Ігор СУРКІС: «ПИТАННЯ ПРО ТРЕНЕРА СЬОГОДНІ НЕ АКТУАЛЬНЕ»

Переглядів 8
UkrFootball.ua
UkrFootball.ua
0 голосів

Президент «Динамо» — про суддівство, Артема Мілевського, Олега Блохіна та ціну на андрія ярмоленка і євгена хачериді

— Ігоре Михайловичу, на вашому матчі з «Металістом» працюватиме Анатолій Жабченко, якого президент «Ворскли» Олег Бабаєв назвав якось «ганьбою суддівського корпусу». Чого чекаєте від цього арбітра?

— Уважаю Жабченка одним із найкваліфікованіших наших арбітрів. Сподіваюся, він відпрацює без помилок і нарікань, отож жодному із суперників не буде преференцій. Інакше й бути не може. На мою думку, в матчах такого рівня суддівство має бути об’єктивним, аби ні в кого не виникло запитань.

— Вас не бентежить, що спостерігачем арбітражу, чи, як пишуть у протоколах, інспектором ФФУ буде Володимир П’яних із Донецька?

— На матчах за участю донець­ких команд бувають інспектори чи делегати з Києва. Не бачу у цьому нічого особливого. Хочеться вірити, що в одному з ключових матчів першого кола ми не будемо страждати від суддів. Цього сезону вже достатньо від них натерпілися. Тим більше, судить не один Жабченко, а разом із кваліфікованими асистентами. Важливо, що за воротами перебувають судді, які можуть допомогти в тих чи інших складних ситуаціях.

— Не думаєте, що арбітри мстять «Динамо» за минулі роки?

— Якщо це насправді так, то рано чи пізно для таких арбітрів це вилізе боком. Упевнений, «Металіст» зацікавлений у чесному суддівстві, в «Динамо» така ж позиція. А на полі гравці нехай з’ясовують, хто сильніший. Арбітра не повинно бути вид­но. У матчі з «Дніпром» у нас же не виникло претензій до арбітражу. Суддя судив, як він бачив. Може, не ідеально, але це було професійно. Не так, як із «Волинню», запорізьким «Металургом», «Шахтарем» чи «Чорноморцем», коли не призначили очевидний пенальті на Дуду. Звичайно, мене, як президента клубу, така робота рефері не може влаштовувати. І буду про це казати.

Окрім всього іншого, хотів би, щоби головні конкуренти, той же «Шахтар», сказали, в яких матчах і в якому сезоні стосовно до них відбувався той безлад, що твориться проти «Динамо» цього сезону. Бодай назвали би мені кілька матчів поспіль, коли подібне мало місце. А цього чемпіонату зіграно не так багато. Погодьтеся, випадкові речі відбуваються один-два рази, потім усе стає добре, а тут одна гра нашаровується на іншу. Візьміть матч із «Говерлою»: за руку Ленса призначили пенальті, тоді в матчі з «Волинню» треба було призначати не один, а два 11-метрових.

— Може, це від низької кваліфікації арбітрів, які обслуговували матчі «Динамо»?

— Якщо причина в низькому рівні суддів, то їхнє місце не в прем’єр-лізі, а в першому чи другому дивізіоні. Нехай там вчаться, а до вищого дивізіону потрап­ляють тільки найкращі. Сьогодні люди, кажу не тільки про себе, які вкладають у клуби душу й серце, повинні отримувати якісний арбітраж.

— В Україні із цим тяжко боротися, бо відсутня інстанція, яка може вирішити питання з некваліфікованим арбітражем. Як же діяти в такій ситуації?

— Сподіваюся, із часом судді підвищать свою професійну майстерність і до них стане значно менше запитань. Підкреслюю: нам не треба допомагати, судіть, як є, в обид­ві сторони, згідно з правилами.

— В одному з інтерв’ю ви згадували делегата ФФУ Василя Мельничука. Яку роль він відіграє у ситуації з неякісним арбітражем?

— Якби я достеменно про це знав, то не мовчав би. Коли делегат часто потрапляє на найбільш ключові матчі однієї й тієї ж команди, це викликає сумніви. І не тільки в мене, а й, думаю, в уболівальників, які переживають за «Динамо». Не буває такого, щоби один делегат був присутнім на всіх ключових матчах. Вірю, що на матчі з «Металістом» будуть працювати професіонали, котрі не дадуть підстав оскаржувати їхню кваліфікацію.

— Олег Блохін оцінив Євгена Хачериді та Андрія Ярмоленка у 75 мільйонів євро. Ця ціна відповідає дійсності?

— Тренер так їх оцінив — це його право, він із ними працює, бачить, чого хлопці варті. Але це не значить, що за них дадуть більшу чи меншу суму. Для того, щоби визначити вартість, треба мати пропозицію. А цього не було, крім пропозиції щодо Хачериді з боку «Шахтаря». Тому казати, скільки вони коштують, мені складно, тільки ринок може це засвідчити.

— Ярмоленком, начебто, зацікавився «Ліверпуль». Це — чутки?

— Щодо Ярмоленка не було жодної пропозиції.

 Недавно Інтернет облетіло резонансне інтерв’ю Віктора Звягінцева, де він критикує П’єрлуїджі Колліну, й каже, що його не можна звільнити через особливі умови контракту. Невже всі біди від італійця?

— Не збираюся коментувати слова Звягінцева. До того ж, не знаю деталей контракту Колліни. Переконаний, що італійський фахівець нині, може, не до кінця, але стримує той безлад, який має місце в нашому футболі. Тому що такого суддівства, яке є стосовно до «Динамо» цього сезону, не було ніколи.

— Ви недавно попрощалися з вашим багаторічним головним болем — Артемом Мілевським. Щодо нього закрито всі фінансові питання?

— Не знаю, може, в нього до мене є запитання. У мене до нього — жодних. Останні місяці Мілевський не отримував зарплатню, бо не відвідував тренування. А людина, яка не з’являється на свою роботу, не може отримувати свою зарплатню.

— Була історія з Юрієм Сьоміним…

— Послухайте, із Сьоміним була зовсім інша ситуація. Юрій Павлович постійно відвідував роботу, не пропустив жодного тренування, відтак був звільнений згідно з контрактом. Ми стільки з ним пропрацювали, що нам не треба було про це вголос говорити. Емоції охололи, ми сіли з ним за стіл переговорів і вирішили всі нюанси. Якщо Мілевський збирається отримати якусь компенсацію від «Динамо», в нього є право звернутися у відповідні інстанції. А я звернусь із зустрічним позовом і побачимо, хто із нас буде винний — я йому чи він мені.

— За деякою інформацію, якщо результати «Динамо» не покращаться, кредит довіри до Блохіна зникне взимку.

— Ніяких підстав щодо цього немає. У Блохіна контракт із «Динамо» ще на два з половиною роки, тож я сподіваюся, що Олег Володимирович найближчим часом поставить команді гру, й колектив буде з кожним матчем тільки додавати. Ми придбали кваліфікованих футболістів, які виступають за свої національні збірні. Вони повинні адаптуватися в колективі, змінити структуру ведення гри. Маю надію, новачки заграють на повну силу, демонструватимуть усе, що вміють, об’єднаються в єдиний колектив і покажуть якісний футбол, який, найперше, буде подобатися вболівальникам. А питання про тренера сьогодні не актуальне.

Сергій ТАЛИМОНЧИК.