Ігор ЖАБЧЕНКО: «Кирієнко ще рік гратиме за нас»

Переглядів 189
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів
Наставник комсомольського «Гірника-Спорту» розповів про плани на зимове міжсезоння, трансфери та найближчі перспективи

— 29 січня команда вийшла з відпустки. Чи всі футболісти прибули в розташування команди, чи немає серед них травмованих?

— Так, усі живі, здорові. Хто перебуває у нас на контракті, ніхто не запізнився, усі прибули за графіком. Маю сказати, що й новачки також прибули вчасно.

— Ні в кого зайвої ваги раптом не помітили?

— Та ні, усі начебто в нормальному стані. Принаймні, щоб прямо так кидалося у вічі, такого не помітив. Зрештою, вони ж не могли два місяці просто пролежати на диванах. Кожен займався за індивідуальною програмою, хлопці постійно перебували в русі, відтак у цьому сенсі все гаразд.

— Заздалегідь планувалося вийти з відпустки 29-го, чи, у силу певних обставин, довелося перенести термін збору?

— Усе за планом. Ми планували розпочати збори 29 січня. Ніяких корективів щодо підготовки поки не вносили.

— Поки команда була у відпустці, до неї приєдналося три нових виконавці — захисник Чмеленко, нападник Білоусов (обидва з ФК «Мир») та форвард Рябцев із білоцерківського «Арсеналу-Київщини». Чому вирішили запросити саме цих футболістів?

— Ще в ході чемпіонату я звернув на них увагу, мені їхня гра сподобалася. Тому коли з’явилася можливість запросити цих футболістів до нашого колективу, ми відразу нею скористалися. Наприклад, той же Євген Білоусов своєю настирністю, швидкістю неодноразово ставив захист суперника у незручне становище. Він і чимало забивав, і віддавав передачі, був одним з лідерів «Миру». Чмеленко — молодий хлопець, покликаний зміцнити проблемну в нас позицію в центрі захисту. На свій вік Павло має досить непоганий вигляд. Сергія Рябцева ми також добре знаємо ще за його виступами в Кременчуці, Молодіжному й у Білій Церкві, де він вважався одним з кращих. Нам потрібно було зміцнити лінію нападу та захисту, відтак, вважаю, з цим завданням ми впоралися. Я не прихильник перегляду цілої купи гравців, коли за збори переглядають чоловік по сорок. Необхідно комплектуватися вибірково, брати футболістів цілеспрямовано на проблемні позиції.

— Новачки прийшли до вас як вільні агенти чи за них довелося заплатити певну компенсацію?

— Як вільні агенти. Усі троє розірвали свої угоди з попередніми колективами за обопільною згодою, відтак нам не довелося за них нічого платити. Зрештою, ми не той клуб, який може дозволити собі за когось викладати гроші.

— З приводу тих, хто пішов. «Гірник-Спорт» залишили відразу вісім гравців. В усіх закінчилися контракти?

— У декого закінчилися, у декого — ні. Справа в тому, що ми підписуємо з футболістами контракти на таких умовах, що при бажанні однієї­ ­зі сторін його дія може бути припинена. Відтак, якщо у когось виникає бажання залишити Комсомольськ або хтось має кращу пропозицію, ми йдемо хлопцям назустріч й відпускаємо їх. Можу сказати про Прошенка, котрий підійшов до мене і попросив його відпустити. Ми пішли Артемові назустріч, наразі він перейшов до дніпродзержинської «Сталі». Ми ж усе розуміємо, нікого насильно в команді не тримаємо.

— А перехід Рафальського до першолігового ФК «Полтава» також на безкорисливій основі відбувався?

— Ярослав Рафальський нас не влаштував як футболіст, тому ми з ним й розлучилися.

— Грищенко пішов у «Славутич» з тієї ж причини?

— Так, Віталік також нам не підійшов. На його місце ми взяли Білоусова та Рябцева. Гадаю, це більш ніж гідна заміна.

— Ще є позиції, котрі вимагають підсилення?

— Звісно, є. Ще маємо три проб­лемні позиції, які вже цього міжсезоння хотілося б закрити.

— Можете назвати, які саме?

— Нам потрібен центральний захисник, лівий хав та лівий або правий бек. У нас є люди на ці місця, однак якщо буде хтось сильніший, залюбки запросимо його. Ще раз скажу, «пачками» гравців переглядати не будемо, звертатимемо увагу лише на тих, у послугах котрих зацікавлені.

— Судячи з грамотної трансферної діяльності, керівництво «Гірника-Спорту» все-таки поставило завдання щодо виходу до першої ліги?

— Ніхто ніяких задач перед нами не ставив. Головна наша мета — це щоб люди приходили на стадіон та була боєздатна команда, котра радувала своїх уболівальників яскравими перемогами.

— Однак без спортивної складової, мабуть, важко мотивувати будь-якого футболіста на нові звитяги?

— Щодо спортивних завдань, то перед футболістами їх ставлю я. А керівництво, у свою чергу, переді мною задач ніяких не ставить.

— Узагалі, як ви вважаєте, вашій команді до снаги відстояти другу сходинку в турнірній таблиці за підсумками сезону?

— Ми будемо намагатися, маємо великі амбіції, якщо вийде, спробуємо й за перемогу поборотися. Тому зробимо усе можливе, щоби не тільки втриматися в четвірці, але й нав’язати серйозну боротьбу за першу сходинку.

— По вашій головній ударній силі — Ігореві Кирієнку — ніяких пропозицій від інших клубів не надходило?

— У нього з нами діючий конт­ракт, а усі ж хочуть забрати його від нас безкоштовно. Агенти постійно турбують Ігоря, пропонують йому різні варіанти. Але ж вони такі люди, що, не прикладаючи жодних зусиль, хочуть отримати максимальну вигоду для себе. Ось почав хлопець забивати, їм відразу зацікавилася купа агентів, кудись його вже продають…

— Тобто за обопільною згодою контракт з Кирієнком не хочете розривати? Бажаєте отримати за нього якусь компенсацію?

— Ми ні від кого нічого не вимагаємо, просто хочемо, щоби він до кінця відпрацював свій контракт, розрахований ще на рік. Його тут все влаштовує, відтак не бачу жодних причин, чому він має від нас піти.

— Як готуватиметься «Гірник-Спорт» у зимове міжсезоння?

— Система у нас накатана, добре відпрацьована, тому будемо працювати за планом.

— Наскільки я розумію, готуватиметесь вдома, адже раніше ваш колектив саме таким чином проводив збори?

— Цілком праві. Ми дійсно плануємо пройти збори у себе на базі, де створені усі умови для повноцінної підготовки. Є й чудове тренувальне поле зі штучним покриттям, і тренажерний зал. Це раніше, коли я працював у Сумах та Кіровограді, там подібної інфраструктури не було, доводилося виїжджати на збори в Крим. Тут же усе є, відтак потреба кудись їхати відпала сама собою. Єдине, що може завадити нам повноцінно готуватися — погода. Якщо засніжить й буде дуже морозно, ми переїдемо на Кримський півострів. Для того, щоби готуватися в більш прийнятних умовах, скажімо, в Туреччині, у нас банально немає коштів. Тому задовольняємося тим, що є.

Роман КИРІЄНКО.

X