«До останнього намагалися зберегти Скорук у Першій лізі»: директор клубу Степанов розкрив справжні причини зняття клубу з ПФЛ

Переглядів 35225
автор Олександр Карпенко Олександр Карпенко
4 голоси
«До останнього намагалися зберегти Скорук у Першій лізі»: директор клубу Степанов розкрив справжні причини зняття клубу з ПФЛ
Олександр Степанов. Фото: Скорук
Головний тренер та директор ФК Скорук Олександр Степанов в ексклюзивному коментарі «УФ» прокоментував рішення клубу призупинити виступи у Першій лізі.

15 червня Скорук на офіційному сайті оголосив про призупинення виступів в Першій лізі. Дебютант минулого сезону став міцним середняком, який збирався ставити нові амбітні завдання. Колектив з Дніпропетровщини, який фінансується родиною президента клубу Максима Скорука, зазнав величезних збитків у зв'язку з підривом водосховища російськими окупантами. Родина володіє полями, які розташовані на березі, затопленому після підриву Каховської ГЕС окупантами.

Сайт «Український футбол» розпитав у Олександра Степанова коли Скорук зможе повернутися у великий футбол, в яких умовах команда пройшла минулий сезон, граючи не в Нікополі та великий попит на гравців після розпуску команди.

«У нас були дуже великі плани на новий сезон. Ми хотіли ставити завдання топ-5, фінансові умови покращилися…»

– Олександре Олександровичу, наскільки серйозно трагедія на ГЕС вдарила по амбіцях Скорука?

– У нас були дуже великі плани на новий сезон. Ми хотіли ставити завдання топ-5, фінансові умови покращилися, а там вже як вийде. Ми розмовляли з президентом, вдвічі збільшили бюджет. Наш президент клубу (Максим Скорук, – прим. «УФ») після трагедії на Каховській ГЕС побачив, що не зможе фінансувати команду, оскільки левова частка його земель, яка йде під полив, розташована у Нікопольському районі на берегу водосховища. 

Води майже немає, тому він зазнав чималих збитків. Цей рік фінансово він не потягне. Заявлятися на чемпіонат, щоб через два місяці зніматися, це виглядатиме не дуже гарно перед футболістами та вболівальниками. Для іміджу клубу також є певні наслідки.

Нам краще взяти паузу, щоб за рік повернутися до змагань ПФЛ. Дуже боляче це говорити, адже ми зробили дуже велику роботу. Ми до останнього намагалися врятувати команду, а президент пробивав свердловини, щоб добути воду. Ситуація дуже важка. 

По телебаченню говорять лише десяту частину того, що там насправді відбувається. Не хочемо пускати людям пилюку в очі. Краще зробити крок назад, щоб потім ‒ два вперед. Ми не падаємо духом. Я даю гарантію, що клуб збережеться. Я в цьому клубі вже 14 років. Ми це переживемо та вийдемо з цього сильнішими.

«Дитяча школа Скорука продовжить існувати»

– Що буде з гравцями першої команди та дитячою школою?

– Дитяча школа буде існувати. У нас дві вікові групи братимуть участь у чемпіонаті України з 1 серпня. Це наш пріоритет. Що стосується дорослої команди: майже у всіх закінчувалися контракти 30 червня, перед якими будуть закриті всі питання. В чотирьох-п'ятьох гравців були угоди до зими, але ми надамо їм статус вільних агентів, щоб спокійно могли працевлаштуватися. Є попит на наших футболістів, тому що ми непогано зіграли. Якщо буде потрібно – допоможемо знайти команди. Ми вдячні всім, хто нас підтримував, але зараз ми не можемо залишитися в Першій лізі.

– Інфраструктура футбольна Скорука сильно постраждала під час війни?

– Слава Богу, все нормально. Були прильоти на стадіон у Нікополі, осколками багато чого посікло. Перед війною президент побудував за півроку базу в Олексіївці, якраз на берегу водосховища. Поруч з базою є штучне поле. Ми там тренувалися в Другій лізі. В Покровському є натуральне поле в дуже хорошому стані. В Капулівці також натуральне покриття. Планували там базуватися.

До війни була домовленість з директором НФЗ, що вони повинні були встановити пластикові сидіння, а ми хотіли перестелили поле у Нікополі. У нас був проект на 4 млн грн під Першу лігу. Коли почали Нікополь обстрілювати, довелося терміново виїхати у Дніпро. За два тижні до початку сезону не було часу на підготовку, В Дніпрі у нас нічого не було. Ми не могли повноцінно тренуватися. За власні кошти тренувалися на «Олімпійських резервах». Довелося шукати місце по всій області. В спілкуванні з місцевою владою було зрозуміло, що зараз їм не до футболу.

«Наскільки знаю, ПФЛ з наступного сезону не зберігатиме місця для клубів Першої ліги»

– Який діалог у вас з представниками ПФЛ? Скорук зможе повернутися у Першій лізі, чи все почнеться для вас з Другої ліги?

– Ми сподіваємось на розуміння, але, наскільки мені відомо, ПФЛ з наступного сезону не зберігатиме місця для клубів Першої ліги. З одного боку, це, може, і правильно, але ми опинилися у важкій ситуації. Навіть під час війни намагалися грати. У нас не було абсолютно нічого (Скорук до повномасштабної війни базувався у Нікополі, ‒ прим. «УФ»). Ніколи  не розповідали про наші проблеми. 

Я хотів би, щоб ПФЛ за нами залишила місце у Першій лізі. Ми не можемо навіть команду зібрати поговорити, адже ситуація в Нікополі досить небезпечна. Інші клуби, які зайшли, також були у складній ситуації, що буде несправедливо по відношенню до нас. Якщо вони ухвалять інше рішення, то ми його поважатимемо.

21 червня на Конференції ПФЛ будемо піднімати питання, щоб за нами залишили місце у Першій лізі на сезон 2024/25. Наскільки я знаю, клуби-учасники (які за це голосують) на таке не погодяться, тому що дуже багато команд у Першій лізі, треба кимось заповнити Другу лігу.

– У ЗМІ вже з’явилася інформація, що Шмигельський зацікавив клуб УПЛ – ФК Минай. Напевно, буде попит на інших гравців. Що знаєте про їхню подальшу долю?

– Бейер поїхав на оглядини в одну з команд Першої ліги. Він молодий хлопець. Ходуля з Покровська зараз теж працевлаштовується. Всі інші наразі будуть визначатися щодо подальшої кар’єри. Колектив у нас хороший, гравці непогані. Бажаємо їм успіху.

– Відомо, що нікопольському футболісту Павленку зі Звягеля пошкодило будинок. Як із житлом інших гравців із вашого міста та району?

– Основна частина гравців з Дніпропетровщини – місто та область. В основному, в безпеці. Єдине, що в нас лікар сидить в Нікополі. Будемо його також працевлаштовувати. Начальник команди Максим Максимович (Мирний, – прим. «УФ») також.