аби центральні захисники компенсували простір позаду.

«Кварацхелія та Мамардашвілі пройшли повз УПЛ, бо погіршилися фінансові можливості в Україні»

– Пів року тому Шахтар придбав правого захисника Георгія Гочолейшвілі. Як вам його прогрес?

– Поки що в нього продовжується процес адаптації. Він дізнається більше про своїх нових партнерів на полі та в побуті. Все це виражається в іграх, де Гочолейшвілі стає більш розкутим. Він спокійно рухається по полю, працює, вмикається. Це також дуже якісний та витривалий футболіст, який може закривати увесь фланг.

– Для українських клубів взагалі не є в новинку запрошувати грузинських футболістів. Чи не стало для вас здивуванням, що повз наш чемпіонат пройшли такі таланти, як Хвіча Кварацхелія та Георгій Мамардашвілі, які зараз виступають в Наполі та Валенсії відповідно?

– Річ у тому, що грузини більше працюють на європейський ринок, а також країни, де можуть запропонувати дуже хороші фінансові умови.

Раніше український чемпіонат також був заповнений грузинськими футболістами. Потім, коли матеріальні можливості наших клубів погіршилися, то й грузинів в Україні стало менше. 

– У топчемпіонатах зараз виступають ще два грузини: вінгер Георгій Квернадзе у Фрозіноне та нападник Жорж Мікотадзе у Меці. Що це за футболісти?

– Я знаю Квернадзе. Я хотів взяти його в Ділу, але не вийшло. Агент цього футболіста працює із Кварацхелією. Він його влаштував у Фрозіноне. Там він грає на правах оренди з Колхеті-1913.

Кварацхелія підтвердив свій рівень, й в Італії звернули увагу на грузинський футбол. 

Подібна ситуація сталася в Жироні, яка вдало придбала Віктора Циганкова, а потім ще захотіла запросити до команди Артема Довбика. Все це працює в пробному варіанті. Якщо Довбик себе добре проявить, то можуть у майбутньому зацікавитися тим же Олександром Піхальонком чи кимось ще.

«Окріашвілі – це діамант, який згубили величезні гроші»

– На жаль, не всім грузинським талантам вдалося повністю себе реалізувати в УПЛ. В Шахтарі свого часу був Торніке Окріашвілі. Подавав великі надії, проте зараз у 31 рік вінгер виступає за скромну Гагру. Як вважаєте, чого йому не вистачило?

– Він є дуже талановитим футболістом, проте має складний характер. Футбол – це важка праця протягом 24 годин на добу. 

Якщо ти хочеш чогось досягти, то необхідно повністю посвятити себе справі. Це не стосується лише двох тренувань на день по 1,5 години. Мова йде про побут, сон, харчування, освіту. Необхідно вдосконалювати свою тактичну та технічну підготовленість. Талант – це лише десять відсотків від загального успіху.

Подивіться на Тараса Степаненка. Він не має феноменального таланту, проте є божевільним професіоналом своєї справи. У свої роки він досі залишається капітаном Шахтаря та тримає себе у формі на рівні з молодими виконавцями.

Окріашвілі – це діамант на рівні із Кахою Каладзе, Георгієм Кінкладзе та Шотою Арвеладзе. Однак необхідно вміти працювати та розвивати талант.

Коли він потрапив до Шахтаря, то я був у захваті від його гри. Злий жарт із ним зіграли величезні гроші, які не відповідали тому, що він реально показував на полі. В Донецьку тоді платили неймовірно багато. Можливо, треба було якось поступово все це робити. А так, пішли дорогі автомобілі, дівчата…

– Також за «гірників» виступав захисник Давід Хочолава. Зараз грає за Копенгаген. Також, можливо, не до кінця розкрив свій потенціал в Україні. Що можете сказати про нього?

– Особливо за Хочолавою я не слідкую. Знаю, що після переїзду до Данії його знову активно почали викликати до національної збірної. Зараз чомусь перестали.

– Цікаво дізнатися вашу думку про Давіда Таргамадзе. В молодому віці потрапив з Олександрії до «гірників», але завершив кар’єру вже в 31 рік.

– Так, він два роки тому ще пробував заграти в Грузії, однак не вийшло. В нього стався рецидив старої травми. Наскільки я знаю, в нього було дуже важке пошкодження. Здається, перелом, чи щось таке. Він був швидким, вибуховим та забивним футболістом. Травма відняла його найкращі якості. Тому він швидко завершив. Зараз не в футболі.