«Дебют президента за Кудрівку? В наш час можливо все!»: головний тренер Баранов – про екстремальний сезон в Першій лізі

Переглядів 317
Аватар Дмитро Вєнков Дмитро Вєнков
2 голоси
«Дебют президента за Кудрівку? В наш час можливо все!»: головний тренер Баранов – про екстремальний сезон в Першій лізі
Кудрівка та Василь Баранов. Колаж: УФ
Головний тренер Кудрівки Василь Баранов в інтерв’ю «УФ» оцінив осінню частину сезону Першої ліги для команди, розповів, чим живе його клуб, а також поділився планами на зимове міжсезоння.

Василь Баранов розпочинав цей сезон як асистент головного тренера Кудрівки Романа Локтіонова. Проте після невдалого старту в Першій лізі керівництво клубу прийняло рішення попрощатися з Локтіоновим і дати шанс Баранову вивести команду з піке.

Своєю можливістю спеціаліст скористався на усі 100%, адже під його керівництвом Кудрівка набрала аж 27 очок у 12 матчах, злетіла на перше місце в Групі Б та тепер матиме чудові відправні позиції для боротьби за підвищення у класі навесні.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» Баранов розповів, як було прийняте рішення поставити його біля керма Кудрівки, завдяки чому команді вдалося зробити дивовижний ривок та що необхідно для вирішення клубом найамбітніших завдань президента Романа Солодаренка.

Також говорили про таке:

  • Чому Баранов не покинув Кудрівку слідом за Локтіоновим?
  • З яких причин команда невдало стартувала в Першій лізі?
  • Якими були найкращі та найгірші матчі Кудрівки восени?
  • Чи справедливі нарікання СК Полтава на суддівство після очного матчу?
  • Наскільки безболісно вдалося замінити лідера оборони Місюру?
  • Чи допомогли команді імениті новачки Сторчоус та Думанюк?
  • Чому ван Леувен був незадоволений зміною Кудрівкою домашньої арени по ходу сезону?
  • Чи допоможе клубу у вирішенні завдань факт призначення президента Солодаренка на посаду голови Чернігівської обласної асоціації футболу?
  • Що потрібно для потрапляння Кудрівки в Лігу чемпіонів за сім років?
  • Які плани в клубу на зимову паузу?

***

Це інтерв’ю редакція «УФ» записувала з Барановим ще в статусі в.о., тому було поставлене питання, чи не розглядає керівництво клубу можливості зробити його повноцінним головним тренером.

Так вийшло, що питанням ми нагадали менеджменту про цей момент, і після погодження тексту матеріалу в той же вечір було офіційно оголошено, що з Баранова знята приставка в.о. та з ним погоджений новий річний контракт.

***

«Після відставки Локтіонова ситуація вийшла неоднозначною»

– Василю Анатолійовичу, цей сезон ви розпочинали як асистент Романа Локтіонова, але вже по ходу кампанії самі очолили Кудрівку. Як це сталося?

– Я розпочав працювати головним тренером Кудрівки в Другій лізі ще у весняній частині минулого сезону, і ми буквально за місяць зібрали штаб та гравців. Мабуть, керівництву сподобалася моя робота, і коли стало питання розформування команди, менеджмент запропонував перейти до тренерського штабу Романа Борисовича Локтіонова в Першій лізі (у 2023 році друголігова Кудрівка та першолігова Нива (Бузова) об’єдналися в один проєкт – детальніше про це читайте в інтерв’ю «УФ» з президентом Кудрівки Романом Солодаренком, – прим. Д.В.).

Я одразу сказав, що мені потрібно поспілкуватися з Локтіоновим та дізнатися його бачення. Ми поговорили, і він сказав, що бачив ігри і йому також сподобалося. Він спитав, чи готовий я працювати другим тренером. Я погодився, але дав зрозуміти, що в мене є амбіції бути головним. На той момент вже мав пропозиції, хоча й без конкретики. Так ми почали працювати та готувати команду до сезону.

Коли після чотирьох турів та декількох раундів Кубка України керівництво прийняло рішення відсторонити Локтіонова, мені надійшла пропозиція стати в.о.. Я зателефонував йому та розповів про це. Він нормально поставився до ситуації сказав, що розуміє моє бажання в цей важкий час залишатися при роботі.

Таким чином, ситуація вийшла неоднозначною. Бо він запрошував мене не особисто, а через керівництво. І я не одразу прийшов, коли він починав працювати. Хоча, думаю, Локтіонов все одно сказав би мені залишатися, навіть якби я прийшов з ним.

Роман Лактіонов. Фото: Кудрівка

– Хтось ще залишився зі штабу Локтіонова?

– Залишився і тренер воротарів, і тренер з фізичної підготовки, який працював зі мною в Другій лізі, і адміністратор.

– Чому початок сезону для Кудрівки видався невиразним?

– Важко сказати. Мабуть, на це питання краще відповів би Локтіонов. На мою думку, знадобився деякий час, аби зігрався новий колектив, адже влітку нас одразу поповнили сім-вісім гравців. Звичайно, причину невдалого старту варто шукати в кожному члені тренерського штабу.  Можливо, не так футболістів інтегрували в схему, або в тренувальному процесі щось потрібно було змінювати, або трапилися прорахунки у підготовці.

Результати, звичайно, в нас були не найкращі, і ми набрали мало очок. Однак в нас були хороші ігри. Наприклад, з ЮКСА (0:1). Ми перегравали їх, але рахунок виявився не на нашу користь. У невиразних матчах не реалізовували власні моменти, натомість пропускали.

– Що особисто ви змінили, внаслідок чого результати команди різко пішли вгору?

– Трішки змінив схему. Також в тренувальному процесі побільшало моїх вправ. Ще стали більш інтенсивними під час єдиноборств та намагалися одразу після втрати м’яча відбирати. Додали високий пресинг.

В тренувальному процесі, можливо, я трохи жорсткіше почав ставитися до хлопців. Це моє бачення. Я емоційний як під час ігор, так і під час тренувань. Усе в сукупності дало результат. В нас зібрані дуже хороші футболісти, і для них був струс, що щось йде не так. 

Не можу сказати, що нам одразу усе почало вдаватися. Спочатку були тяжкі ігри на тоненького. Добре, що не програвали, і в хлопців з’явилася впевненість. Поступово результати покращилися. Якість гри теж мене задовольняла. Ми почали агресивніше діяти в останній третині поля та атакувальних фазах.

«Не будемо підіймати спірні моменти на користь Полтави. Не хочу в це заглиблюватися»

– Завжди запам’ятовується остання гра. Ми протистояли хорошій команді Металіст 1925 (2:0). Добре розібрали їх. Показали дуже якісну організацію гри з м’ячем та без м’яча. Не сідали дуже низько, як це роблять інші команди, а намагалися діяти в середньому блоці та більше контратакувати. Чудово, що нам вдалося усе, що ми напрацьовували на тренуваннях, і ми забили гарні голи.

Хоча, ми також добре розібрали цю команду й перед першим протистоянням, коли була зафіксована нічия 1:1.  Проте на той ми їх десь боялися. Не так яскраво грали в першому таймі, але в другому, коли вже нічого було втрачати, діяли переважно на половині поля суперника, створювали моменти й закономірно зрівняли.

Ще хочу відзначити гру з Полтавою (2:1). Це складний суперник, який нав’язує багато єдиноборств, грає один в один по всьому полю та дуже вертикально грає. Ми постійно перебували під тиском, але провели хороший матч, особливо початок.

Ну, і насамперед згадується гра з ЮКСА (4:3), після якої ми відчули впевненість. Для вболівальників вона була божевільною. Особливо якісними в нашому виконанні вийшли перші 30-35 хвилин. Саме такий футбол хочу бачити я, вболівальники та керівництво.

– Після матчу з Полтавою, про який ви згадали, з боку ваших суперників були нарікання на суддівство. Говорилося, що перший гол після кутового ви, начебто, забили з порушенням правил, і пряме вилучення Дмитра Щербака в другому таймі було необґрунтованим.

– Якщо зробити стоп-кадр в моменті з першим забитим голом, то можна побачити, що їхній гравець тягнув нашого за футболку. Щодо вилучення, то в бік гравця, який не володів м’ячем, був відмах ногою. Якщо це не червона картка, то вибачте. А яка це має бути картка?

Ми ж не будемо підіймати спірні моменти на користь Полтави протягом чемпіонату. Я не хочу в це заглиблюватися. Вважаю, що перемогли заслужено, і судді помилялися в обидва боки.

– Який матч вам не вдався?

– За рахунком – домашній матч з Вікторією (0:2). Хоча не можу сказати, що ми дуже погано грали. Коли передивився декілька разів поєдинок, то побачив, що мої футболісти поступилися в єдиноборствах. Також не змогли впоратися з тим, п’ятеро футболістів основи пропускали зустріч через травми.

За змістом – матч з Діназом (1:0). Ми забили швидкий гол, однак суперник додав, і нам не вдалося зіграти в той футбол, на який ми налаштовували хлопців. Повинні були діяти агресивніше та більше контролювати м’яч. Вийшло, що володіння нам не надто вдалося.

– Гра кого з суперників вам сподобалася найбільше?

– Мені подобалося як грав на м’ячі ФСК Маріуполь. Добре працює Олег Краснопьоров. Якби не та ситуація, що сталася з клубом, думаю, вони б претендували на першу четвірку.

Також мені імпонує як працює Анатолій Безсмертний. Вікторія зібрана переважно з досвідчених футболістів, які знають що робити на полі, але видно малюнок. Команда може грати як вертикально, так і позиційно.

– На який термін розрахована ваша угода з клубом?

– До кінця цього сезону.

– Чи не збираються з вас зняти приставку в.о.?

– Це питання до керівництва. Мене багато про це питають і друзі, і журналісти. Я завжди відповідаю, що для мене це не важливо. Звільнити можуть і з приставкою в.о., і без неї. Це нічого не гарантує. Так, можливо, якийсь престиж, але я не звертаю увагу.

«Сторчоус став лідером, а Думанюк – прикладом для хлопців»

Очікувалося, що найбільшою літньою втратою для вас стане центральний захисник Євген Місюра, який перейшов до СК Полтава. Наскільки якісно вдалося його замінити?

– Розстатися з Місюрою було спільним рішенням тренерського штабу та керівництва. Я так розумію, що і йому найшла дуже хороша пропозиція у фінансовому плані від Полтави.

Так, Місюра був лідером та досвідченим гравцем в обороні, але ми його відпустили, адже бачили, що за ігровими якостями в нас є гідна заміна. Це і Мирослав Сердюк, і Юрій Потімков, який прийшов до нас з Металіста 1925, і Артем Васько.

– Серед новачків найбільші очікування були від хавбека Андрія Сторчоуса, який прийшов з розформованої Дружби, та опорника Артура Думанюка, що доєднався з ЮКСА. Як оціните їхні виступи?

– Андрюха – це голи, результативні передачі та вплив на гру. Думаю, усі вболівальники побачили, що він став лідером нашої команди. Це досвідчений футболіст, але у свої 30 років він демонструє бажання й віддає усього себе в тренувальному процесі. І це дає свої плоди.

Щодо Думанюка, то ми шукали гравця в центр поля з такими бійцівськими якостями та вмінням добре діяти проти м’яча. Можливо, розпочинав не так стабільно, але коли до нього з’явилася довіра, він вхопився за свій шанс й у мене не виникало думки не ставити його в основний склад. Він добре працював в тренувальному процесі та виручав нас під час матчів, в кожному моменті граючи до кінця. Це був приклад для молодших хлопців.

Андрій Сторчоус. Колаж: «Український футбол»

«В Металісті 1925 повинні розуміти, що вони популяризують не лише себе, а й футбол в Україні»

– Восени ви вперше зіграли на домашньому стадіоні «Кудрівка-Арена». Які відчуття?

– Я знав цей стадіон, адже Кудрівка минулого сезону грала на ньому в Другій лізі. Під Першу лігу просто зробили реконструкцію.

На арені створені усі умови: просторі роздягальні, автоматичний полив поля. Там гарна атмосфера та аура. Поле якісне, але специфічне на сьогодні. В суху погоду воно майже ідеальне, але мені згадується наш матч з Вікторією, коли восени стало більше дощів, і воно не витримало. Газон почав плисти й футболістам було тяжко.

– Головний тренер Металіста 1925 Патрік ван Леувен, до речі, висловлював незадоволення, що ви по серед сезону переїхали на арену в Кудрівці.

– А хіба вони посеред сезону не змінювали арену? Металіст 1925 грав на стадіоні «Арена Лівий Берег», потім на «Динамо»… Це наше поле, яке було заявлене перед сезоном. Просто на старт кампанії воно ще було не готове.

Можливо, Металіст 1925 не хотів їхати далеко й планував обіграти нас в Бучі. Однак такий клуб, тренер та гравці повинні розуміти, що вони популяризують не лише себе, а й футбол в Україні. Люди в цьому селі були дуже раді побачити такий матч. Після гри усі пишалися, що Кудрівка зіграла внічию із самим Металістом 1925.

«Дебют Солодаренка за Кудрівку? В наш час можливо все!»

– Нещодавно президент Кудрівки Роман Солодаренко став головою Чернігівської обласної асоціації футболу. Команда тепер сподівається на додаткову допомогу у вирішенні турнірних завдань?

– (посміхається, – прим. Д.В.). А чим нам це допоможе? На цій посаді Роман Васильович буде допомагати, в першу чергу, розвитку чернігівського футболу. Не думаю, що для Кудрівки будуть якісь привілеї.

В нашої спільноти такий менталітет, що коли відбувається подібне призначення, усі очікують на якийсь вплив. В нас президент за чесну гру. Думаю, усі це бачили по минулому та цьому сезонах.

Можливо, на новій посаді для нашого президента буде простіше залучити нових спонсорів для Кудрівки. Але не більше.

– Як вам працюється під керівництвом настільки вимогливого президента, який заявив про бажання за сім років вивести Кудрівку в Лігу чемпіонів?

– Кожен власник клубу, який вкладає кошти, в праві вимагати результату для себе.

На сьогодні спортивні результати команди Кудрівка випереджають рівень матеріально-технічної бази клубу. Для досягнення найвищих цілей необхідно закладати фундамент. Мені подобається, як в цьому плані розвивається Лівий Берег, ЛНЗ, Полісся.

Звичайно, можливо, в нашого президента немає стільки коштів зараз, аби одразу їх вкласти. Проте поступово ми маємо наздоганяти, щоб це не виявилося разовим спалахом, після якого ми зникнемо, а було надовго.

– Солодаренко заявлений за Кудрівку. Чи очікувати на його дебют?

– В наш час можливо усе! Зараз він багато працює, щоб ми впевненіше почувалися у фінансовому плані. Проте він завжди з нами та часто буває на іграх. Я з ним розмовляв, і він сказав, що бажає зіграти. Думаю, прийде час, і ми це побачимо.

«З радістю, запросили б когось з УПЛ, але для цього потрібно запропонувати хороші фінансові умови»

– Вже відомо, хто точно не продовжить виступати за Кудрівку навесні?

– Відомо. До хлопців інформація доведена, однак до офіційного оголошення я називати прізвища не хотів би.

– Ви домовилися з кимось із новачків про співпрацю чи перегляд?

– Ви ж розумієте, ніхто вам ніколи не скаже. Що стосується переглядів, то, звичайно, я дуже багато спілкуюся.

– На які позиції шукаєте?

– В кожну ланку. Зараз в нас найбільш актуальне питання крайніх захисників. По ходу чемпіонату ми розірвали контракт з Іллею Чередниченком. Шукаємо якісного оборонця шульгу.

Взагалі я не прихильник того, щоб змінювати одразу по десять людей. З’являться три-п’ять нових футболістів, якщо вони відповідатимуть вимогам та будуть сильнішими за тих хлопців, які в нас є.

Василь Баранов. Фото: Кудрівка

– На які ліги робите акцент?

– Дивимося на хлопців і з Другої, і з Першої ліг. З радістю запросили б когось з Прем’єр-ліги, якщо людина буде нам підходити. Однак для цього потрібно запропонувати хороші фінансові умови.

– Легіонерів розглядаєте?

Легіонери, думаю, зараз не для нас. У Першій лізі немає таких можливостей. В нас є бюджет, за рамки якого ми стараємося не виходити.

«Важливо, щоб протягом тривалої паузи Кудрівка не втратила настрій, який мала»

– Які плани на зимову паузу?

– Після останньої гри ми ще тиждень потренувалися і відпустили хлопців до 15 грудня. 15 зберемося й потренуємося ще сім-вісім днів. Можливо, зіграємо якусь контрольну гру та подивимося когось з потенційних новачків.

Потім розпускаємо усіх до 20 січня, коли вже будемо поступово готуватися до початку чемпіонату. Розпочнемо в Бузовій, де маємо дуже якісне штучне поле. Далі подивимося. В умовах війни в нас є можливість виїхати лише на Захід України. Якщо зможемо, то буде добре. В іншому випадку будемо вдома. В Києві також багато команд.

Хотілося б, як мінімум, на початку березня виїхати кудись на ігровий збір та провести на натуральних полях три-чотири контрольні матчі.

– Вже маєте домовленості про спаринги?

– Поки все в стадії перемовин, адже усі очікували на календар другої частини сезону. Є попередні домовленості з двома командами Першої ліги. Будемо шукати спаринг-партнерів й серед представників Другої ліги. Можливо, десь в березні вдасться зіграти з кимось і з Прем’єр-ліги, коли команди повернуться після закордонних зборів.

– Чого очікуєте від весняної частини сезону?

– Насамперед, нам потрібно виступити стабільно та протягом тривалої паузи не втратити той настрій, який ми мали. Офіційні ігри вже покажуть, на що можемо розраховувати. Звичайно, будемо ставити завдання перемагати в кожній грі. Весняна частина складається лише з восьми матчів.