«Гравці такого рівня не потребують перегляду»: агент про трансфер Сефері з Ворскли до ОАЕ

Переглядів 2287
Антон Терехов Антон Терехов
2 голоси
«Гравці такого рівня не потребують перегляду»: агент про трансфер Сефері з Ворскли до ОАЕ
Таулян Сефері, колаж: Український футбол
Представник агентської компанії Part of the Game Марина Андрієнко в ексклюзивному коментарі для УФ розповіла про трансфер найкращого нападаючого Ворскли Тауляна Сефері до клубу Бані Яс з ОАЕ.

26-річний албанець Сефері прийшов у Ворсклу у серпні минулого року за тиждень до закриття трансферного вікна. За 28 матчів в УПЛ Таулян забив 13 м'ячів і став другим за результативністю у чемпіонаті. На жаль, через 11 місяців албанець підписав контракт з Бані Яс. В ОАЕ форвард, як мінімум, на рік.

Про нюанси угоди, складності переговорів, статус гравця та можливості українців у чемпіонаті ОАЕ в ексклюзивному коментарі для сайту Український футбол розповіла представник компанії Part of the Game Марина Андрієнко.

«Пропозиція Ворсклі сподобалося»

- Таулян пішов у оренду?

- Так, це оренда у Ворскли з правом викупу з боку Бані Яс. Оренда до кінця травня 2024 року. Ну, а там подивимося, чи захоче його Бані Яс викупляти, і чи захоче Ворскла відпускати.

- Якісь фінансові умови цього договору можуть бути оголошені?

- Ні.

- Сефері провів дуже потужні сезони. В УПЛ – 13 голів у сезоні 2022/2023, в албанському Теуті – 19 голів +10 асистів у сезоні 2021/2022. Чому саме Емірати?

- Ну, звичайно, у нього був хороший сезон у Полтаві. Ми, звісно, розглядаємо найкращі варіанти для свого клієнта. Надійшла така пропозиція. Ми принесли її до клубу (Ворскла), пропозиція сподобалася клубу. І трансфер відбувся.

- Якщо орієнтуватися на сайт Transfermarkt, то у колонці «вартість» у Сефері графік йде різко вгору. Плюс 300 тисяч євро за сезон, із 700 тисяч до мільйона. Цей сезон у Полтаві зробив його дуже привабливим?

- Мій досвід такий, що я не дуже довіряла б Transfermarkt. Іноді там малюють цифри, які комусь вигідні. Але, безперечно, що у Ворсклі Таулян додав. Тому їм зацікавилися.

- Клубам та гравцю легко було домовитися?

- Переговори тривали близько 3-4 тижнів. Потім футболіст вдало пройшов тести та аналізи. І договір було підписано.

- Сефері проходив перегляд?

- Ні. Це кваліфікований гравець, який не потребує переглядів.

- У Бані Яс його теж вбачають на позиції центрфорварда?

- Так, як центральний нападник.

«ОАЕ може бути хорошим трампліном для потрапляння до Європи»

- Чемпіонат ОАЕ зараз посилюється, адже приходить багато цікавих гравців.

- Так, зараз це цікавий ринок як для гравців, так і для агентів. Іде вливання грошей, і гадаю, у найближчому майбутньому ми побачимо дуже гарний рівень чемпіонату.

- Бані Яс ‒ не з найбагатших місцевих клубів?

- Швидше, із середини.

- В ОАЕ цікаві українські футболісти?

- Їм подобаються наші гравці. Надають запити. Звичайно, не всі клуби поки що готові розглядати ці запити. Дивлячись, який рівень гравця. Якщо це топ-гравці, то для нас таки цікавіша Європа, АПЛ. Але ми працюємо у цьому напрямі (серед клієнтів Part of the Game, зокрема, гравці Шахтаря Анатолій Трубін, Валерій Бондар та Дмитро Криськів, - прим. А.Т.).

Для молодих гравців це може бути хороший оглядовий майданчик у найближчі два роки, хороший трамплін, щоб потрапити вже до Європи.